Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...
V 8. 10. 2017 na 13:20, miklisek napsal:

Na levé straně palubky nad pojistkovkou, je to dost utopený, relátka jsou uchycena v plastovém držáku. Je to taky daň za to, že v autě je málo tlumících materiálů. Třeba oproti OCTI I chybí kryt s tlumením nad pedály.

Trochu oživím toto téma. Také mě dost překvapila ta díra nad pedály (poslední foto). Zde to výrobce pěkně ojebal. Nejen Octa II (první foto), ale i stará Fabie I (druhé foto) to má vzorně zakryté a odhlučněné. Neřešil někdo jak toto nějak elegantně zakrýt? Myslím, že by to pomohlo by to nejen vizuálně, ale hlavně v odhlučnění. Možná by to eliminovalo třeba i to cvakání relé stěračů atd.

IMG_20210331_120104.jpg

IMG_20210331_111209.jpg

 

IMG_20220118_115522.jpg

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyrabal som si to. Plast zo starej reklamy, semisova latka. Nemal som vtedy drziaky na nohy, tak som improbizoval. Drziaky uz mam origo, toto som vybral

 

v1_IMG_20180505_123447.thumb.jpg.46762cd0949a936a295cd4deb8932f99.jpg v3_IMG_20180505_130801.thumb.jpg.abb971241b0d725e88a32685653d4cb9.jpg s2_IMG_20180505_144250.thumb.jpg.45dcfb7e8f263a50f8501993c554598e.jpg

 

Karton, papier, ceruzka, pravitko, meter a ides. Kludne si tam pridaj aj tlmenie, stierace podla mna budes pocut stale. Alebo si odchyt niekoho s TDI, tie by mali mat na viacerych miestach palubky tlmiaci material

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wirer Zhruba tímto směrem půjdu. Chce to kus papíru/kartonu a obkreslovat, zkoušet, upravovat... ... až to bude ono. Když jsem tlumil tapecy dveří, zbyl mi ten akustický samolepicí vaflový molitan. Na danou plochu by měl být dost tuhý. Zespodu asi na tu samolepku dám černý koberec. Celé to chci pod palubku chytit na samolepicí suché zipy pro možnost demontáže...

 

Jen přemýšlím, nebude nějaká kolize s (třeba kolenními) airbagy či jejich čidly? 

 

EDIT: Prohmatával jsem taky dnes vnitřek palubky a je to zevnitř z výroby oblepeno cca 10mm tlustou samolepicí jakiby vatou (mám tříválec 1.0 tsi). Rapida 1.6 tdi měl do podzima soused, ale ten už je pro porovnání prodaný, sakra. Ale tipuji, že na 1.0 tsi bude palubka odhlučněna z fabriky obdobně jako tdi.

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, myslel som tu vatu. Na 1.2 v F3 tam nemam, ak sa zameriavam na priestor pod volantom nad poistkami. 

Rapid dole bag nema, ani F3. Az v O3 ho najdes, ale neviem ci ako standard alebo priprava. Teda mozes tam pchat co chces, ale bacha na pouzity material aby si v pripade nehody neprisiel o nohu... Ci rovno obe... 

Prichytene som to mal jba zasunutim rovnako je original na F2/Roomster, ziadne skrutky ani suchy zips, drzalo to tam. Asi pouvazujem ci to neskusim vylepsit a vratit naspat s upravenym vyrezom pre osvetlenie noh. Ale priorita to u mna nie je, aj tak by som to kazdy chvilu vyberal ako sa poznam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ETCE je toto - pozice 21 - 5JB863949G. Jelikož je to kresleno na protější straně od pravé tlumící desky, co je u kabinového filtru, měl by to být nějaký kryt pod volantem, který se tam ale ve skutečnosti nedává. Nestojí raketu, tak to zkusím objednat ve Škodovce. Něco podobného bylo v O1.

image.thumb.png.8ba97445ba8876f4a50a283e840ecaf1.png 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wirer Ano, ten tužší vaflový molitan by tvořil zároveň korpus toho deklu. Zespodu vpodst. autokoberec, aby to vypadalo aspoň trochu profi. Kolize s airbagem tam tedy není, což je důležité info. Nic tvrdého tam dávat určitě nechci, kvůli bezpečnosti při příp. nehodě. Ukotvení toho deklu už se dořeší za pochodu, tak aby to drželo jak má a šlo to snadno sundavat :-).  Myslím, že daleko horší bude dobrat se k přesné šabloně, aby to do všech těch patvarů sedlo. Holt si budu muset lehnout zády na práh dveří a zkoušet obkreslovat a oměřovat. Už jsem si takto dělal kryty zadního nárazníku (mám Spaceback) za zadním kolem, aby mi nelítal všechen bordel (a sůl v zimě) dovnitř zadního nárazníku - to byly taky patvary. Chvíle trpělivosti a šablonka i následné dekly byly na světě :-D

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 1. 2022 na 6:25, wirer napsal:

Jj, myslel som tu vatu. Na 1.2 v F3 tam nemam, ak sa zameriavam na priestor pod volantom nad poistkami. 

