Přejít na obsah

Špatný studený start


miro84

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

Prosím Vás o radu.Na mé O1 1.9 tdi ALH 2004 mám problém s ranním startem když je pod 0 stupňů.Start vypadá přesně takto jako to natočil kolega zde

Pokud motor takto nastartuje a já ho hned vypnu tak další start je OK.

Pročítám již druhý den forum a pár věcí jsem pochytil.Mám vyměněný palivový filtr,nové žhavičky,baterku a pořád problém přetrvává.Dočetl jsem se že by mohla padat nafta.Přemýšlím že bych vložil zpětný ventil tento http://www.rostlinnyolej.cz/cs/prislusenstvi-konverze-na-ro/ventily-na-palivo-ro-a-nafta-/zpetne-ventily/zpetny-ventil-2.html

a zkusil co to udělá.Mám jej dát mezi filtr a čerpadlo nebo nádrž a filtr?

Napadá vás ještě něco co by to mohlo způsobovat?děkuji moc za pomoc Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

vonku je teraz poriadna zima a u nas na kysuciach uz prituhuje dnes rano som mal -20 stupnov a tak auto zle startovalo

vecsinou vecsinu veci mam v poriadku lebo pokial je teplota do -15 tak auto startuje "viac menej v pohode"

ale vcera bolo uz -18 a uz sa mu moc nechcelo a dnes bolo az -20 a nastartoval som az na 7 pokus lebo vzdy v predchadzajucih pokusoch sa stala rovnaka vec: otocim klucik do 1 polohy, pockam kym zahsnu kontrolky, kym zhasnu zhavenie, pak este 3-5 sec a pak otocim klucik do 2 polohy, zacina startovanie ale zhruba po 2-3 sec. prestane startovat a pocujem taky tsssss zvuk dotacajuceho sa startera asi, nejaka sucast startera co sa ma vysunut a roztocit zotrvacnik sa nevysunie a tak sa starter iba naprazdno dotoci.

myslim ze by mohlo pomoct pobuchat po startery alebo niecom a oklepat tak namrazu aby sa tato suciastka vysunula ale neviem kde presne mam pobuchat a zajtra ma byt este viac tak nerad by som zostal doma a nesiel do prace, pripadne siel busom s 2x prestupovanim

ps: vecer o 23:00 (-15 stupnov) som bol auto prebehnut (6km) a zohriat aby som rano (5:20) tento problem nemal ale zda sa ze za tych 6 hodin znova zamrzlo (vecer startovalo vyborne) ale rano uz bol problem,

poradite prosim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim fandy Octavie.

Jak jste tady už poznamenali tak mrzne docela slušně a začíná se to projevovat i na moji 1,6 55kw.

Starty docela v poho.Na první otočení.Ale po nějakém kilometru se ozve takovy zvláštní zaknˇučení jako kdyz propustí nějakej ventil.Tak jsem to hned kontroloval co to mohlo být.Motor šlapal jak hodinky a už se nic neozývalo.Další den se to opakovalo.Po zahřátí vše ok.Další den jsem se tomu pověnoval víc a zjistil jsem únik oleje od měrky oleje směrem dozadu za motor.Tam už byla slušná loužička.Demontoval jsem plastový box i s filtrem.Uvnitř trochu emulze ale to by mělo být v zimě normál.Myslíte že by to odvětrání klikové skříně mohlo být cele zamrzlé a tlak by šel měrkou ven i s olejem.

Dík za názor.

Jinak r.v.2000 Najeto 142000 km + OD 110000 LPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto je zase moj problem:

vymenil som nasledovne: cidlo teploty,zhavice,tesnenia na tryskach, baterku. rozmyslam ci vymenit aj palivovy filter za original, ale ako to tu citam tam asi to s tym vela neurobi, takyto je strat pri -4, teraz mame -12 a mam rano o zabavu postarane :(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se podělit o mojí zkušenost, FI 1.9 TDI 74 kW, mi při nastávajících mrazech docela dlouho točila, ale vždy chytla. Takže jsem vylučoval: baterka nová, žhavičky vyměněný, naft. filtr také. Pak jsem zjistil, že mi nejde proud do fajfek při žhavení, takže chuděra v -17 C startovala bez žhavení. Tak jsem šel po pojistkách a relé a vše o.k.. Jen pojistka č.4(tuším ABS,ASR atd.) byla tak šikovně prasklá, že to nebylo vidět. Vyměněno a dnes ráno -21 C, nažhavilo a břink motor krásně chytl !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé je, že sis toho nevšiml hned jak to založil a vesele jsi odpovídal.

Po měsící od založení vlákna a po cca 15 odpovědí, to je fakt věcná připomínka!

Buď to ku*va tipnu hned a nebo držím hubu!

:kol-47::kol-32:

O tej teme som vedel. Ale nech tu je duplicitna tema.

Aspon sam vidi ze ked zalozi duplicitnu temu tak radu nedostane . :kol-28:

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to samé jako ostatní. Dával jsem novou baterku, protože to už sotva točilo a teď to točí jako ďas, ale když nastartuju v garáži, žhavím 2x a než vyjedu, z garáže jde šedý smradlavý kouř, jako když to špatně spaluje. Dnes bylo ráno -20 a startoval jsem na třikrát, na potřetí jsem to podržel asi 20 vteřil a startovalo to snad po válci. V sobotu jsem auto natočil, taky venkovní mrazy okolo -18, chytlo napoprvé, ale dýl to trvalo. Deset minut jsem to nechal běžet, oškrábal jsem skla atd a asi po 2 km mi auto normálně za jízdy chcíplo a už jsem nemohl nastartovat. Auto točilo jak vzteklý, ale ani ťuk. Po dvaceti minutách to hned chytlo. Že by mi někde zamrzla nafta??? žhavičky už asi budou k.o., když žhavím jednou, je to nic moc, když nažhavím dvakrát, chytne to dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdarec.Také tento problém řeším už delší dobu.Dneska mi mechanik řekl,že to bude dělat pravděpodobně startér,ktery přitom prvním otočení neda tan správní švih motoru.Už jsem to četl i jinde ,že je to častá závada přesně jak to ukazuje video.Mám najeto 128,000 km a nemyslím že by to dělaly tlaky.Jestli máte někdo taky tuto zkušenost tak napište.Nechce se mi dávata tisice za opravu,a vysladek by byl uplně na h....dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo četl jsi správně starter, ale paradoxně špatný starter má vliv hlavně na dlouhé starty teplého motoru. To co piše octaviajedna v prvním příspěvku Pokud má v pořádku žhavení tedy relé a žhavicí svíčky tak je chyba v tom, že má špatně nastavený základní předvstřik.

Jinak žhavicí svíčky žhaví až při teplotě nižší než 5 stupňů celsia.

Pokud jsou kilometry na tvém autě nestočené -tedy skutečné je to na vadný starter ještě brzy. Vydrží zpravidla déle.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naco jsem vlastně zapoměl,je to ,že byli předtím než jsem to koupil těně dělané rozvody.Takže nemohu posoudit jestli taklhe špatně chytalo už před tím.Ale zase na druhou stránku mechanik který je dělal tvrdí že se to nastavuje pouze pomocí vrtáku,kterým se zaaretuje kolo na čerpadle a tím to skončilo.Tak nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...