Přejít na obsah

Vibrace motoru


camron

Doporučené příspěvky

tak ono brzdy mali TPI na montáž závažia - to celkom pomohlo takému hučaniu v malej rýchlosti do zákruty ale tie ostatné zvuky sa nepodarilo odstrániť , preto aj v Passate a od 2014 aj v Superbe sú brzdy nové tiché a tam už problém nie je , ale nie sú také pekné a ani tak dobre nebrzdia ako predošlé ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie zvuky sa k tomu určeniu auta naozaj nehodia , už som to riešil pár krát a vždy to bolo len chvílu ticho 

 

 

tie 340tky som už menil na 3,6 Passate , platničky neboli dostupné v originále tak sa dalo TRW na Origo kotúče a píska to neskutočne , takže ma to čaká ešte raz s origo platničkami 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to neviem , strmene sú TRW ,, kotúče a platničky záleží kto dá najlepšiu cenu , ak tam máš VW AG platničky tak to bude ok , ale tieto druhošky už nepoužívam , to vychytať kompromis aby to brzdilo a nepískalo je mimo moje časové možnosti , a hlavne chcem aby boli ľudia spokojný na prvý raz , preto neorigo diely bez záruky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CDVA bol pokiaľ viem len v SII a EOS , poznám 2008 3,6 dve , boli tam problémy s prevodovkami - obe boli v záruke menené najprv spojky , potom mechatronika a nakoniec celá prevodovka , boli tam aj softy na DSG , výmena kábla plus k batérii resp. jednej skrutky , výmena hadice nezávislého kúrenia a iné nič ... motoricky nič , práve všetci hovorili že tie EU4 prvé chodili lepšie a potrebovali 98 oktán benzín 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám všechny filtry čerstvé (nejsem dobytek a tyhle věci měním třeba 2x do roka) a svíčky byly dělané při prohlídce v předepsaných 90tkm - nyní máme 108tkm.

 

Měl bych tedy ještě 2 dotazy:

 

1/ při akceleraci z toho motoru něco píská - to je též normál? Přijde mi to jako ze strany od řidiče.

 

2/ DSG - u studeného auta dojde skoro pokaždé k zacukání na 2.st. Občas i na 3st. Nejedná se o jev, který by vzniknul při přeřazení z 2 na 3.st., ale je to skutečně jen v rámci jednoho rychlostního stupně - alespoň dle ukazatele na palubním počítači. U zahřátého motoru se to již neprojevuje. Při samovolném rozjezdu (bez plynu) se to neděje. Dnes jsem se ještě zkoušel rozjet u studeného auta více pod plynem a to zacukání se neprojevilo. Mám ještě jedno vozidlo s DSG (Š. Octavia 2.0 TDI 2007) a u něj se nic takového neděje (a to má najeto přes 225.000 km). Právě proto si myslím, že s tou převodovkou u Superba není něco v pořádku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad. 1/ ne

 

ad 2/ původně jsem si myslel, že to dělá při přeřazení z 2 na 3. Ale když jsem se na to zaměřila pozoroval zobrazený zařazený RS na palubním PC, tak jsem zjistil, že to dělá v rámci 2.stupně, bez zařazení na jiný stupeň. Prostě tam padne 2ka, jedu-jedu-cuk-jedu-zvyšuju táčky-jedu-jedu-3ka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pawouku - jsou to spojené nádoby a co když jednotlivé problémy spolu souvisí? Neberme to jako se to bere v českém zdravotnictví. Ano, brzdy s vibracemi motoru zjevně nesouvisí, ale převodovka a přívod vzduchu  - to by asi souviset mohlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, ale ty píšeš, že ti cuká DSG na dvojku, nebo trojku... Na první straně tohoto vlákna se ale řeší něco jiného. Já nevím, nebo to jsou jen majitelé SII tak mimo? A speciálně 3.6 tomu vévodí. Máte tady pět a půl témat a pořád tady musím zasahovat. Děláte si v tom bordel pořád dokola. Pak tady další bude skučet, že nemůže nic najít, čehož důsledkem je pak zakládání duplicitních vláken.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk.: asi tu chybí vlákno POMÓÓÓC!!!

Může a nemusí. Spíš ne. DSG potřebuje ke své práci výstupy z některých čidel, které zpracuje a podle toho se chová. Vzhledem k tomu, že je to principem manuál a škytne na daný RS, řekl bych, že by mohl býl problém v motoru. To by měla ukázat diag.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...