Přejít na obsah

MirrorLink


Doporučené příspěvky

Taky si myslím, že telefon zhasne, ale veškeré ovládání pak jde přes displej Bolera. Já to dokonce rozchodil i na Nokii N8 se Symbianem. Zrcadlení OK, ovládání přes displej Bolera funkční. Bohužel až do okamžiku, než jsem se rozjel. Pak černo a zpráva, že aplikace není za jízdy podporovaná, přestože se to jmenovalo Car mode with mirrorlink. Bohužel to byl mirrorlink ve verzi 1.0, Fabia si rozumí jen s verzí 1.1.

To martikk: Zkoušel jsi na s4mini, jestli jde za jízdy zrcadlit Sygic Car Navigation? V google play jsem četl, že na tomto typu telefonu navigace Sygic taky nejde za jízdy zrcadlit. Vývojář Sygicu tvrdil, že je to problém právě tohoto jediného modelu telefonu. Máš s tím zkušenost? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že telefon zhasne, ale veškeré ovládání pak jde přes displej Bolera. Já to dokonce rozchodil i na Nokii N8 se Symbianem. Zrcadlení OK, ovládání přes displej Bolera funkční. Bohužel až do okamžiku, než jsem se rozjel. Pak černo a zpráva, že aplikace není za jízdy podporovaná, přestože se to jmenovalo Car mode with mirrorlink. Bohužel to byl mirrorlink ve verzi 1.0, Fabia si rozumí jen s verzí 1.1.

To martikk: Zkoušel jsi na s4mini, jestli jde za jízdy zrcadlit Sygic Car Navigation? V google play jsem četl, že na tomto typu telefonu navigace Sygic taky nejde za jízdy zrcadlit. Vývojář Sygicu tvrdil, že je to problém právě tohoto jediného modelu telefonu. Máš s tím zkušenost? Dík.

 Tápu v tom jako všichni ostatní. S naším ajťákem v práci řešíme možnost přehrání nějakýho Androidu 5 s mirrorlinkem, tak uvidíme co najdem. Jinak mi vše jede i za jízdy bez problému akorát telefon je černý. Ale podmínkou je aby to jelo i za jízdy je certifikace telefonu. Mrkni na moje vlákno ve vaše fabie, dal jsem tam nějaký video.

post-691-0-44911300-1447262633_thumb.jpg

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptal jsem se na Sygic kvůli tomuhle (citace z Google Play):

 

Dobrý den, mám nainstalovanou 7 denní zkušební verzi a mám stejný problém jako kolega Jelínek. Fabie III, Bolero, Samsung S4 mini Android 4.4.2 Chtěl bych aplikaci vyzkoušet a v případě správné funkce zakoupit Děkuji

20. května 2015

Dobry den, nanestastie vas telefon Samsung S4 mini ma funkcionalitu MirrorLink pocas jazdy zakazanu. Z tohoto dovodu nie je mozne aplikaciu Sygic pouzivat za jazdy. Je to nedostatok telefonu, ktory nevieme ovplyvnit. Podpora Sygic.

 

Možná to u tebe jde, protože budeš mít jinou verzi androidu.

 

To, že je telefon při zrcadlení černý, mi přijde logické, jednak není důvod s ním za jízdy manipulovat a za druhé se nevybíjí.

Jinak si myslím, že už v tom mám celkem jasno. Telefon musí umět mirrorlink, konkrétně verzi 1.1. Dále může být háček ve verzi Androidu. Tipuji, že čím novější, tím lépe. Pak může být problém, že na některých telefonech to nejde kvůli tomu, že jsou upravené operátorem. No a nakonec je potřeba mít certifikované aplikace, kterých je velice málo. Z navigací umí Mirrorlink pouze Sygic car navigation (jiné verze jako Sygic GPS navigace to neumí). Svoji roli může sehrát i kvalita USB kabelu. Víc mě nenapadá. Možná už jen správná konstelace hvězd... :-)

Editováno: , autor: elkanera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telefon koupený v Okay Elektro. Android 4.4.2. To je poslední možná origo verze pro tento telefon, další už Samsung nevydá. Mirror 1.1. Sygic je funkčníi za jízdy aspoň v mém telefonu, ale podmínkou je aby svítila zeleně certifikace, pokud nebude, navigace pojede pouze na stojícím autě. Auto vyrobeno v září.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neni dost "smart", pochop!

Na druhou stranu, muzes si ho pak umistnit tak, ze ho mas presne tam, kde potrebujes, abys na nej videl.

Kdyz ale nekdo chce telefonovat, navigovat i si poustet hudbu a nejlip aby nevyndal telefon z kapsy, tak asi tyhle technologie smysl maji.

.. kdyz teda funguji :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže zhasnutí má jednu vadu. Pokud chceš změnit trasu apod. musíš telefon odpojit nastavit a znovu připojit. Bolero ukazuje pouze osekanou část navigace. Sygic to tak má upravené zjednodušené. A to je ta nevýhoda. A toto umožnuje jen HTC aby jsi to mohl na telefonu upravovat a pak to měl na Boleru.

