Přejít na obsah

Max rychlost ????


peterSK

Doporučené příspěvky

...len ma zaujima, ci je to normalne. Samozrejme, ze +-5 ani 10 nie je dovod na hladanie chyb, ale ak by ste mi tu viaceri pisali, ze vam to ide 220 :)... tak to by som uz bol podozrievavy :)

Ale pravdupovediac cakal som trochu viac, mal som astru diesel a ta isla asi 185...fabia je omnoho zivsia, tak som myslel, ze aj rychlejsia

Pozeral som nejake nemecke diskusie, ale tam vypisovali dost vysoke rychlosti...ale nemcurom sa v tomto zas neda moc verit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se párkrát podařilo překonat tachometrovejch 205 km/h bylo ve směru na Prahu před Berounem, kde je neskutečně dlouhá rovina.

Člověk jen musí mít štěstí, aby mu tam nějakej "pažitkář" se 120cou nevjel.

Podle GPS jsem to ještě neměřil, kolik to bylo ve skutečnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PeterSK - to vieš, na 220 tacho si si vybral zlé auto. To mi nespravila ani moja Fabia 2,0. Ale keby si si kúpil 1,4 MPI, alebo ešte lepšie HTP, tak to by si mal na tacho 220 bežne :D:specool: Aspoň z tunajšej diskusie to neraz tak vyzerá.

Ale teraz vážne. Ja som sa vedel na rovinke za bezvetria dostať s 85 kW na cca 198 GPS. Tak predpokladám, že ty so 74 kW by si sa mohol dostať povedzme do 188 GPS. 173 sa mi naozaj zdá trochu málo. Keby si tam mal 180 a viac, tak beriem, OK. Ale skutočných 162 jazdia autá s 50 kW pod kapotou, a nie so 74 + turbo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diamant: ....dik,...to znie seriozne

...jasne, ze som nechcel pocut ziadne chvalospevy ale skor seriozne skusenosti. S Astrou 74kW Diesel som po Nemecku bezne jazdieval do 180 tachometrovych a mam pocit, ze ta Fabka vo vyssich rychlostiach netaha tak ako som zvyknuty...len ono je to tazko porovnavat - dve ine auta, motory, prevodovky...ale aj tak pri najblizsej prehliadke asi dam pozriet prietokomer...lebo ak to nebude v tom, tak potom to je uplne normalne a nie je co riesit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host V/// RS
PeterSK - to vieš, na 220 tacho si si vybral zlé auto. To mi nespravila ani moja Fabia 2,0. Ale keby si si kúpil 1,4 MPI, alebo ešte lepšie HTP, tak to by si mal na tacho 220 bežne  :D  :specool:  Aspoň z tunajšej diskusie to neraz tak vyzerá.

Ale teraz vážne. Ja som sa vedel na rovinke za bezvetria dostať s 85 kW na cca 198 GPS. Tak predpokladám, že ty so 74 kW by si sa mohol dostať povedzme do 188 GPS. 173 sa mi naozaj zdá trochu málo. Keby si tam mal 180 a viac, tak beriem, OK. Ale skutočných 162 jazdia autá s 50 kW pod kapotou, a nie so 74 + turbo.

Diamant len jedno mi nejde do hlavy ako sa mne podarilo ist na fabii 1.2 HTP 180 KM/H podla tacho ha ?? a mohol som dat viacej ale na dialnici bolo uz vela aut a bol som na uplnej rovine a bolo vonku 30 stupnou a bezvetrie ;) a Meverick dal 195 KM/H na fabii a kombi ak si dobre pamatam ak niek tak ma opravte dakujem -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zatim 200....ale zkusil jsem to jen jednou a myslim,ze BUDE DLOUHO KLID. :t

Jinak dneska jsem jel Plzen - Karlovy Vary a dohonil jsem dva silence...tak jsme se zacali trosku honit....1. Byl BMW 320- novej - 2. Byl nejak chlapik s Volvem V40. Dupali jsme na to,jak draci- predjel sem Volvo..ale bavoracek se nejak stracel ;) tak me predjelo Volvo -dup sem na to a kdyz jsem ho predjizdel asi 170,tak se mi seklo turbo-docela trapas. Musel sem zastavit-vypnout motor a tadaa dohnal jsem je na semaforu a pak sem je dal oba,ale byla to fuska.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zatim 200....ale zkusil jsem to jen jednou a myslim,ze BUDE DLOUHO KLID. :t

Jinak dneska jsem jel Plzen - Karlovy Vary a dohonil jsem dva silence...tak jsme se zacali trosku honit....1. Byl BMW 320- novej - 2. Byl nejak chlapik s Volvem V40. Dupali jsme na to,jak draci- predjel sem Volvo..ale bavoracek se nejak stracel ;) tak me predjelo Volvo -dup sem na to a kdyz jsem ho predjizdel asi 170,tak se mi seklo turbo-docela trapas. Musel sem zastavit-vypnout motor a tadaa dohnal jsem je na semaforu a pak sem je dal oba,ale byla to fuska.. ;)

Co myslíš tím "seklo se mi turbo"? Jako náhlá ztráta výkonu? Pak jsi zastavil, vypnul motor, nastartoval a vše bylo ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PeterSK - to vieš, na 220 tacho si si vybral zlé auto. To mi nespravila ani moja Fabia 2,0. Ale keby si si kúpil 1,4 MPI, alebo ešte lepšie HTP, tak to by si mal na tacho 220 bežne  :D  :specool:  Aspoň z tunajšej diskusie to neraz tak vyzerá.

Ale teraz vážne. Ja som sa vedel na rovinke za bezvetria dostať s 85 kW na cca 198 GPS. Tak predpokladám, že ty so 74 kW by si sa mohol dostať povedzme do 188 GPS. 173 sa mi naozaj zdá trochu málo. Keby si tam mal 180 a viac, tak beriem, OK. Ale skutočných 162 jazdia autá s 50 kW pod kapotou, a nie so 74 + turbo.

Diamant len jedno mi nejde do hlavy ako sa mne podarilo ist na fabii 1.2 HTP 180 KM/H podla tacho ha ?? a mohol som dat viacej ale na dialnici bolo uz vela aut a bol som na uplnej rovine a bolo vonku 30 stupnou a bezvetrie ;) a Meverick dal 195 KM/H na fabii a kombi ak si dobre pamatam ak niek tak ma opravte dakujem -_-

Ja taky jel s HaŤaPákem 180 a jeste by asi kousek sla ale nechtel jsem to vubec nakousavat protoze nas bude martinoslav verejne kamenovat :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne také odpovede som čakal. Teda že HTP jazdí v pohode 180 a viac by to išlo, len sa práve z nejakého dôvodu nedalo :D Ale jasne, ak tacho premeriava o 20 km/h, tak môže ísť aj HTP 180 :D

No ak tým seknutím turba bol myslený jeho prechod do núdzového režimu z dvôvodu prekročenia maximálneho plniaceho tlaku, tak na to predsa netreba zastavovať. Stačí na chvíľku vypnúť a zapnúť zapaľovanie a ide sa ďalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...