Přejít na obsah

spotřeba oleje


vitor

Doporučené příspěvky

Jakou máte spotřebu oleje u Octávie 1,6 75kw. Moje spotřeba je víc jak půl litru na 1000km což se mě zdá hodně. Ve škodovce mě řekli že normálí spotřeba podle tabulek je až 1litr na 1000km. Od začátku se tam lije Shell 0W30 za 890 litr. To se mě zdá trošku moc na tu spotřebu. V jiném servise mě řekli, že tam mám lít 10W40, že to pomůže. mám tam ted Total QUARTZ 9OOO 5W40 a dolíval jsem litr po 4000km což je úspěch.

Bratránek mi řikal že asi 2-3 deci na 1000km B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím.

Já jsem se taky zděsil toho že mi ze Škodovky odepsali že průměrná spotřeba oleje je u motoru 1.6 75kw 0,5 /1000km.Mám nastavenej proměnlivej interval na 30000km tak že pokud jim ta předpověď vyjde tak by jsem tam dolejval olej cirka za 10000Kč než by jsem šel na výměnu.Najeto mám 101000Km.Po výměně mám najeto cca. 4000km a z toho jsem 1/2 najel na dovolené celkem svižnou jízdou 100 až 160 km/h.po příjezdu jsem dolejval 1l OMV 5W-30 za 688Kč.Co jsem mněl auto před tímhle tak tam jsem jezdil od výměny k výměně a bez dolejvání ( Hyundai Accent 1.5 12V ).

Kubrt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Já jsem se taky zděsil toho že mi ze Škodovky odepsali že průměrná spotřeba oleje je u motoru 1.6 75kw 0,5 /1000km.Mám nastavenej proměnlivej interval na 30000km tak že pokud jim ta předpověď vyjde tak by jsem tam dolejval olej cirka za 10000Kč než by jsem šel na výměnu.Najeto mám 101000Km.Po výměně mám najeto cca. 4000km a z toho jsem 1/2 najel na dovolené celkem svižnou jízdou 100 až 160 km/h.po příjezdu jsem dolejval 1l OMV 5W-30 za 688Kč.Co jsem mněl auto před tímhle tak tam jsem jezdil od výměny k výměně a bez dolejvání ( Hyundai Accent 1.5 12V ).

Kubrt

Tak kupuj Shell Helix Ultra 5W-40 za cca 400,-Kc a jsi celkem v pohode:-)A nebo si kup TDI a jsi taky v pohode,od vymeny k vymene:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...