Přejít na obsah

1,8T 20V, vyšší spotřeba...


rosta.felicia

Doporučené příspěvky

To se Ti zdá moc??

Já má stejnou spotřebu jako ty a kde jsem se na to ptal, všude mi řekli, že je to normální...

A když vyjedeš na dálnici a držíš delší dobu třeba 120, tak máš kolik? Mi palubák klesne třeba i na 8,3. Všiml jsem si, že když to točím třeba jen do dvou a nešlapu, spotřeba se dá dostat i ve městě na deset, ale chvíli se nehlídáš, párkrát se rojedeš ze světel a je tam zase 11,5.

Já to vyřešil elegantně LPG a teď ať si žere. :palec2:

Na nádrž ujedu 500Km +- něco.

Nevím, jak Ti poradit...

Editováno: , autor: jirina5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takze normalne to urcite nie je. Nenechaj sa tym uchlacholit. Vsak zalezi na tom, co ty beries za normalnu jazdu? Kazdopadne vsak 11,5 L je vysoky nadpriemer. Mam OIRS a priemerka je 8,5 L celkova. Jazdim normalka. Mesto, mimo, kazdy rezim. A nie som nejaky spotrebista. Kritiku auta zaziva pomerne casto /preventivne treba/. V zime spotreba dokaze o 0,5 az 1 L vystupit. Tento rok 2 krat chorvatsko po 6,9 a 7 L priemer za podmienok: 4 dospele osoby, 1 dieta, plnyyyyyyy kufor, klima. Prichod do chorvatska 640 km. Dojazd /este/ 150 km. Takze si to prepocitaj.

Podla mna tam mas nieco porouchane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11.5l kombi je fakt moc... okolo tohoto motoru je vsechno takove citlive, staci drobnost a uz to zlobi, nejede, zere atd... takze pokud VAG nic neukazuje, tak asi zkoumat a zkouset... treba ty hadice delaji problemy casto... nekde na netu jsem cetl, ze jejich vycisteni pomohlo snizit spotrebu o 0.5l a auto i lepe jelo...

Editováno: , autor: Zdeny1.8T
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto mozem iba potvrdit. Ten motor je super ale hocico ho rozhodi. Aj podla niekoho uplna blbost. Netaha, kucka, trase sa, 3 valce, vysoka spotreba, kolisajuci volnobeh. Moj motor je extra haklivy na spinavu klapku. Co 15tkm to cistenie klapky a zakladne nastavenie. Ani kamarati mechanici mi nechceli verit co ovplyvni len malicka cierna smuha na klapke. Teda aspon u mna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky moc za rady, ted jezdím fakt ale fakt eko najel jsem 130km a čtvrt nádrže v pytli, auto nekucká, jede úplně plynule táhne dobře jak při nízkých tak vysokých otáčkách. prostě jedu a vidím jak ručička paliva klesá :(

kouknu na tu klapku a hadičky.

děkuji za každý nový poznatek anebo radu kam se kouknout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz si to diagnostikoval a popozeral hadice a vedenia? Spotrebu ti moze spravit aj lambda sonda. Treba vsak diagnostikovat... Pred asi mesiacom som menil lambdu na OI 1,6, ktoru mam tiez doma. Sonda nereagovala. Auto chodilo na bohato a smrdelo po benzine jak slak (z vyfuku). Jak za studena tak za tepla.

Spotreba na OIRS pri volnobehu po zahriati auta by mala byt 0,7 - 0,8 l/h. V pripade ak su vsetky spotrebice vypnute. Ak je zimsie moze to byt 0,8 - 0,9 l/h. Ak je vyssia, hladaj problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mmmm. spotrebu mi na aute zvysovalo ked som mal prasknutu hadicu od odvetrania nadrze do uhlikoveho filtru. ale urcite nie o dva a pol litra. pokial sa jazdi iba mesto alebo zvacsej casti mesto tak je tych jedenast realne. ale ako kombinovana je strasne vysoka.

kde bych měl tu hadičku přesně zkontrolovat? jak jsi ji prosím tě testoval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

No takze normalne to urcite nie je. Nenechaj sa tym uchlacholit. Vsak zalezi na tom, co ty beries za normalnu jazdu? Kazdopadne vsak 11,5 L je vysoky nadpriemer. Mam OIRS a priemerka je 8,5 L celkova. Jazdim normalka. Mesto, mimo, kazdy rezim. A nie som nejaky spotrebista. Kritiku auta zaziva pomerne casto /preventivne treba/. V zime spotreba dokaze o 0,5 az 1 L vystupit. Tento rok 2 krat chorvatsko po 6,9 a 7 L priemer za podmienok: 4 dospele osoby, 1 dieta, plnyyyyyyy kufor, klima. Prichod do chorvatska 640 km. Dojazd /este/ 150 km. Takze si to prepocitaj.

Podla mna tam mas nieco porouchane.

potvrzuji chorvatsko a zpet 1300km - prumer 7l/100km..jeste bez LPG

minulý týden zlín ostrava 150km - 7.1l LPG/100km

jinak normál 9-10l LPG/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím,

nedávno jsem koupil 1,8T 20V označení motoru AUM v automatu a počítač hlásí průměrnou spotřebu při normálním jízdě kolem 12-13l/100km. Ještě jsem neměl napíchnuto na diagnostiku, ale neměl náhodou někdo stejný problém? Jinak závada žádná nevyskakuje a motor běží tak, jak má. A ještě jeden dotaz: při zapnutí climatroniku i třeba na první stupeň se rozběhne sahara, což nevím, zda je v pořádku.

Editováno: , autor: Zdenekaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...