Přejít na obsah

Výměna držáku parkovacího lístku Škoda Octavia II


Pavel Knor

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci, dneska se mi zlomil držák parkovacího lístku v předním sloupku u řidiče. Dozvěděl jsem se zde na foru, že je nutné pro jeho výměnu demontovat kryt tohoto sloupku. U plastového krytu trhnout ve směru předního okna směrem ke spolujezdci - jaký je postup demontáže čalounění sloupku u provedení s airbagem ve sloupku? Je totožný? Děkuju za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, protože bych rád pomohl ostatním, jak na to, pokud to sami nevědí a nebo to nedohledali, tak přidám svoje zkušenosti s výměnou plastového držáku parkovacího lístku ve Škoda Octavia II.

 

Postup:

 

1) zajet prstama za plastové obložení sloupku nahoře, kde končí (takže mezi gumu a plast) a jemně trhnout podélně okna směrem ke spolujezdci

post-96907-0-05690800-1448373346_thumb.jpost-96907-0-52310000-1448373459_thumb.j

 

2) pak opatrně trhat dál, až se uvolní všechny ty plastové cvočky z rámu sloupku a vytáhnout ven (mně se podařilo u posledního vytáhnout směrem ke mně - takže jakoby nahoru ke střeše)

post-96907-0-63618300-1448373471_thumb.j

 

3) povolit a vyšroubovat torxem šroubek

post-96907-0-29236300-1448373422_thumb.j

 

4) sundat ulomený plast a dát tam nový držák

 

5) našroubovat zpět šroubek

 

6) nasadit zpátky plastový kryt a poťukat ho v místech plastových cvočků (případně nasadit na ten nejspodnější a přitisknout a doťukat ostatní - jako v mém případě

 

7) doladit gumové těsnění, aby zapadalo jak má, i když si poradilo v mém případě samo a zapadlo jak mělo i bez pomoci

post-96907-0-60772400-1448373488_thumb.j

 

Tak snad vám to chlapi pomůže, když bude jednou potřeba ;-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...