Rapid dole bag nema, ani F3. Az v O3 ho najdes, ale neviem ci ako standard alebo priprava. Teda mozes tam pchat co chces, ale bacha na pouzity material aby si v pripade nehody neprisiel o nohu... Ci rovno obe... 

Prichytene som to mal jba zasunutim rovnako je original na F2/Roomster, ziadne skrutky ani suchy zips, drzalo to tam. Asi pouvazujem ci to neskusim vylepsit a vratit naspat s upravenym vyrezom pre osvetlenie noh. Ale priorita to u mna nie je, aj tak by som to kazdy chvilu vyberal ako sa poznam

Chlapci, ak vám to pomôže, ja mám tie dekle origo v Roome a sú z polystyrénu.

Nebolo by teda vhodné vyrezať to trebárs z tably podlahového polystyrénu alebo styroduru (aj keď ten je už až fest pevný na toto asi) ?

Jednoduché, funkčné a lacné riešenie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já měl na mysli to vyřezat z pěnového materiálu (řekněme něco jako materiál na karimatku), např. toto:

https://www.ahifi.cz/comfortmat-bitosoft-10-xl.html

Vyřezat to do potřebného tvaru tak, aby to bylo samolepkou dolů a na ni nalepit černý autokoberec. Pokud by to bylo málo tuhé, tak slepit dvě vrstvy té pěny (2cm tloušťka už bude tuhá jistě dost). Příp. shora nalepit tu zvuk pohltivou molitanovou vafli, např. toto:

https://www.ahifi.cz/comfortmat-soft-wave-15.html

Pořád to bude měkká pěna, která se dotvaruje do všech tvarů spodku přístrojovky. Obdobně to má řešené naše OII FL, viz moje foto výše (akorát to není očalouněno zespoda kobercem). Polystyren nebude tak poddajný a taky bych měl obavu aby "neskřípal" o ostatní povrchy.

Ono až se nějak oteplí a najdu na to čas, tak to zkusím nějak vykokotit. Materiál na to mám a provedení nosím v hlavě taky :-)

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 1. 2022 na 17:43, miklisek napsal:

No nevím. Tvarem mě to do palubky do těch míst nesedí. Zkoušel jsem to na původní palubce a ta měla tvar toho filce úplně jiný. 

IMG_20220121_144926.thumb.jpg.07c7e8698ef934519a380a0ddb832020.jpg

@Huerta mohl bys poradit, kam se to přesně dávalo? Chybí na tom lepící páska, kterou originální vata na sobě měla. Tvarem mi to do palubky do tebou zmiňovaného místa nesedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to kupoval ve víře, že to možná bude ta izolace, co je nalepená na palubovce pod volantem, tu jsem potřeboval na novou palubovku (nebyla to ona, izolaci ze staré palubky jsem sundal a nalepil na novou). Dle tvaru a toho, že tam není nic samolepíci jsem tedy předpokládal, že to patří k těm horním výdechům, ta je tam pouze volně položená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tys tam měl tohle položené? Někde v úrovni dolní hrany okrasné lišty? Já tam u MR2013 nic neměl. To by museli říct majitelé novějších MR, kde to tam je. Vata na palubce nemá číslo, já ho nikde napsané nenašel, asi se nepředpokládá, že se bude někdy měnit.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

 Mě ve dveří za řidičem dal tapec pryč a stačí málá nerovnost a drčí jak by bylo něco uvolněné, není to vrzání. Někdy to dělá víc a někdy míň jak by něco o sebe klepalo. Nevíte někdo čím to je nebo jestli to dělá i jiným? Něco podobného je u spolujezdce  jinak u řidiče a za spolujezdcem nedělá.... Dvěře jsem všechny předtím už vytlumoval tak trochu horší zjistění kde to dělá v těch dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...