Přejít na obsah

Octavia III RS / RS 230 / RS 245 / RS 4x4


PTiCA

Doporučené příspěvky

.... a toto je přesně důvod, proč novou Octávku nemám rád:

 

Nakonfiguroval jsem si RS tak, jak by mi vyhovovala. Dle mého by byla atraktivní natolik, že bych se za ní, ač jde "jen o Octávku", na cestě otočil a co se života s autem týče, zřejmě bych si neměl na co stěžovat. Viz:

 

http://skoda-car-configurator.cloudapp.net/CarCard/43381130

 

Jenže pořídit si (promiňte) "blbou Octávku" za téměř 900 tis. Kč, to mi přijde v dnešní době opravdu přitažené za vlasy. Vesměs až na panoramatickou střechu jsem si konfiguraci pořídil bez dalších ptákovin, navigaci využívám denně, chrompaket za bizarní 4000,- Kč bych ještě také finančně unesl a v té šedé by to vypadalo úplně jinak. Především mě úplně dostalo, když jsem si v rámci konfigurace musel připlatit 9 000,- Kč (!) za obyčejné parkovací senzory vzadu u auta se základní cenou kolem 750 tis. Kč s nejvýkonnějším motorem a automatem!

 

Především v porovnání s Golfem a Leonem prostě OIII mít rád nemohu, ať se na mě za mou (myslím objektivní) kritiku nikdo nezlobí...

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

_Denis_: Sorry, ale to je porad ten samej brek.

Je-li ti tebou nakonfigurovana Octavia Combi RS TSi 162kW se zaskrtanou prakticky veskerou moznou mimoradnou vybavou nebo jakakoliv jina OIII draha, porid si Golfa, Leona nebo cokoliv jineho dle libosti.

 

Ze Skodovka neni prave levna je dlouhodobe znama vec, neustaly brek nad cenou je uz unavujici.

Dokud se za tyto ceny bude prodavat tak jak si v MB preji (a prestoze jim prodeje klesaji, tak je to porad mene nez celkovy trh s auty), proste to tak zustane a tlak konkurence cenu stlaci jen v omezenem meritku, tedy mene nez by si zakaznik pral.

 

BTW: Uz se tesim na GTI Variant! lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasím. Proč auto zlevňovat, prodává-li se také za tyto ceny. Ve Škodovce by šli sami proti sobě. Nebudeme brát v potaz procento, které tvoří firemní flotily, protože v konečných číslech je koneckonců toto zcela irelevantní.

RS bych nechtěl, pouze jsem si konfigurátor zkusil, proto by mi absence GTI variant nevadila. Ovšem jedná se spíše o konstatování mnou, jakožto běžným spotřebitelem, že OIII není ani v jediném hledisku přesvědčivá natolik, aby si u mě obhájila svou cenu. Nutno však na druhou stranu zmínit, že rozdíl verze RS není oproti běžné verzi tak markantní a nebudu-li brát úroveň zpracování nové Octávky a nijak výjimečné jméno značky, cena za tu výbavu v případě RS není až tak katastrofální.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... a toto je přesně důvod, proč novou Octávku nemám rád:

 

Nakonfiguroval jsem si RS tak, jak by mi vyhovovala. Dle mého by byla atraktivní natolik, že bych se za ní, ač jde "jen o Octávku", na cestě otočil a co se života s autem týče, zřejmě bych si neměl na co stěžovat. Viz:

 

http://skoda-car-configurator.cloudapp.net/CarCard/43381130

 

Jenže pořídit si (promiňte) "blbou Octávku" za téměř 900 tis. Kč, to mi přijde v dnešní době opravdu přitažené za vlasy. Vesměs až na panoramatickou střechu jsem si konfiguraci pořídil bez dalších ptákovin, navigaci využívám denně, chrompaket za bizarní 4000,- Kč bych ještě také finančně unesl a v té šedé by to vypadalo úplně jinak. Především mě úplně dostalo, když jsem si v rámci konfigurace musel připlatit 9 000,- Kč (!) za obyčejné parkovací senzory vzadu u auta se základní cenou kolem 750 tis. Kč s nejvýkonnějším motorem a automatem!

