Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

Zdrawim chtěl jsem se zeptat zapíšou mi na fábku 1,4 16V 55kW 16" 215/40 předek 7J ráfek zadek 9J.

jen tak to nenapíšou..

bys musel mít v ruce typovej list kde jsou tyhle rozměry pro fabii schválený v kombinaci stěmahle gumama..

, ale tak já sem na 9x16(vpředu a vzadu) jezdil uplně bez problémů, když bengo něco namítal, jsem jenom řekl že to prostě jsou šestnáctky, který v techničáku mám už z výroby a byl klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a v cem by mohl byt zadrhel u tech 215/40 R17? protoze i v eshopu mi to pro ty OZ SUPERTURISMA doporucilo 205/40....

neměl by bejt žádnej problém.. (spíš si myslim jestrli v typo listu-pokud bys je chctěl nechat dopsal muže bejt jenom 205/40, ale fakt nevim ;) , prostě 205/40 je běžnější na fabii)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neměl by bejt žádnej problém.. (spíš si myslim jestrli v typo listu-pokud bys je chctěl nechat dopsal muže bejt jenom 205/40, ale fakt nevim ;) , prostě 205/40 je běžnější na fabii)

jj mas pravdu, mam typovej list k tem kolum a je to na kombinaci s 205/40, ale tak by mi to celkem zajimalo, jak ty 215 na fabce vypadaj, jestli je to velkej rozdil oproti tem 205.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen tak to nenapíšou..

bys musel mít v ruce typovej list kde jsou tyhle rozměry pro fabii schválený v kombinaci stěmahle gumama..

, ale tak já sem na 9x16(vpředu a vzadu) jezdil uplně bez problémů, když bengo něco namítal, jsem jenom řekl že to prostě jsou šestnáctky, který v techničáku mám už z výroby a byl klid...

tak já bych to neřešil zda to mám zapsaný nebo ne. Policajti ty snad nic moc nepoznaj :-D jak se chová pojišťovna když to někam pošleš řeší to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7,5Jx17 na fábku není problém, i 8x17 se vleze. A jestli pneumatiku 205 nebo 215...to záleží jen, jak chce mít kdo pneumatiku natáhlou ;) Kamarád má na Fábce 8Jx17 a pneumatiku 205/40 a pěkný, jen je hodně natáhlá a v pneuservisu asi budou mrčet, až to budou natahovat lol Ale může být i 215 a dřít to nebude :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já měl v TP taky pouze 15" a 16" zapsali v pohodě ;) schválila je přímo Škodovka, takže stačí zajít na městský úřad a podat žádost o změnu - ráfek 6,5Jx16 ET 42, pneu 205/45 R16 V83 ;)

tak jsem byl na ouřadě :) řekl jsem, že chci zapsat 16" do TP, tak prej, že se musí podívat, jestli na to má nějakje přípis, nebo co to... za chvíli přišel a prej, že žádnej nemá, tak že musím napsat do škodovky a přijít s nějakým schválením znova :aggressive: neutloukl jsem ho ani argumentem, jak je možný, že když jsem měl Fabii předtím MR 05, tak tam zapsaný jsou od začátku.... ať žije byrokracie :feve: nevíte někdo na koho se obracet ve škodovce.... jaký oddělení, nebo tak.... napadla mě ještě varianta, jak takle jezdím po ČR, tak zkusím poprosit, jeslti by mi nedali kopii toho schválení z jinýho úřadu....třeba to bude stačit...nechápu jakej může být problém se zapsáním něčeho, co je už schválené.... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Myslíte si, že by šel zapsat do TP rozměr 195/55 R15 jako mají FabieII? Nemýlím-li se tak rozměry kol na Fabii I a II. jsou skoro všechny stejné, ať už jde o 165/70 R14, 185/60 R14 a 205/45 R16, jediný rozdíl je v 195/** R15 kdy FI. má 195/50 a FII 195/55, tak by to snad na FI taky mělo jít, ne? Zdá se mi to jako optimální rozměr (195/55 R15) Díky

Editováno: , autor: AlesK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Odpovím si sám, viz celkem očekávané vyjádření Škody Auto na můj dotaz:

Dobrý den,

s použitím pneu o rozměru 195/55 R15 pro vozidla Škoda Fabia typ 6Y nesouhlasíme. Tato alternativa nebyla technicky uvolněna a schválena.

Možnost použití alternativních rozměrů kol je uvedena v TP konkrétního vozidla.

S pozdravem

Věra Vaňková | TZH - Typové zkoušky, technické předpisy, patenty, licence a ochranné známky

ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli by to šlo dodatečně zapsat či ne. Ale spíš se mi tu klade otázka, má to vůbec cenu?? Pokud se jedná o letní kola, myslím, že 50 profil je v pohodě, dost vysokej nato, aby jsi nějakej ublížil liťáku. A co se týče zimních pneu, pokud kola nepřehustíš, tak jízda bude ještě komfortní. Prostě 0,5cm bych neřešil a zbytečně nelítal po STK a dopravce. Zapsat dodatečně 17tky, to chápu a zatu starost to stojí....ale jestli mám 15tky na 55 nebo 50 :) Nazuj, co tam patří a máš klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...