Přejít na obsah

Octavia III RS / RS 230 / RS 245 / RS 4x4


PTiCA

Doporučené příspěvky

jj máš pravdu, tak je asi lepší vzít tu látku no ;)

 

Tak to ne, tohle konstatování mě teda nestačí...  :angry2:    doufám, že se Škodovka - respektive lidé co to tam takhle spackali a vybrali dodavatele kožených sedadel (případně materiálu) - beztak podle nejnižší ceny - chytí za nos a dají to do pořádku... "U auta za 700 tis.Kč si raději neberte kůží, páč stojí za hov.o..." mě příjde opravdu ostuda :rtfm: . 

 

Jsem zvědavej jak dopadnou ostatní kluci tady, co to budou reklamovat (určitě nám dají vědět)... jestli jim dají nová sedadla ze skladu a za 500Km tam pojedou znovu... případně zda se ŠA pochlapí a vyřeší to...  

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ne, tohle konstatování mě teda nestačí...  :angry2:    doufám, že se Škodovka - respektive lidé co to tam takhle spackali a vybrali dodavatele kožených sedadel (případně materiálu) - beztak podle nejnižší ceny - chytí za nos a dají to do pořádku... "U auta za 700 tis.Kč si raději neberte kůží, páč stojí za hov.o..." mě příjde opravdu ostuda :rtfm: . 

 

Jsem zvědavej jak dopadnou ostatní kluci tady, co to budou reklamovat (určitě nám dají vědět)... jestli jim dají nová sedadla ze skladu a za 500Km tam pojedou znovu... případně zda se ŠA pochlapí a vyřeší to...  

mám stejný názor, nákup nové RS mě čeká za pár měsíců, tak doufám, že ten probém vyřeší, protože bez kožichu to kupovat nehodlám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čemu nerozumíš Jirko, je to nafta a ne benzín... taky převodování u benzínu... řekni mě kdy vytočíš podobnou naftu do 7k otáček ;)  Jinak to volá po úpravě, to je snad jasné, pak ta naftička začne jezdit slušně.

johnson dělal O2 sedačky, tak to asi zůstalo stejný, ovšem má pod sebou další dodavatelé... sedačky dělají u kvasin a i jinde...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď jsem si teprve všimnul na tom videu, že dole běží skutečná rychlost. Takže  TDI  216 km (výrobce uvádí 232 km), TSI  246 km (výrobce uvádí 248 km). No a na stovce je za ca. 9 s, což je taky dost mizerná hodnota.  

Takže s tím naftovým motorem asi fakt nebude něco v pořádku.  

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RS TDI byl kombík u toho Jandy, tam byla vždy spotřeba větší a rychlost menší, viz katalog: http://www.skoda-auto.cz/SiteCollectionDocuments/skoda-auto/ke-stazeni/octavia-rs-katalog.pdf

Jinak mě to připadá, že to jede daleko lépe než  2.0 RS 125kw a jede to srovnatelně jako moje bývalá O2 103kw čiplá na 144kw cca.... http://www.youtube.com/watch?v=Dv3LOwBRV2A dle lajtského posouzení.. (bohužel v TDI RS3 jsem ještě nejel)....

A vzhledem k ceně, tak TDI dokáže rozhodně jezdit za méně i když na to člověk bude dupat, což u TSi na to člověk dupne a není problém na delší cestě mít průměr přes 10 litru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky vemte v úvahu že čím vyšší Euro norma tak tím je Diesel více v kopru. Prostě ty filtry se někde musí projevit, stejně jako koplikované zařízení na motoru. Takže Euro 6 bude horší než euro 5 a tak dále. Benzíny s turbem naproti tomu jsou ve výhodě dobrého krouťáku v širokém spektru otáček a nejsou tak zdegenerované Euro normou. U mě diesel skončil u Euro 4 to bylo technicky dobře zvládnutý s dobrou životností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky mě to nemile překvapilo... ale nemyslím si, že je ten motor úplně špatný... respektive podle čeho soudíš, že nejede podle udávaných parametrů... např. zrychlení pro RS TDI Combi s MP je podle katalogu 8,2s ... takže realita může být klidně kolem 9s ... což podle videa vychází...

 

Údaje o výkonu a koutící momentu, neříkají nic o dynamice motoru.. a ta je vždy, i při stejných parametrech, u TDI horší...např. OIII 1.8 TSI Combi s MP má jen 132kW a zrychluje podle katalgou za 7,4s :kol-16: 

 

Takže všichni "naftaři" (včetně mě) sorry... :kol-17: , tohle prostě není přednost dieslu...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...