Přejít na obsah

Výhřev zadního okna - nefunguje


honza.cz

Doporučené příspěvky

Dělal jsem to před pár lety ještě na kámošovo Fiatu Uno a než ho prodal, tak vím že to asi dva roky fungovalo. Jen tam je nepatrně jinej odpor a tak trvalo trošičku déle, než se i ten opravenej drát pořádně prohřál a odmlžil okno. Když bylo vše již odmlženo, zde bylo ještě asi 2 nebo 3 minutky zamlžíno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, ideální na tohle je toto: LSL 3(GES 080 000 25) http://www.ges.cz/?ipp=12〈=cz&...sid=GES08000025 stojí to 150 Kč. zapěte sklo v mrazu ( v teple to nepoznáte zjistěte pruh který nevodí, pak do sucha a tepla holt lupu protože měřením to zjistit moc nejde a hledat trhlinku tam pak velmi jemě přebrousit třeba brusným štětečkem (obi,, očistit lihem a nanést toto ( oněco širší vrstvě a třeba i 2 x ).

Já sám tohle používám na výrobu smyček na odmlžování zrcátek ( při odporu 0,5 ohm na 1 cm tak shruba hada dlouhého 40 cm dodržet odpor tak 20 Ohm (nějakých 8 Watů) dělám to i na starších autech a tak.

Pak je to super na alarmový smyčky (třeba Opel má na sklech tyto smyčky a když na vrakáči nebo z druhovýroby koupíte sklo jiné příjdete o detekci rozbití skla.

No a poslední a to nejdokonalejší tip :o) né že na tom založíte živnost je to jen rada.

Občas zamrzaj u aut stěrače v dolní poloze ale tam ješt nejde tepplý ofuk. Takže nakreslim čáru tam kde dosedá stěrač (+/-) kontakt dělám plíškem na malém tištáčku který je přilepen spojím ty dva pruhy do série dostanu cca 15 Watů a připoojím to k ohřevu zadního skla

no a stěrače nezamrzaj.

Dají se stím dělat různý fígle je to super věc.

Koupit to půjde určitě i na Slovensku. Hlavně chtějte ten nátěr co má přilnavost na sklo

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Ahoj,

mám taky dotaz, nehřejou mi tři pruhy na zadním okně u FI sedan, já teda vím proč,

sundaval jsem samolepku po cca 8 letech, a ať jsem si dával sebevětšího majzla,

tak jsem si tu vrstvu porejpal :feve:

nemáte někdo nějaký tip jak to opravit krom návštěvy servisu?

nějaký návod na opravu v domácích podmínkách

Našel jsem nějakou sadu na opravu od Loctite, má s tím někdo zkušenost jak to funguje?¨

stojí to docela dost kaček

díky :help:

Editováno: , autor: darda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo dávat samolepku na výhřev je hovadina pak to stím serveš nebo poškrábeš a pak to nehřeje.Dá se koupit opravný vodivý lak na plošné spoje a přerušená místa přetřít několika vrstvamy laku a nechat dostatečně zaschnout.Po zaschnutí je to plně funkční.Kupoval jsem to v OBI u autodoplňků nebylo to zrovna levný ale je to 100% funkční.:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

zdravím pánové dnes jsem zjistil že mi nejde výhřev zadního okna ,ale když ho zmáčknu tak se normál rozsvítí ale podle mého se nevyhříváopticky nic není z cest na okně porušeno.., ale zrcátka se vyhřívají podle mého,takže bych potřeboval poradit co kde skontrolovat a jak postupovat a popřípadě jaké hodnoty mi mají vyjít po mněření na zadním okně jestli to jen propísknout nebo zmněřit odpora proti kterým konektorům ?moc díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz se ti rozsviti kontrolka na vypinaci, tak je vse az po vypinac OK,

odpoj privody od okna, jeden musi byt uzemneny, na druhem je spinane plus pres vypinac

zkontroluj kostrici bod vika kufru (funguje ti sterac?),

plus je spojeno na C sloupku vlevo, cerna svorkovnice 1. pin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vym hele neboj tak nezkusenej nejsem.jen jsem to zaregistroval nebot rano jsem mnel total zamrzli okna a zapnul jsem vyhrev a ani po pul hodce jizdy se mi neobevyli vyhraty pruhy.planuju ze ve stredu to zmerim a nejak to zacnu resit ted bouzel neni cas.pak dam vedet co a jak.ja pouze nevedel jestli to neni ovladany relem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz se ti rozsviti kontrolka na vypinaci, tak je vse az po vypinac OK,

odpoj privody od okna, jeden musi byt uzemneny, na druhem je spinane plus pres vypinac

zkontroluj kostrici bod vika kufru (funguje ti sterac?),

plus je spojeno na C sloupku vlevo, cerna svorkovnice 1. pin

Ano stěrač funguje takže bych to viděl že půjdu po plusu..,nebo by to mohlo být tlačítko že nepropouští??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konny: vnukl jsi mi nápad tím že jak jsi říkal že zrcátka budou teplá tak opravdu jsou ale jen když to nastavím u štelování zrcátek...tudíš když zapnu výhřev zadního okna tak by se mi mněli vyhřívat i zrcátka ne?

zdesim:takže tlačítko zadního okna svítí ale pravděpodobně nereaguje,tak se chci zeptat je to tedy zapojeno na přímo ?jaké piny na tlačítku by ze zadu mněli propouštět pokud mám sepnuté tlačítko?je možné ýe tlačítko nereaguje ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Spodní plast pátých dveří jde opatrně vytrhnout, je tam nacvaklý. Až to tam budeš vracet, nezapomeň, jako já pokaždý, na ten popruh, co se tím zavírají ty dveře... Plasty okolo okna taky, opatrně odpáčit a vytrhnout, nejdříve horní směrem dolů a boční směrem do středu okna. Na D-sloupku je ten plast vedle dveří taky nacvaklý. Vycvaknout jde směrem dopředu, zase opatrně, nervat to jako zvíře. Kostřící bod je dole pod tím plastem, přístup je dobrý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...