Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dobre voditko je treba http://compatibilitylist.skoda-auto.com/ ALE neni 100% pokud je napsano ze nepodporuje. Vysledky jsou vazne orientacni. Napriklad u Nexus 5 je uvedno ze nepodporuje ML (verze 4.4.4), ale realu to funguje vyborne

Spousta levnejsich telefonu ML/AA/CP nepodporuje. Osobne mam nejlepsi zkusenost se starym Nexus 5, kde funguji spolehlive offline mapy a tak jsem tento telefon dedikoval do auta.

Dale jsem zkousel iPhone SE, Nexus 6P, Samsung S6, S7 vsechny OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jasný, předpokládám, že v příštích několika hodně letech ten přechod neproběhne a fm tak bude ještě hóóódně dlouho. Navíc si stejně myslím, že spíš než DAB bude frčet internetové vysílání:) každopádně dík za info.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto, že DAB nejde dodělat, přidal jsem si jej raději k Boleru do konfigurace, abych pak nelitoval. Na Ostravsku pokrytí je.

A musím říct, že jsem dobře udělal. Jeden z hlavních důvodů byl, že tam vysílá Český rozhlas VŠECHNY své kanály, ne jen ty, co jsou na FM, i ty, co vysílají jen po netu. Takže pořád poslouchám jen ČR Jazz který na FM není a nebude.

Vzhledem k neuvěřitelně nízkému bitrate jsem měl obavu o kvalitu, ale zbytečně. Je to lepší než FM. Čistý zvuk bez útlumu  či zašumění když projíždíte zrovna místem v signálovém stínu.

Vypadá to, že přijímač má několikasekundový buffer a umí si to hezky z toho opakování paketů poskládat. A když signál zmizí zcela, nepřestane to hrát okamžitě, ale protože to přijímač pozná, to, co je v bufferu, postupně zeslabuje, když se signál opět objeví, začne to postupně zesilovat. Je to velmi příjemné.

K tomu ale dojde jen na hranicích pokrytí, kde už je signál taktak. Uprostřed "zóny" jsem se s tím nesetkal.

Když se signál ztratí na delší dobu nadobro, přepne na FM.

Pro mne naprosto nejlepší vychytávka z celého auta. Mimo pokrytí DAB většinou poslouchám z SD karty. Mimochodem Bolero umí z SD/USB přehrávat i FLAC formát a to jak v CD rozlišení 16bit/44kHz, tak i ve vysokém rozlišení 24bit/96kHz a myslím i 24/192.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem právě na mapu pokrytí a nic moc. Je pravda, že ve středočeském kraji to docela jde a je tam i rádio, které poslouhám, ale za 3tis minto přišlo jako dost na to, co by mi to přineslo. Jakmile vyjedu mimo signál rádia City, tak pouštím Apple Music nebo rádio z aplikace TuneIn. Takže teď to budu pouštět přes CarPlay.
Každopádně dík za poznatky z praxe;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedine co som chcel na novej Fabii Wagon 81kW DSG ked som ju objednaval bolo DAB a automaticka klimatizacia. Uz niekolko rokov mi doma hraju od rana do vecera skvele stanice DAB s roznym hudobnym zameranim bez akehokolvek slova alebo reklamy. Akurat maximalne raz za hodinu povedia nazov stanice. Kvalita je naozaj lepsia ako na FM. Ale nakolko sa sem dovazaju len dve verzie - sportova tvrda varianta so vsetkym prislusenstvom alebo normalna bez DAB. Nic sa neda priobjednat. Vyskusal som obidve a rozhodol som sa pre pohodlnejsiu verziu s Bolerom (neslo mi o peniaze). Teraz len dufam ze sa DAB bude dat v buducnosti nejakym sposobom prirobit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepleteš si DAB s internetovými rádii? Na Slovensku lze DAB využít okolo Bratislavy a Košic:

 

Bez názvu.png

 

Citovat

 Ale nakolko sa sem dovazaju len dve verzie - sportova tvrda varianta so vsetkym prislusenstvom alebo normalna bez DAB. Nic sa neda priobjednat.

 

Tomuhle nerozumím???

Editováno: , autor: Reeshanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že je to sice slovák, ale bydlící někde v některé z exotičtějších zemí .. v rade oblasti (soude dle mistne prislusne verze skodovackeho konfiguratoru) je skodovacka nabídka (co se vybav a souvisejícího tyka) dost omezena a jak pise - mas tam k dispozici jednu, dve natvrdo zkonfigurované verze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...