Přejít na obsah

tlmice na fabiu 1,4tdi


miro_pd

Doporučené příspěvky

potrebujem vymenit tlmice, lebo uz vrzgaju. zaujimalo by ma , ake by boli najvhodnejsie (znacka,typ) . posledne , neviem aka to bola znacka nevydrzali moc dlho. boli plynove.

je lepsie kupit plynove alebo olejove ? jazdim vela po meste i po dialniciach. nemusi to byt sportove, skor pohodlnejsie. oplati sa vymenit i pruziny ? mam najazdene 260 000 a su tam stale originalne.

dalsi problem desne mi skripa pri brzdeni, sa mi zda ze to ide od zadu ale nemusi. mam ich dat vymenit ? lebo predne som menil nie tak dlho je tomu. auto zatial brzdi velmi dobre.

auto je rok vyroby 2005 a mam najazdene uz hodne. mal by som dat este na nieco pozor, alebo dat nieco extra dat skontrolovat/vymenit ?

dakujem za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dalsi problem desne mi skripa pri brzdeni, sa mi zda ze to ide od zadu ale nemusi. mam ich dat vymenit ?

jasne,že môžu škrípať..zhodiť kolesá a vizuálne skontrolovať poprípade výmena

potrebujem vymenit tlmice, lebo uz vrzgaju.

vieš určite,že to robia tlmiče??...čo tak stabilizátor alebo lôžka ramien

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cawte, chcem menit tlmice na Fabiu I 1.2 HTP (2003), na jednej stranke (vid. link) som nasiel tlmice predne aj zadne myslim ze aj za dobru cenu, ale v popise pise ze je to pre fabiu 1.2, 1.4 1.9. Nemalo by sa to podla motora rozlisovat?

Predne tlmice:

http://www.depoauto.sk/product_info.php/cPath/419_671_2268/products_id/5806?osCsid=u1jemqvp2r8t6hr4hnfognvff1

Zadne tlmice:

http://www.depoauto.sk/product_info.php/cPath/419_671_2268/products_id/5807?osCsid=u1jemqvp2r8t6hr4hnfognvff1

A co k tomu este vsetko potrebujem na vymenu?

Dorazy?

Ulozenie?

Este nieco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Fabii by mělo být vše (snad kromě RS) stejné pro všechny motorizace.

Můžu ti vypsat čísla dílů (řešil jsem to loni):

předek:

6N0412331E uložení

6N0412249C axiální ložisko

6N0412303A doraz

zadek:

1J0513353G uložení

6Q0512131B doraz

Já nebral origo díly, ale Febi. Axiální ložisko nejlépe SKF (mě přišlo ve Febi krabičce právě SKF). Vyhnul bych se Číně (Vika atd).

Mrkni třeba na www.cc-autodily.cz. Mám dojem, že tam líp vychází i ty tlumiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tlumiče Bilstein byl asi muj největší omyl jaký jsem na autě udělal. Stálo mě to hromadu času a lítání po servisech. Už mě na auto nesmí. Fábia 1.9 TDI,krátká. Po výměně auto uskákané jak koza,byl cíti každý kamínek a jak bylo zmiňováno - v zimě naprosto jak šutr. Další co ,tak jak se teplota přiblížila nule,tak začali neuvěřitelně klepat. Klepali už jako nové.,ale v létě je to míň slyšet. Najel jsem s nima 150 000km a včera klepání ustalo - vyměnil jsem je za Sachs, je po klepání a komfort je podstatně lepší. V servisu co jezdím jsem se jim o tom zmínil ,a také už nedávají bilstein ,právě z toho důvodu že klepou. Klepání se ozývalo jakoby z horního uložení tlumičů - na obou stranách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A klepe to vpředu nebo vzadu? Mně klepe zadek při přejezdu menších nerovností a jen při nízkých teplotách. Ale to je asi opravdu vlastnost Bilsteinů (dělá to tu více lidem na fóru). Nemusí klepat přímo tlumiče, ale vlivem vyšší tuhosti se rozklepe náprava.

Na předku jsem klepání nezaregistroval. Pokud jde o tuhost, tak každému vyhovuje něco jiného. Je fakt, že v zimě to tužší je, ale do opravdu tuhého podvozku to má ještě daleko. O co to je méně komfortní na menších nerovnostech, o to lépe to zdolává delší terénní vlny a zatáčky - auto se tolik neprohupuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...