Přejít na obsah

Jak jste spokojeni se Roomsterem


zabiak

Doporučené příspěvky

Nevadí někomu přední sloupek ve výhledu ? Mám pocit že brání ve výhledu např. v mírné zatáčce nebo na křižovatce. Jaké jsou pocity majitelů z tohoto ?

No mě se povedlo asi 2x skoro trefit chodce na přechodu, prostě jsem ho neviděl, byl zrovna schovanej za tím sloupkem, ale už si dávám pozor a radši se trochu předkloním. Jistota je jistota. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
tak jsem kontroloval spotřebu. Trasa Kladno-centrum - Praha-Dejvická a zpět, počítač ukázal průměr 6,5l/100km. Max. rychlost byla 110 km/h na R7, déšť. Po městě to leze na 7,6 l/100km.

mám ten samý typ motoru , najeto cca 19 tis.km dálnice minimum, město 20% zbytek silnice převážně 2-3 třídy , jezdím na kontroly staveb okresy Jeseník, Šumperk, Bruntál místy Olomouc - takže samej kopec a spotřeba 6,6-6,8 L. ale podotýkám že jezdím hodně lehkou nohou .Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem kontroloval spotřebu. Trasa Kladno-centrum - Praha-Dejvická a zpět, počítač ukázal průměr 6,5l/100km. Max. rychlost byla 110 km/h na R7, déšť. Po městě to leze na 7,6 l/100km.

mám ten samý typ motoru , najeto cca 19 tis.km dálnice minimum, město 20% zbytek silnice převážně 2-3 třídy , jezdím na kontroly staveb okresy Jeseník, Šumperk, Bruntál místy Olomouc - takže samej kopec a spotřeba 6,6-6,8 L. ale podotýkám že jezdím hodně lehkou nohou .Roman

Jo tak to je dobrý, já mám najeto něco 12 tis. a pohybuju se stejně jako ty, akorát tento týden mi počítač ukázal 5,9, jak popisuju ve spotřebě. Asi nebyl Pán Bůh doma ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz mate nekdo za sebou 1. servisni prohlidku po 15 000km ? Me to ceka za par km. Vite o dobrem servise (skoda)?

My máme necelých 13000 km, na prohlídku by jsme měli jít v červenci. Tak jsem teď zvědavej, jestli dřív uděláme těch 15 000 nebo bude dřív červenec :)

Jsem na tom stejně, taky čekám co bude dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Poraďte prosím .V létě bych chtěl jet do Španělska s novým Roomsterem najeto asi 500 km.Dva dospělý a dvě děti plus věci v kufru. Žádné přetáčení ani velmi nízké otáčky,tak jak doporučují při zajíždění.Samozdřejmě zastávky ,ne v kuse.Je to rozumné ?Čeho bych se měl obávat.Je pravda, že motor by byl většinu jízdy zahřátý a pěkně promazaný ,možná lepší než časté startování.

Jaký máte na to názor?dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poraďte prosím .V létě bych chtěl jet do Španělska s novým Roomsterem najeto asi 500 km.Dva dospělý a dvě děti plus věci v kufru. Žádné přetáčení ani velmi nízké otáčky,tak jak doporučují při zajíždění.Samozdřejmě zastávky ,ne v kuse.Je to rozumné ?Čeho bych se měl obávat.Je pravda, že motor by byl většinu jízdy zahřátý a pěkně promazaný ,možná lepší než časté startování.

Jaký máte na to názor?dík

500 mas ted? nebo pocitas, ze je budes mit az pri odjezdu? Neboj se niceho. Jed v klidu. Bral bych ssebou veci jako obvykle, kdyz jezdim na delsi cestu. ( litr oleje, 2l vody, motex pasku, izolacku, sadu svicek) pak nejaky naradi orig, plus kombinacky, kladivo, sroubovaky, nuz, platek pilky na zelezo klice 8-10, 11-12, 13-17, 17-19, svicak. Zarovky a pojistky jsou orig.

Ale stejnak mas preci tu skodovackou zaruku mibility, tak ev, zavolas a oni te musej odtahonut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poraďte prosím .V létě bych chtěl jet do Španělska s novým Roomsterem najeto asi 500 km.Dva dospělý a dvě děti plus věci v kufru. Žádné přetáčení ani velmi nízké otáčky,tak jak doporučují při zajíždění.Samozdřejmě zastávky ,ne v kuse.Je to rozumné ?Čeho bych se měl obávat.Je pravda, že motor by byl většinu jízdy zahřátý a pěkně promazaný ,možná lepší než časté startování.

Jaký máte na to názor?dík

Myslim si ze ak sa doteraz neobjavili nejake neduhy tak sa neni coho obavat, ja som kedysi z novy autom siel tzyden po kupe cca 300 km trasu v kuse s kratkou zastavkou asi 10 minut a po tyzdni spat detto,

mal som aj dost nalozene auto, kazdopadne nejak extra som ho nevytacal a nesilil, ale tiez som sa nesnazil nejak prilis pomali ist, kadopadne treba jazdit normalne. Skratka nerobit autimu zle : :p

Podla mna ta dlha trasa mu moze len pomoct, najma pokial jazdis akurat do prace a do obchodaku .. (velas startov, studeny motor a pod.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa chystam (ked sa konecne dockam auta :) ) ist s nim na cca 1300 km trasu. Zrejme je lepsie zabehnut motor takymto sposobom, ako po 15-20 km jazdach v bratislavskych zapchach. Chcem to urobit tak, aby som sa po navrate spat rovno pobral na prvu prehliadku.

prva prehliadka ak sa nemylim je bud 15000 km alebo rok :-)

tak to asi veeelmi daleko pocestujes :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa chystam (ked sa konecne dockam auta :) ) ist s nim na cca 1300 km trasu. Zrejme je lepsie zabehnut motor takymto sposobom, ako po 15-20 km jazdach v bratislavskych zapchach. Chcem to urobit tak, aby som sa po navrate spat rovno pobral na prvu prehliadku.

prva prehliadka ak sa nemylim je bud 15000 km alebo rok :-)

tak to asi veeelmi daleko pocestujes :skoda:

prva prehliadka uz nie je po 1500 km? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otvor kapotu a kukni sa jaku mas nalepku na tom plaste od prednej nalepky, my tam mame nalepku ako vacsina roomstrov - Shell Helix...ze by davali od noveho roku Castrol? To sa mi nechce verit, lebo som si aj sam domyslel, ze skodovka ma podpisanu velmi slusnu zmluvu so Shellom, ktory aj dost tlacia do tych aut....aj ked su ine oleje a ovela lepsie...ale prachy su prachy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam urcite Castrol...ked otvorim kapotu, tak tam je nalepka Castrol - z lasky k automobilu. :) A aj nalepku Castrol mam na tom obale kde mam vsetky navody, zarucak...(proste ten cierny obal co dostavame) a tak... Ale naozaj neviem ci to davaju od noveho roka alebo ako...ja som mal auto vyrobene 27.4.2007 a preberal som si ho 5.5.2007.

A vylucne som sa pytal aky olej tam bol nalievany a aky mozem dolievat. Takze mi to napisal tak ako som pisal.

Skuste sa pozriet aj ostatni...co mate novsie auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...