Přejít na obsah

Volant s pádly


Bildasek09

Doporučené příspěvky

Volant s pádly mám, motor 2,0 TDi. Dle mého názoru je to sice hezký, elegantní, ale zbytečný. Jediná výhoda je, pokud dojíždíš na křižovatku, do zatáčky v klidu na šestku, a potřebuješ hned zrychlit, tak si podřadíš ručně včas a nemusíš čekat, než to tam automat poskládá třeba ze 6 na 3, což chvilku trvá. Manuální  řazení pádly mi bavilo chvilku, nyní bych to asi už jako příplatkovou výbavu nezvolil. Ale zvaž to, třeba je můj postřeh špatný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem ted zvazoval padla k nove oktavii. Nakonec jsem rekl ne. Ad 1 by mi asi prekazeli pro drzeni volantu, jelikoz ho drzim v miste raminka. Ad 2 porizuji DSG abych se vastne nemusel razenim zabyvat. Ad3 nikdy nedrzim volat obouma rukama - jen levou rukou,  Ad 4 no a kdyz uz si budu chtit radit, tak si rad pripomenu jak mne paka simra do dlane.  Takze za mne padla zbytecnost. Smysl maji pokud si chce clovek tak nejak zavodne vyblbnout, DSG pro mne znamena nezaobirat se myslenkama na razeni .))))   Padlo by se mi libilo jen kdyby bylo pouze jedno, na leve strane volantu a melo by +/-  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pádla používám hlavně pro podřazování, když chci brzdit motorem a DSG to neumí pochopit. Na předjíždění a rychlé podřazení používám zatáhnutí za páku směrem do zadu, tím se přepne režim na Sport, stejným pohybem to zase přepnu do normálu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš mf volant tak jen koupíš volant s pádly pro O3 a posadíš místo současného a vše bude fungovat.

 

 

To jsem nečekal až tak jednoduché, má MF volant a DSG samozřejmě taky, takže jen vyměnit kus za kus a hotovo, to je fajn, kdyby takhle lehce šlo dodělat kessy :(((((

 

Díky za radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Řešili jste někdo dodatečnou výměnu volantu ve Scoutu na sportovní verzi s páčkami řazení převodovky DSG?

 

Z výroby to nelze, ale je tam nějaký důvod, proč by to nemělo jít dodatečně v servisu (objednat nový volant a vyměnit)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravím, Mám Octaviu III 1/2014 a chcel by som vymeniť volant za volant s pádlami.
https://www.obautodily.cz/triramenny-kozeny-volant-skoda-seriznuty-s-multifunkci-razeni-dsg-original-seda-alcantara-10353cz2598/

V servise mi ale povedali, že je to volant na model od 2015, nedoporučujú mi to.

Myslíte že bude fungovať bez problémov?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže volant je vymenený. Ale ponechal som nové tlačidlá. Tlačidla na starom volante nemajú konektory pre pádla.

Nefungujú mi tam iba dve funkcie...prepínanie AM/FM a stlmenie tel.hovoru. Neviem či som to niekedy vôbec použil.

DSG pádla fungujú správne, žiadna chyba sa neobjavila.

Som spokojný :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám Octu 2.0TDI DSG a volant bez multifunkce. Nedávno jsem z bazaru koupil volant s pádly a s vykuchanou multifunkcí - bez tlačítek i airbagu. je mi jasné že aby fungoval budu potřebovat sehnat i multifunkční tlačítka- např. - https://www.automultimedia.cz/cz/shop/multifunkcni-spinace-tlacitka-4/oem-5e0919719b-multifunkcni-tlacitka-volantu-skoda/
Není mi ale jasné jak je to s kabeláží, budu muset dokoupit ještě nějaké kabelové svazky? - neví někdo jaké?
A není tady někdo z moravy kdo by to potom uměl především nakódovat, popřípadě i vyměnit?

Editováno: , autor: Toyo232
upřesnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím chlapi. Prosím o radu.

Rád bych si prodloužil pádla volantu u Octavie III RS 2.0 TSI DSG, která mi má v lednu dorazit.

Mám zájem konkrétně o tyto: https://www.ebay.com/itm/Pinalloy-Red-Carbon-Fiber-Paddle-Shifter-Extension-Skoda-Fabia-Octavia-Superb/263961364361?epid=18025744525&hash=item3d7552c789:g:eN4AAOSwhnhbq9TZ:rk:4:pf:0

 

V popisu udávají, že tato pádla jsou kompatibilní s octavií r. v. 2013, jen nevím jestli se od té doby pádla na volantu změnila nebo ne?

Předem děkuji za radu.

 

Editováno: , autor: Kapod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...