Přejít na obsah

úprava tlumičů


RuMeC

Doporučené příspěvky

Chci snížit felicii a nechci kupovat sportovní tlumiče (dojezdím 1,5roku do technické a půjde do lisu) a tak mě napadlo jedno řešení.

Přední pružiny z tlumičů by jsem v půlce rozřezal, uřezal by jsem jednu otáčku, o další jednu otáčku by jsem tlumič zasunul do druhé části tlumiče a svařil k sobě (po celém obvodu jedné otáčky by byl svár). Tedy by pružiny byla teoreticky o 2 otáčky níže.

Bude to fungovat ? Bude to bezpečné stím svárem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ty chceš vyřešit nekupování sportovních tlumičů úpravou pružin?

To nejde.

Pružiny nemají žádné vlastní útlumy a tak je pro změnu útlumů provést změnu na tlumičích, ne na pérech.

Pokud uřízneš jeden závit péra, dosáhneš 2 věcí současně - auto se sníží a zároveň se pružina stvrdí.

Ale rozhodně bys to měl udělat - pokud vůbec - nahoře nebo dole, ne veprostřed.

Během výroby prochází péro řadou operací, mj. tepelným zpracováním.

Tebou popsaným způsobem dosáhneš mimo jiné toho, že péro ve svařované oblasti změkne.

Tady se do něj bude koncentrovat napětí tak dlouho až praskne.

Můžeš mi říct, čeho chceš vlastně dosáhnout?

Jaký je cílový stav?

Nižší předek auta?

Tvrdší pérování?

Nebo co vlastně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední pružiny z tlumičů by jsem v půlce rozřezal, uřezal by jsem jednu otáčku, o další jednu otáčku by jsem tlumič zasunul do druhé části tlumiče a svařil k sobě (po celém obvodu jedné otáčky by byl svár). Tedy by pružiny byla teoreticky o 2 otáčky níže.

bože, tady si snad dělá někdo ****

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...