 

Především v porovnání s Golfem a Leonem prostě OIII mít rád nemohu, ať se na mě za mou (myslím objektivní) kritiku nikdo nezlobí...

 

 

nechápu, co to tady píšeš... Ukaž mi konfiguraci jiného, stejně vybaveného auta (Ať to má dvojspojku, stejně výkonný motor, shodné asistenční systémy a další vymoženosti, které jsi si dal do konfigurace) a můžeme začít polemizovat o tom, zda je drahá nebo není ve srovnání s jinými auty... ale jak to tu od tebe čtu, stejně máš svou pravdu a octavia III RS je pro tebe auto, které si nikdy nekoupíš (a možná to má jiný důvod než to co tu píšeš)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

BTW: Uz se tesim na GTI Variant! lol

 

už víš kdy bude? a bude mít shodný motor TDI jako RSo nebo vyšší výkon? Řeším dost velké dilema, zda opustit nyní VW a jít zpět do škodovky... Bohužel new passat je až za dlouho a čekat přes rok nemůžu, ale zase nechci udělat nějaké ukvapené rozhodnutí, tak by mě to dost zajímalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xstorm: ............... jestli si spis pan MAVE nedelal s tim variantem GTI srandu :D

............. jinak koukam ze mas naftu,... takze kdyby si zvolil OIII RS COMBI v nafte pochopitelne + nejakou dovybavu, myslim ze by si byl urcite spokojenej ;)

 

už mám sestaveno, jen je problém s panorama střechou (mají příděl 17 ks na týden, ale objednávky na 10 x tolik aut s panorama střechou). Takže nejsou schopni teď stanovit termín dodání, což objednat auto bez pevného termínu se mi moc nechce......každopádně RS 2.0 TDI DSG v max. výbavě po slevě za 808.900 Kč vč. DPH mi nepřijde nějak ulítlé....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, nebudu citovat :kol-47:

 

jinak malá změna v barvě -musím si vzít černou metalízu...teď řeším zda tam nechat ten černý paket, nebo raději dát stříbrný střešní nosič, chrompaket a masku v chromu....

Co vy na to?

Kola bych nechal ty gemini antracit. Připadá mi, že když by byla černá metalíza + černý paket, auto by bylo hrozně tmavé....u bílé by to bylo OK, ale u černé asi nic moc....

Editováno: , autor: xstorm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzes citovat, nerikam ze nemuzes,... ale kdyz odpovidas na posledni prispevek, je kravina citovat preci ;)  :kol-47:  kdyz odpovidas na treti ctvrty tak to je uz pochopitelne ze musis, aby se vedelo komu to je ;)

 

 

.............. Proc musis cernou barvu ? :(

pokud prece jenom cernou tak dej aspon asi chrom paket,.. ale zase nevim,... aby to kolem tech oken nevypadalo lacine :( asi bych nechal klasiku jenom predni masku v chromu a tod vse,... ramecky kolem oken ne-e ;)

Editováno: , autor: Lukason
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ani stříbrné nosiče na střeše??? to by asi chtělo - viz foto té RS z Rakouska... sice nemá chrompaket kolem oken, ale nebude to alespoň jako pohřebák...co myslíš? vyndal bych ze specifikace černý paket a dal místo něj stříbrné střešní nosiče + chrompaket na okna + bude v chromu ta maska, alespoň to nebude tak tmavé... jinak černou musím mít (současný pašík i předešlá auta byla černá, je to naše taková firemní image, všechna auta vč. dodávek, pickupů atd.. jsou černá)

post-3854-0-26036000-1374667409_thumb.jp

post-3854-0-87438600-1374667416_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

XSTORM: .......... moje doporuceni je tak jak to je na fotce ;) ...... precejenom je to sportovni auto aby si na to sral tunu chromu, ac je original,.. ale kdyz to vezmes z pohledu, spis by mi ten chrom na oka ( o nem se bavime ) videl na kombajnu u klasiky a nejvic u vlajkove lodi SUPU II FL nez na nejakej sportovnim kombiku ;) ........ proste mi to k tomu nejde, myslim tim jenom okna ;) ...... predni masku nech chrom a stresni hagy dej stribrny ;) za usetreny prachy za chrom lemovani oken si priplat a kup neco uzitecnejsiho  ;) ..... tod muj nazor ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...