Zde máte to co píše Sygic na svých stránkách. Ale i přes to že tam nemám kód to zčerná. Takže tím že to nejde zrcadlit a telefon zhasne nemůžeš použít ani jinou navigaci jako u HTC kde se ti to zrcadlí.

Sygic Car Navigation musí byť nainštalovaná na vašom mobilnom zariadení a vaše zariadenie musí byť odomknuté, ak máte napríklad ochranu kódom alebo niečím podobným aktivovanú. Ihneď po pripojení telefónu  sa obrazovka na vašom telefóne začierni a budete musieť pokračovať na obrazovke vášho auta. Nasledujte kroky na obrazovke vášho auta, aby ste otvorili Sygic. Sygic Car Navigation by mala byť v zozname v sekcii aplikácie.

 

Sygic Car Navigation bude následne zobrazená na obrazovke vášho auta. Zistíte, že použivateľské rozhranie je trochu iné, aby sme vám uľahčili ovládanie  počas toho, ako šoférujete. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem asi jedinej, který si myslí, že ve stavu v jakém to nyní je, je to prostě úplná nesmyslná zbytečnost? Píchnu tel do držáku, zapnu bt, Sygic a jedu. Když někdo zavolá, použiji HF. Určitě zrcadlení je dobrá věc, ale ne, abych si kvůli tomu musel kupovat konkrétní typ telefonu a navíc, všechny novější telefony mají lepší rozlišení displeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsi. Mam na to stejny nazor, ale chapu, ze nekdo to ma jinak...

Naviguju se telefonem v drzaku, hudbu mam na sd primo ve swingu a telefonovat za jizdy nepotrebuju (nastesti nemusim mit auto jako pojizdnou kancelar).

Stejne mam winphone, takze me nemusi mrzet spatna verze Androidu a kdesi cosi ;-)

 

EDIT: a tudiz jsem o zadnem MirrorLinku, SmartLinku a podobnych vecech pri koupi ani neuvazoval. Proste je v aute nemam a tim padem mam o starost min, protoze nemusim resit jejich nefunkcnost. Souhlasim, ze kdyz uz vyrobce takovy produkt nabizi, tak by to mel mit odladene, coz mi ale pri rozsahu a rychlosti vyvoje segmentu chytrych telefonu prijde jako zhola nemozne. 

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady nejde o to co kdo chce. Jde o to, že si někdo za to připlatí a vlastně to má nefunkční. Přitom si mohl vzít Swing a k tomu držák na mobil a ušetřil. Ale pokud je každému jedno, že škodovka si nechá za to zaplatit tak pak se nedivme,. že má takový přístup k zákazníkům jaký má. Takže opět je to o lidech. Holt mentalita čacháčka.Než aby chtěl mít v pohodě to za co zaplatil, stáhne o..s a nechá to být. Ale i to je řešení. Pak to tu neřešme je to o ničem.

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi není jedno. taky bych do toho šel. Taky se při jiných vėcech hádám a házím jim to na hlavu. Jenom sem měl z mých zkušeností tucha, že android a i mrkvosoft při aktualizacích můžou udělat paseku na fungujících věcech. A že ŠA má už z minula problém s konektivitou tehdy rozhodně nechytrých telefonů. Omluva za OT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe musím říct, že v tuto chvíli pro mě držák a navigace v telefonu nejsou řešení, protože mám na telefonu hodně malý displej, a když si to dám na sklo co nejníž tak, aby mi to nepřekáželo ve výhledu, tak je to moc daleko a nevidím na to. Z palubky mi držák padá. a když bych si to měl dát nalevo, tak mi překáží kabel. Bez dobíjení mi navigace po 2 hodinách vycucne baterku.

Navíc jsem zastánce moderních technologií. Takhle jsem měl první 32 MB (nikoli GB) flashku v době, kdy ještě většina kompů neměla ani USB port, digitální foťák v době, kdy všichni tvrdili, že to nikdy nechtějí apod. Je pravda, že pokud ta technologie má spoustu ale, a přitom je prezentovaná jako něco, co je super, tak se asi někde stala chyba. Jinými slovy jsem měl představu, že získám náhradu za vestavěnou navigaci, za relativně přijatelný příplatek (navíc v době, když jsem auto objednával tak pro Fabii ještě ani nebyla navi v nabídce).

Co se týče telefonování a muziky, tak SD karta v kaslíku je super a telefonování z displeje rádia taky. Nesnáším, když vidím mraky řidičů, co si telefon za jízdy drží ramenem u ucha, aby stihli řídit a řadit zároveň. Alespoň že tahle funkce jde na boleru naprosto bez problému.

Editováno: , autor: elkanera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes cesta do Litoměřic. Po celou dobu navigace fungovala bez chyby boužel v ořezaný verzi bez hlasové podpory, která je funkční jen ve ful verzi. Samozřejme rádio při navigaci funguje. Připojili jsme i Iphone5 a navigace včetně hlasového navádění šla také. Pokud neseženu heknutý Sygic, tak si ho koupim a na zrcadlení se vybodnu. Chtěl jsem hlavně tu navigaci a ta funguje.

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...