Přejít na obsah

Octavia II 1,9 TDI 77kw vag hlasí chybu 16706 snímač otáček


Bebesek

Doporučené příspěvky

Octavia II 1,9 TDI 77kw vag hlasí chybu 16706 snímač otáček, včera jsem měl auto u známeho mechanika jelikož mi auto 2x nechtělo chytnout , vždy mi svítila diagnostika a blikalo žhavení, po napíchnutí na diagnostiku napsalo chybu snimač otáček motoru, tak jsme se rozhodli čidlo vyměnit , po zvednutí auta na zvedák jsme zjistili že čidlo je tak dobře schované že by musela ven převodovka tak jseme zavolali do Škoda auto zeptali se co by s tím mohlo byt nebo jak jinak to udělat a bylo nám řečeno že to asi v čidle nebude že to bude nějaký kabelový svazek a že je nutné proměřit kde se to ztrácí nevíte někdo co se kde mohlo stát nebo kde co mám vyměnit nebo zkouknout abych závadu odstranil -ještě jedna věc je zajímavé že to vždy udělá když je to teplé za studena to nedělá a startuje uplně v pohodě, a když to udělá napíchne se smaže chybové hlášení tak pak startuje taky v pohodě

děkuji všem

Editováno: , autor: Bebesek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čidlo jde vytáhnout i bez demontáže převodovky. Chce to jen šikovnost a štěstí, že zrovna šroubek čidla není nějak poškozený a přirezlý. Je třeba proměřit vodiče k čidlu, může to být někde načlé. To znamená, rozmotat trocha svazky. Není to zase tak neobvyklá závada, občas se tak děje, že i čidlo odejde....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...