Přejít na obsah

Palubní "černá skříňka" (onboard kamera)


loupeznik

Doporučené příspěvky

2990,- včetně selfie tyčky v hodnotě 500,-. Použiji ji občas při koupání s malou a počítám, že ji pak dám do auta. Videa jsou dobrá na památku, ale kdo to má stříhat atd. Nastavil jsem 1080p 60fps a na 16GB kartu se vejde hodina záznamu. Teda ta Lamax. Ta Sony je klasická kamera a cena asi 18tis



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dneska jsem testoval "černou skříňku" co nabízí mobilní navigace Sygic. Nahrává v intervalu cca 5 minut (nahraje, přepíše). Zatím to bylo prní testování a nevím zda jde zvýšit rozlišení videa. Nicméně pro případný problém na silnici by to snad mohlo stačit. Nahrál jsem to YT, ale po nahraní jsem zjistil, že to vynechalo "titulky" (informace o času, rychlosti a souřadnicích), tak přikládám i foto jak vypadá video (YT) i snímek obrazovky z přehrávače v PC (i se všemi informacemi)...

 

snapshot6.png

Myslím, že za těch "pár kaček" je navigace i s nahráváním cesty lepší než jen nějaká "černá skříňka" z číny (tím nechci dělat reklamu)....

 

Edit: Po prozkoumání doplňku jsem zjistil, že video lze nahrávat ve FullHD kvalitě, kterou jsem neměl zapnutou. Pokud by byl zájem přidám video i s touto kvalitou...

 

Editováno: , autor: Rellik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidím známý to kraj ;), Buchlovky :palec2: ... jako pokud chceš mít nějaký záznam, tak ano, ale pokud ti někdo udělá nějakou "prasá.nu" a ujede, tak registračku z toho nedostaneš ani náhodou. Záznam z toho Sygicu mi totiž kvalitou přípomíná můj přešlap s druhou kamerou, která leží v šuplíku a pokud ji nevyužiji jako couvací, tak už tam asi navždy zůstane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psal, neměl jsem nastavenou kvalitu videa. Tady je pouze 640x480. Jde nastavit 1920x1088, kde j mělo přečíst kde co... Ale jak píšu pokud to  někdo chtít vidět není problém... 

 

Jinak celé buchlovky jsem točil ještě na můj starý mobil abych viděl tak to vypadá (HTC Desire X)... 

Tu navigačku mám na Huawei P8... Jak někde pojedu, tak to natočím s plným rozlišením...

 

Editováno: , autor: Rellik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kamera nemusi jit do drzaku? Navic pokud bych mel kameru i mobil, tak musim resit napajeni pro obe zarizeni. Takhle dam mobil (zhruba na sred predniho skla dolu) pripojim do usb pod radiem a hotovo... Co se tyka navigovani, tak pokud jedu dalkovou ( italie, chorvatsko) tak mam vzdy cestu nastudovanou a navigace je jen doplnek. Tady spis beru to nahravani videa jako uzitecnou funkci. Ale jak je komu libo... Pokud nekdo chce mit navigaci i kameru na prednim skle, jeho volba... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kamera nemusi jit do drzaku? Navic pokud bych mel kameru i mobil, tak musim resit napajeni pro obe zarizeni. Takhle dam mobil (zhruba na sred predniho skla dolu) pripojim do usb pod radiem a hotovo... Co se tyka navigovani, tak pokud jedu dalkovou ( italie, chorvatsko) tak mam vzdy cestu nastudovanou a navigace je jen doplnek. Tady spis beru to nahravani videa jako uzitecnou funkci. Ale jak je komu libo... Pokud nekdo chce mit navigaci i kameru na prednim skle, jeho volba... [emoji4]

Taky kameru vůbec nesundávám, není důvod.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkoušel nahrávání ve FullHD. Výsledek? Zasekaná nepoužitelná aplikace. A to si myslím, že mám celkem výkonný mobil. Takže tudy to asi nepůjde... No za pokus to stálo...  Teď jsem si nainstaloval na pokus aplikace

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.happyconz.blackbox a 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dailyroads.v

Jedna z nich by měla jít spustit na pozadí a tak by měla fungovat i navigace. Záleží jaké to bude mít nároky na výkon... Zítra možná pojedem do ZOO Lešná, tak bych to vyzkoušel...

Jinak jsem měl kdysi koupené na pokus tohle

http://www.ebay.co.uk/itm/1080P-120-HD-IR-Night-Vision-Car-DVR-Vehicle-Camera-Video-Recorder-Dash-Cam-HY/201687859618?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D2220071%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D38661%26meid%3D3032f7982cb34415a6d419b9b876ee1d%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D5%26sd%3D291983877463

Ale video bylo srovnatelné s tím co jsem teď natočil tím Sygicem. Takže to šlo hned dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...