Přejít na obsah

4x4


Sinius

Doporučené příspěvky

Ale ak by to tak nebolo a mal by z toho fulltime 4x4, tak aký by to malo význam? To by kľudne mohla také niečo vyrábať aj automobilka a ešte by aj hodne ušetrila. Ja si skôr myslím, že z toho spravil 4x2 (ale význam mi uniká, určite je elektronika chytrejšia, než nejaké tlačidlo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si myslím že tomu rozumím :D

Vyřazením HALDEX spojky se snaží vyloučit připojení zadních kol např. při vysoké rychlosti kdy se auto stane náhle silně přetáčivé a téměř neovladatelné (psal to v některém ze starších příspěvků). Předpokládám že vypnutí používá např. při jízdě po dálnici.

Docela tomu rozumím, vysoká rychlost, HALDEX zapíná nečekaně, zadek jde do smyku, ESP přibržďuje přední kolo a auto se stává neovladatelné.

Při nižších rychlostech asi jezdí s HALDEXem to dá rozum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj a kdo,nebo jak jsi dělal vypínání Haldexu a na kolik to vyjde ... nevadí to nějak elektronice v autě? Díky za odpověď ...  :)

Proc si pak investoval o cca 150 000 vic do auta, kdyz si jeho prednost vypnes???

To je ptakovina.

Sedni si do auta, ujed s nim par tisic kilometru a pak se rozhodni jestli to chces vypinat nebo ne.

Spousta veci, ktere tady par lidi pise je strasne teoreticky blabol vycteny z testu aut po netu, kdy s tim nejaky novinar co ho nevzali do Mlade Fronty ujel 500 Km.

Haldex, je jedna z moznych cest budoucnosti 4x4 nahonu, protoze jen malo 4x4 jezdi v mistech, kde realne vyuziji nahon na 4 kola a v ramci snizovani spotreby, muze auto jet na 4x2. (citace z AMR)

Jedna z veci co se mi na Haldexu libi je, ze zapina podstatne drive nez jej vubec potrebujes, tedy ESP vyhodnocuje prujezd zatackou a zapne zadek drive nez dojde k prokluzu kol... zase citace z papiru Skodovky.

H.

jsi vůl.Přečti jsi co jsem tu napsal a uvidíš.

samozřejmě,když jsem Haldex vypnul,byla závada uložena na diagostice,ale to mě nebolelo.taky jsem to vypínalpouze a jen za deště,ale pokud máš ESP,je to průser,protože potom nefunguje,já měl pouze ASR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsi vůl.Přečti jsi co jsem tu napsal a uvidíš.

samozřejmě,když jsem Haldex vypnul,byla závada uložena na diagostice,ale to mě nebolelo.taky jsem to vypínalpouze a jen za deště,ale pokud máš ESP,je to průser,protože potom nefunguje,já měl pouze ASR

No jo, asi jsem, ale uz jsme zase u toho, ze ty sem zase tahas starou O I, ktera nema ESP...

At zijou JABKOhrusky ;)

Editováno: , autor: Hany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pevnou neuděláš,nemá mezinápravový diferák.uděláš normálně Haldex na vypínání,nic víc.

a ještě k tomu ESP.Já haldex vypínal pouze a jen za deště,kde ti stejně ESPu 4×4,jedeš li rychle nepomůže.Na sněhu jsem ho měl pořád zaplý.Jak jsem psal,jednou mě to vypeklo na dálnici za jízdy tak jsem to vypínal pouze za deště a na rychlostních komunikacích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nemyslel pevnou to je jasny ale mne slo o to ze kdyz budu chtit aby mi zrovna zapnul haldex nebo abyse mi pridal zadek jestli to rikam spravne protoze kdyz je slabej motor a naperes ho do zatacky a neproklouzne to tak se ti zadek neprida to semoz. jeden z prikladu proc si ho pripnout.co myslis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to, uz jsem to i videl, dokonce to je stelovatelny, ze se da dat v nekolika stupnich az snad 90%? na zadek, nevim co to stoji a co vsechno to obsahovalo, ale kdyz jsem se koukal pod auto tak jsem videl jen par kabelu navic co koncili primo v haldexu.

Editováno: , autor: Milda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...