Přejít na obsah

Palubní PC se nuluje sám


Freeman5

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Po ujetí necelého 1000 km je už asi 3 týdny vše zase špatně. Všechny 3 spotřeby se zase resetují- neujedu ani 100 km a je to pryč. Domluvil jsem se se servisem, že udělám tvrdý reset - odpojím baterii a po hodině připojím, což jsem včera udělal. A uvidíme.

Domlouvám se v servisu na opětovném znovu přepálení stejného fw (celkem to "drželo"). 

1. chyba nastala po krátkém zastavení, vypnutí motoru  a opětovném nastartování. Toto jsem už pozoroval vícekrát, že po krátkém vypnutí motoru a znovu nastartování se to vymaže.

Zase vás budu informovat.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

     ja jak jsem psal, ze se mi zacaly po roce (po prehrani SW) resetovat, tak mam zase klid.

V srpnu se mi cca po dobu 3 tydnu resetovali zvesela i nekolikrat denne...

A ted klid ujeto na dlouhodobou +- 4000 a nic...

Zadna zmena v pouzivani auta - auto v servisu nebylo - v nastaveni jsem nic nemenil... proste se to vyblblo a zas je dobre...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

mně se to resetovalo v poslední době často (viz moje příspěvky výše s popisem celé anabáze) a Octavia 3 FL 9/2118 je už po 2. přepálení FW. Počítadla nanapočítaly ani 100 km a resetovaly :-(, i vícekrát denně. Tzn., že  to přepálení moc velký vliv nemělo. Servisní technik mě upozornil, že v případě problémů můžu provést ještě studený reset - odpojit baterii a zase po chvíli připojit. A tak jsem baterii odpojil a dal jsem jsem to mu cca 1 hod. klidu a připojil.

To bylo před 3 týdny. Od té doby je klid a mám najeto přes 500 km :-). Hodně krátkých tras a startování.

Jsem překvapen, že to pomohlo. To se ta chyba bude špatně vývojářům ze Škodovky hledat.

Prostě, po zapnutí klíčku dojde zcela náhodně k přepsání nějaké buňky paměti a od této chvíle začne samovolné nulování. Po studeném resetu je zase klid. Do dalšího náhodného přepsání po zapnutí klíčku. (U mě se to např. stalo při delší trase a když jsem vypnul a zase zapnul motor (2x za léto jsem totiž zabloudil a koukal do mapy, kudy pokračovat a po nastartování to bylo vynulované.)

 

to Radius_001: to nulování hodin se trochu vymyká, to se běžně neděje.

Nechceš zkusit po pár dnech ježdění a jak doufám, nulování počítadel, provést studený reset? Bylo by to potvrzení nebo, v horším případě, vyvrácení teorie o pozitivním vlivu studeného resetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem se objednal taky do servisu.

Servisák o infotaimentu O3 věděl. Předchozí "opravy" moc nepomáhaly a po té parametrizaci se jim prý lidi už zpět nevrací.

Tak snad

 

... šroubovat ty kontakty baterky se mi nechce :-p Počkám co s tím spáchají v servise

Editováno: , autor: Radius_001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 týdny později...
V 1. 1. 2021 na 16:27, Anaf napsal:

Ahoj,

tak mám další info:

ujeto přes 1000 km a vše OK.

Odpojení + pólu baterie a po cca 1 hod opětovné připojení pomohlo.

K nulování počítadel již nedochází.

 

 

Ahoj,

ujeto přes 2200 km a pořád dobrý :-)

Vypadá to, že se problém podařilo vyřešit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdravím. Koupil jsem před asi dvema mesici Octavii 1,5Tsi Style plus 12/2018 najeto cca 30tis. Byl jsem zkusit v autorizaku jestli by nebyl nějaký nový software motoru s nadějí jestli se nezlepší jeho dunivost. Bohužel vlastnost! Zněla pak konecná odpověď. Nicméně nez si to tam nechali na pozorovani, požádal jsem servisniho technika pri zkusebni jizde, jestli by mi neukazal, jak se maze dlouhodoba spotreba. Smazal to pres volant v maxidotu. Naklikal tam "dlouhodobou spotrebu" a dlouhym stiskem smazal. Do te doby jsem tam mel stale "od startu". Po převzetí vozu jsem druhy den zjistil, ze se smazaly tady zminovane tri spotreby. Nejdřív jsem myslel, že je to moje chyba, az sem se dopidil az sem. Blblo to asi tyden. Jak auto stalo déle jak dve hodiny tak se to smazalo. Pak sem tam naklik zpátky "od startu" a ono se to zase chytlo a az na jedno zavahani dobrý. Ještě předtím sem se byl letmo zeptat v onom servise, jestli mi k tomu neco neřeknou. Neřekli, jen mlžili. Chci jim to tam omlátit o hlavu, ale cekam, ze to budou chtít předvést, kak naznacovali. Bohužel se mi zatim nedaří to vyprovokovat znova. Nemate uz nekdo zkušenost, jak to vyvolat? Budu vam moc vděčný... :)

Editováno: , autor: LukasKotik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Tak pro moje budiky prý nový software nebyl. V servisu nakonec usoudili, ze se jedná o hardwarovou závadu a dali mi nové budiky plus nový software. Buduky mi teda dali v jiném designu než byl původně, aniž by se zminili. Oprava prý za cca 20tis. Naštěstí to je ještě v záruce. Je to asi 14dni a zatím to funguje dobře. Tak to snad vydrží i nadále....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...