Přejít na obsah

Výška chladiacej kvapaliny v expanznej nadrzke


Rostislav81

Doporučené příspěvky

Ahojte, chcem sa spytat aka ma byt spravna vyska chladiacej kvapaliny v expanznej nadrzke, znacky MIN a MAX tam uz zial nevidno a zacala mi blikat kontrolka na palubovke, tak som trochu kvapaliny dolial, len neviem ci nie moc. Na webe som nic moc nenasiel. Viete to niekto odfotit tak aby bolo vidno tie znacky a uploadnut sem?

dakujem pekne

Octavia I 1,9TDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je otazka :smich: Mas tam MIN a MAX takze asi kdyz se nad tim zamyslis, tak je jasne ze musis drzet hladinu vody mezi temato ryskama. Proto je tam napsane MIN=minimum vody, MAX=maximum vody. Co na tom nechapes ?

Takze dej vodu mezi rysky a je klid, pokud se ti voda nestraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Grym treba citat cely prispevok a nie robit zavery z nadpisu. By som to aj cvakol ale mam to v takom stave ako ty, zmes mam cca do polovice nadrze.

Este ma napadlo v manuale k autu by mali byt tie rysky znazornene na obrazku - ale stym ti tiez nepomozem stiahni ho niekde z netu

No tak pardon stiahol som ten manual a na obrazku je len expanzna nadoba a nie su tam rysky. Musis pockat kym niekto hodi foto

Editováno: , autor: torpedox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ta moja nadrzka sa skor podoba na tu, ktoru uploadol torpedox. Nasiel som na nej stopy pisma, ktore sa podobaju na tento obrazok. Tam ale nie je znazornene MAX jasne - z toho obrazka mi vypliva ze max je na vrchu tej srafovanej plochy (aj v manuali sa pise, ze by sa vyska kvapaliny mala pohybovat v ramci srafovanej plochy). No ked mi zacala kontrolka blikat mal som kvapaliny asi po stred nadrzky (tam kde je zvar) cize nad max (ak sa riadime tymto obrazkom). Ako som pisal, ked som trochu (cca 1deci) kvapaliny dolial, tak kontrolka uz neblikala. Nechapem kde bol teda problem, ak som mal tekutiny viac ako max.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NECITUJ PREDOSLE PRISPEVKY!!:feve::feve: :feve:

ANO :palec2::smich:;)

OXIDACIA VZNIKA LEN v kvapaline. Tycky ktore su nad kvapalinou nemaju oxidaciu na sebe. Preto to doliatim kvapaliny prestalo hlasit chybu.:p

Nabuduce staci ked tie tycky ktore su ponorene v kvapaline oskrabes srobovakom a prestane hlasit chybu.;):):palec2:

A AKTA X su vyriesene.:)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy, nechapem ta.

"Tycky ktore su nad kvapalinou nemaju oxidaciu na sebe. Preto to doliatim kvapaliny prestalo hlasit chybu.:p"

Z tohto mi vyplyva jediné. Kedze ty tvrdis, ze problem bola oxidacia a oxidacia prebieha v kvapaline, cize doliatim kvapaliny sa oxidacia tyciek odstranila, inymi slovami doliatim kvapaliny sa tycky dostali mimo styku s kvapalinou, inymi slovami doliatim kvapaliny hladina klesla? :)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bože můj!

Části tyček, které jsou trvale ve vodě, zoxidují.

Části nad hladinou jsou čisté.

Časem ta oxidace dosáhne takové míry, že se to pro vyhodnocovací elektroniku jeví jakoby nebyly chladicí kapalinou spojené.

Tys dolil chladicí kapalinu, tím se ty čisté části tyček dostali do vody a...... dál si to už domysli sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy, nechapem ta.

"Tycky ktore su nad kvapalinou nemaju oxidaciu na sebe. Preto to doliatim kvapaliny prestalo hlasit chybu.:p"

Z tohto mi vyplyva jediné. Kedze ty tvrdis, ze problem bola oxidacia a oxidacia prebieha v kvapaline, cize doliatim kvapaliny sa oxidacia tyciek odstranila, inymi slovami doliatim kvapaliny sa tycky dostali mimo styku s kvapalinou, inymi slovami doliatim kvapaliny hladina klesla? :)

:doh:blbec:

Ked si dolial kvapalinu tak ako mohla hladina KLESNUT???

Trochu rozmyslaj a zamysli sa ked nieco napises.

Vidim ze viac veci NECHAPES.:smich::palec2:

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:doh:blbec:

Ked si dolial kvapalinu tak ako mohla hladina KLESNUT???

Trochu rozmyslaj a zamysli sa ked nieco napises.

Vidim ze viac veci NECHAPES.:smich::palec2:

Nechapem hlavne ako sa doliatim kvapaliny mohol vyriesit problem s oxidaciou(ty tvrdis ze problem bol v oxidacii), ked sa tym tycky ponorili do kvapaliny este viac.

To s tym klesnutim hladiny bola samozrejme ironia.

EDIT:

Bože můj!

Části tyček, které jsou trvale ve vodě, zoxidují.

Části nad hladinou jsou čisté.

Časem ta oxidace dosáhne takové míry, že se to pro vyhodnocovací elektroniku jeví jakoby nebyly chladicí kapalinou spojené.

Tys dolil chladicí kapalinu, tím se ty čisté části tyček dostali do vody a...... dál si to už domysli sám.

vdaka, teraz mi to je uz jasne.

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...