Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...

Máš výpisy z elektronické servisky? Zavolej si raději do servisu. Prohlídku máš pravidelně v podstatě každý rok, střídá se olej a brzdovka, já tedy olej extra každý rok. Mě skončila 5letá záruka před 2 měsíci a doporučuji striktně intervaly dodržovat, jinak se ti budou cukat jak se zárukou na vůz, záruku mobility atd. Já záruku využil bohatě na klimatizaci 2x, palivové čerpadlo a geometrii. Auto mě dokonce nechalo na cestě 100km od domu, takže odtah, náhradní vozidlo a výměna zapalovací cívky na vrub ŠA a k tomu spousta starostí atd. protože první AS auto chtěl jen složit na dvůr do kopřiv, kde by čekal v pořadí, ale borec z odtahovky mě to domluvil přes známého v jiném, kde auto opravili ještě večer a ráno jsem si pro něho jel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl na prohlídce nedávno po 2 letech/30tkm.

 

A další prohlídku mám  napsanou opět po dalších 2 letech/30 tkm (napsáno jak v rádiu, tak i v předávacím protokolu z nynější prohlídky). Nikoliv tedy po roce.

Čili brzdovou kapalinu mně budou měnit až po 4 letech, jelikož nyní ji nedělali.

Záruku mám 5let/100tkm.

 

 

 

Editováno: , autor: LKk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vám rádio ukazuje už iba jednu prehliadku? Mne ukazuje obe, ako spomínal ben vyššie.... prvá je prehliadka každý rok a druhá je olejový servis každé dva roky. Asi opäť niečo pomenili na novších modeloch....

image.thumb.jpeg.53c0436c9f8f5466c8d63c5315786113.jpeg

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@LKk  jseš si opradu jistý, že ti po 2 letech neměnili brzdovku ? to není možné..servisní manuál mluví jasně. Jedině, že by jsi měl auto MR2020, kde byla první výměna po 3 letech, ale od MR2021 došlo ke změně a od této doby se mění brzdovka každé 2 roky...

 

 

 

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karek z HK> brzdovka nikdy nebyla po 4 letech, jak bylo uvedeno chvíli to natáhli na 3 roky jen u první výměny. V AS ti asi špatně nastavili intervaly, když jsem jel na výměnu oleje mimo interval, na můj požadavek nechali původní nastavení. Byl jsem vždy zvyklý na přehlednou papírovou servisku a teď si archivuju listy papíru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to opravdu špatně nastavili, nevím. Případně nějaká novinka. Psal jsem i na Škoda infolinku, ale odepsali, že se mám obrátit na servisního partnera.

Moc do toho nechci rýpat, jelikož by to byla jejich chyba. Takto jsem to podepsal já i přejímací technik v protokolu.

Brzdovku nedělali, pouze olej + pylový filtr. Plus ještě na mé přání nalepení folie zadního nárazníku, ale to s tím nesouvisí.

 

Každopádně požadavky na nastavení intervalu jsem neměl žádné. Když jsem přijel domů, koukal jsem na rádio a je tam jak u oleje, tak u další prohlídky nastaveno 2roky/30tkm. To samé v předávacím protokolu = další prohlídka duben/2026. 

 

Každopádně mam MR2023, je to skoro poslední vyrobená Fabia 3 Tour 70 kW, Active. Výroba je 11/2022.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná novinka. Výměna brzdové kapaliny až po 4 letech u auta v záruce je prostě nesmysl. Někde tady koluje tabulka servisních úkonů tak si ji najdi. AS má vědět co má dělat a jestli jsi podepsal zakázku není rozhodující.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě proto, že má vědět, co dělat. A zřejmě to neví, takže to je jejich chyba. Zatím mám čas. Stejně nejsem rozhodnutý, zda budu držet záruku do konce. Mám možnost "svého" servisu, tak uvidím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ano. Je teda pravda, že mám nájezd přes 20 tkm za rok, čili interval brzdovky do 3 let stihnu v pohodě (splním podmínku kilometrovou na 60 tkm). Každopádně to ale nemění nic na tom, že tam jsou nastaveny intervaly / kilometry, jak jsem psal výše. A asi měla být další prohlídka po jednom roce místo dvou .

 

To jak si posílal ovšem nesplnili. Brzdovka dělaná nebyla.

Editováno: , autor: LKk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

evidentně nějací matláci a za tohle jim člověk platí raketa ceny..nejen, že nevyměnili brzdovku, ale evidentně i nastavení v infotaimentu zbastlili, protože by to mělo být tak, že olej za 2 roky a servis po té první již pak každý rok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro mě ta nevyměněná brzdovka prostě  zůstane záhadou..vím, jak to tam funguje..když  přijímací technik sepisuje servisní zakázku, tak dle VIN auta mu na monitoru přesně vypadne seznam všech povinných a doporučených úkonů..s těmi by měl zákazníka předběžně seznámit, hlavně s těmi doporučovanými a zákazník se může rozhodnout, zdali ty doporučované chce nebo nechce..někdy se prostě vůbec neptají, protože spoléhají na to, že zákazník nezná jejich povinnosti a prostě toho zneužívají a rovnou to zákazníkovi vymění, např. přední stěrače..doporučovaný úkon, ale někteří prostě rovnou vymění za cca 800,- sadu a cena hezky roste a oni krásně kasírují..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem dnes v AS a pán koukal a koukal do počítače a pak povídá " Přijeďte až si auto řekne" tedy za rok. A LKk okamžitě do servisu žádný někdy. Poptat se na tu brzdovku něco se stane a Škodovka nebude chtít uznat záruku. Nebo nedobrzdíš a zase se v tom bude nimrat pojišťovna. Ty jsou potom moc rychlý ne až někdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nemyslím sí, že to bude řešit případně pojišťovna. Není povinností jezdit na servisní prohlídky. To je jen moje mínus, že ztratím záruku. 

Ale asi se na to zeptám, máte pravdu.

Jinak v servisních úkonech psaná brzdovka nebyla, tak jedině, že by ji vyměnili a nenapsali do protokolu úkonů. Jinak mluvili jen o flitru a oleji. Sepsání byla rychlovka :).

Na stěrače a ostřikovače se kupodivu ptali předem, zdali je nechci vyměnit/doplnit.

Editováno: , autor: LKk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se mi nezdá, že by ji vyměnili a nenapsali...mimochodem, to že ji nevyměnili čerpáš odkud ? z faktury, kde je rozepsaný seznam úkonů a nebo z digitální servisky, kterou jsi určitě taky dostal, takový ten papír A4 z tiskárny ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...