Přejít na obsah

Octavia III RS / RS 230 / RS 245 / RS 4x4


PTiCA

Doporučené příspěvky

A nejsou náhodou auta , které jezdí po ŠA v nějakém tom spešl módu ? Že nejdou vytačet a tohleto se všechno odblokovává až u prodejce ?

 

jsou v přepravním módu, ale určitě se to netýká otáček motoru, podle toho co jsem viděl ve fabrice na nultém a po výjedu z haly a při nakládce na kamion, kdy to pěkně rozpálí, když najíždějí na horní plato... podobně na place u prodejce, když sjíždí z kamionu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

clinte hravec má ale fakt pravdu. při poslední kontrole auto jede z výroby a solidně tomu nákládají(viděl sem ve kvasinách), to samé když vyjíždějí na tahače. plná jednička aby tam vyjel, pak se prokluzují kola atd... než ti předají auto, tak auto různě jezdí krátké trasy. do servisu, pak ti ho předávají na nějakým místě, tuna studených startů...

 

jasně že dlouhodobě chce dochladit motor, a používat plný výkon až při zahřátí oleje a hlavně nedodržovat long interval....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, ale porad je o rad lepsi nove auto, se kterym se zachazi otresne na celkove trase asi 4km, nez predvadecka se kterou se zachazi otresne nekolik mesicu a nejezdi timto zpusobem nekolik tisic km. 

 

Dnes je presnost vyroby takova, ze se novy motor od zajeteho nejak vyrazne nelisi, takze to ze se s tim zachazi blbe od nulteho kilometru nejaky valny vliv nema, ale blbe zachazeni kazdy den po dobu treba jednoho roku uz se proste na aute trochu projevit musi.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už takhle debatujeme, tak je lepší služební vůz z MB, kde je jasně z historie vozu vidět. že například 20000km jezdilo bez problému, což u nového auta zase nevíš a může se ti podělat motor, jako pár lidem s 1.8 TFSI u O3...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klíne slyšel jsi to? I Kokta říká, že má Hravec pravdu;-)to je co?! A ja myslel, že venku prší a to mezitím šklébí Klín:-)))

Mike:nebo musíš koupit 3 měsíce starou předváděčku s cca 1700km, jako já, abys měl klidnější spaní.

Editováno: , autor: Sanek81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clinte a kdyz srovnas RS TDI s tvym 1.8 TSI?? Myslim vykon, zrychleni?? Ze RS TSI je znatelne lepsi nez RS TDI je vseobecne zname. Mam RS TDI a porad hloda cervicek jestli to nebyla chyba. Ukecal me prodejce a strasil velkou spotrebou. Kdyz dnes ctu, ze TSIcka jezdi o 1.5-2 litry vice......vubec by mi to nevadilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už takhle debatujeme, tak je lepší služební vůz z MB, kde je jasně z historie vozu vidět. že například 20000km jezdilo bez problému, což u nového auta zase nevíš a může se ti podělat motor, jako pár lidem s 1.8 TFSI u O3...

 

 v roce 2008 jsem koupil přes mého tátu jako zaměstnance Škody Auto, Octavii TDI 2.0 103 kW. Auto mělo najeto 28 tis. km, najezdil jsem s tím dalších 155 tis.bez jakýchkoliv problémů. Ne všechny předváděčky nebo referenčky jsou špatný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jardakulich: No určitě nelituj že máš RS TDI, určitě vypadá mnohem líp než obyč OIII ale motorově bych si raději vzal 1.8TSI, přece jenom je to o fous rychlejší než ropák já jsem si nakonec radši přihodil

 

Záleží podle toho kolik najedeš, to že je rs tdi o fous línější než 1.8 je jedno, tebe nakonec potěší jak výkon tak i spotřeba ale pak tě taky nasere když že natře kde jaká 1.8 ale rozdíl to moc nebude...

Editováno: , autor: Hurikan88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme se RS TDI nestydim. S tim najezdem za rok je to tak, ze se vejdu do 20 tisic km. Takze najezd spise mensi. Ja byl vzdy na benziny. Ale to jsem mel nova auta Megane 2004 1.6 benzin, dale Orlando 1.8 benzin. Oboji atm. Orlando vykon 104 kw. Ale lenoch........pak se jednou svezu kamaradovo Passtem TDI 103 kw a ten v mych ocich trhal asvalt. Tak jsem kyvnul na TDI. I kdyz jsem chtel benzin. Ale nechal jsem se presvedcit......takze asi tak, je to samozrejme nejrychlejsi auto co jsem kdy mel. Spotreba dobry jsem v prumeru nekde kolem 6.5 l. Ale prece jenom, benzin je benzin......a jeste je pravda, ze obcas si chce nekdo zvednout sebevedomi a tak chce trochu zavodit, no a tam by se hodil vice benzin!! :-D:-D. Ale i tak je to doooost rychle auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

clinte hravec má ale fakt pravdu. při poslední kontrole auto jede z výroby a solidně tomu nákládají(viděl sem ve kvasinách), to samé když vyjíždějí na tahače. plná jednička aby tam vyjel, pak se prokluzují kola atd... než ti předají auto, tak auto různě jezdí krátké trasy. do servisu, pak ti ho předávají na nějakým místě, tuna studených startů...

 

jasně že dlouhodobě chce dochladit motor, a používat plný výkon až při zahřátí oleje a hlavně nedodržovat long interval....

 

Však jsem nepsal, že tomu nevěřím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pokud bys srovnával RS benzín a RS naftu, tak výhoda toho naftového RS bude JEN spotřeba....

 

Mě osobně také ten 1,5 litru rozdíl ve spotřebě přijde zanedbatelný, při porovnání dalších aspektů, které jsou jednoznačně pro benzín.

 

Ale určitě nelituj, trojka RS i v naftě jede solidně ;)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda pravda, tech 180 je tam hned. :-D:-D. I podle srovnavacich videi na youtube neni do teto rychlosti takovy rozdil, ale dale je to o parnik. A jak pisou, u TSI pridas. V 60 km/hod plyn a na sestku to statecne tahne TDI je mrtve.......kdo by to rekl pred par lety. Pred nastupem turbo motoru do meinstreamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vem si, že i v dobách, kdy turbo bylo doménou pouze sportovních a závodních aut, byl benzín parametry lepší než nafta. Zase šlo jen o spotřebu. Když si vezmu, jak jezdil sousedův Seat 1,9 SDI, jakej to byl línej traktor :D Moje 1,6 MPI mu to napráskala tenkrát s přehledem.

 

Jardo, máš to z Teplic kousek, doraž na sraz a my se pokocháme RS-em ;)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...