Jump to content

Nefungující stěrače - mechanická závada


psurn
 Share

Recommended Posts

Ahoj, nenašel jsem zde podobné téma a tak založil nové. Včera, když jsem jel včera v menší vánici, zastavily se mi najednou stěrače vprostřed skla. Před tím se mi zdálo, že něco cvaká, ale myslel jsem že to dělají raménka a tak jel dál. Když jsem zastavil, tak jsem zjistil, že lze stěrači volně hýbat na obě strany, někdy se jen jakoby kousnou. Motorek je slyšet možná i  se zvukem, jak něco o sebe drhne. Chtěl bych se vás zeptat, než to rozeberu, kde byste hledali závadu a který díl bych si měl dopředu opatřit. Díky.

Link to comment
Share on other sites

zřejmě odešla převodovka v motorku stěračů, mohou to ale být i táhla....nejdříve to budeš muset oddeklovat. Teoreticky budeš potřebovat nový plastový špunty, co drží krycí plast - ale dá se jezdit i bez nich. A pak se připrav na to, že nemusejí jít sundat ramínka stěračů - záleží jestli už je někdo někdy sundoval či jak to při výrobě utáhli - to může být asi největší komplikace

Link to comment
Share on other sites

Asi je totálně po převodu, se stěračema jde lehounce hýbat po celém záběru okna. Kolečko nové zřejmě samotné koupit nejde. Na vrakáči chtějí za celé motorky kolem 650, ale to se mi zdá zase lepší koupit druhovýrobu za 900-1000. Uvědomil jsem si, že jsem měnil na jaře trysky a možná jak jsem ty stěrače sundával tak třeba něco poškodil.

Link to comment
Share on other sites

To by byla ta nejlepší varianta - začalo to jako trochu cvakat (ještě jsem si říkal jak jsou ty ramínkové stěrače hlučné) ale na chodu stěračů jsem nic nepozoroval. Díky všem za názory. O víkendu to doufám rozeberu a pak napíši co jsem zjistil

Link to comment
Share on other sites

Opravdu to byla pouze povolená matice mechanismu na hřídeli motorku. Nejdřív jsem matici pouze dotáhl a po sesazení šly stěrače směrem na motor. Tak jsem to znova rozebral a nastavil. Jinak jsem použil stahovák YATO, který na to byl sice tak tak - jeho výtlačná část sedla jen na polovinu osy stěrače, ale stěrače šly nakonec pěkně dolu. Abych se jenom nechválil, tak jsem si udělal od raménka malou značku na čelním skle, uvidím kolik to vydrží.

Edited by psurn
Link to comment
Share on other sites

Dělal jsem to loni na jaře bez stahováku a byl to boj a to jsem to týden předtím nastříkal wd, povolil matky a tak i stíral. Záleží asi kolik jsou dotažené a jak zaoxidují. S tím stahovákem je to paráda a ta síla se nemusí ani vyvinout velká.

Link to comment
Share on other sites

Jednou za rok vyčistím vodní kanál a tak to musím sundat ramínka stěračů. A že tam je občas pěkný humus.

Pak namažu lehce kužel na který se ramínko nasazuje, vždy bez problému demontuji.

Ale je jasné že pokud tam jsou roky tak to může pěkně fest držet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...