Přejít na obsah

Podhustená pneu vyradí ABS


HeFab

Doporučené příspěvky

Ahojte.

Dnes každý predaný nový automobil musí mať zabudovanú kontrolu tlaku v pneumatikách.

Spôsobov, ako to jednotlivé automobilky riešia, je niekoľko, ale jedno asi majú spoločné:

pri zahlásení závady tlaku v pneu sú súčasne vyradené všetky aktívne systémy spojené s podvozkom. čiže ABS, ESP, BA,....

Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by se tedy měla současně rozsvítit kontrolka ABS atd. - ta signalizuje závadu na systému, či jeho nefunkčnost. Na FII s tímto systémem jsem nikdy nic takového neviděl. Svítila kontrolka tlaku a to bylo všechno. Je pravda, že mně nikdy nenapadlo zkoušet funkčnost ABS. Ani v žádném manuálu o tomto není zmínka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, který systém vůbec myslí? Ten škodovácký, který porovnává otáčky kol ze snímačů ABS, či druhý typ, který má snímače tlaku v každém kole? Nicméně i ten druhý mám vyzkoušený z Oplu a tam také jen svítila výstraha, že je v jedné pneu nižší tlak a nic jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem uvazoval o koupi Suzuki Vitara, kde je kotrola tlaku resena ventiky, tak mi prodejce rikal, ze nekteri zakaznici si tam dali kola bez tech drahych ventilku a je to pry tak propojene, ze jim kvuli tomu nezobrazoval displej na pristrojove desce vubec nic. Jezdit se s tim dalo, vsechno jinak fungovalo, ale stejne si ti zakaznici nakonec prikoupili drahe ventilky, aby jim displej zobrazoval vsechny hodnoty.

[emoji6]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žltá kontrolka na prístrojovke svieti, lebo problém so snímačmi tlaku v pneu. ABS vyradené, ESP vyradené,.... Honda r.v. 2015.

Kolega s Astrou r.v. 2015 pozoruje to isté.

Čítal som niekde, že je nejaký model auta, kde je ABS autonómne, čiže nezávislé od ostatných systémov. Ale všeobecne sú aktívne systémy podvozku vzájomne previazané.

Iba VW group má výnimku na 5 rokov, lebo nejako zdokladoval, že 20% - ná presnosť snímania tlaku v pneu cez snímače ABS postačuje. Ale EU tlačí na vyššiu presnosť vyhodnocovania tlaku v pneu, lebo ekológia.

Ja si ani neviem predstaviť, ako by vedeli aktívne systémy podvozku fungovať, keď pneu nemajú zhodný obvod. Takže asi preto pri nejakej závade na pneu sú tieto systémy automaticky vyradené.

http://landroverforum.cz/forum/viewtopic.php?t=12392

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petiletou vyjimku na co? Podle me je to jen o tom, jestli je vyrobce ochoten platit na konkretni vozidla licencni poplatky za uziti systemu, ktery rozpozna pokles tlaku v pneu jinak nez pomoci specialnich ventilku. Napr. muj kolega v zamestnani koupil nedavno fungl novy Seat Toledo a ma tam ty drahe ventilky. A Seat je soucasti koncernu VW stejne jako Skoda ne? Na zimni kola musel krom pneu a disku prikoupit i sadu drahych ventilku. Tak jaka vyjimka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎29‎. ‎12‎. ‎2016 at 13:01, osobne napsal:

Petiletou vyjimku na co? Podle me je to jen o tom, jestli je vyrobce ochoten platit na konkretni vozidla licencni poplatky za uziti systemu, ktery rozpozna pokles tlaku v pneu jinak nez pomoci specialnich ventilku. Napr. muj kolega v zamestnani koupil nedavno fungl novy Seat Toledo a ma tam ty drahe ventilky. A Seat je soucasti koncernu VW stejne jako Skoda ne? Na zimni kola musel krom pneu a disku prikoupit i sadu drahych ventilku. Tak jaka vyjimka?

Nie všetky modely VW sa predávajú s ventilkami.

http://www.auto.cz/mereni-tlaku-v-pneumatikach-zatracene-drahe-bezpeci-91220

http://www.mpneu.cz/jaksenasdotknesystemtpms/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude asi pitomost. U OII mám taky kontrolu tlaku v pneu. párkrát se mi stalo že se rozsvítila. Ona to prej nějak pozná skrze ESP podle náklonu auta když je guma podhuštěná.Nevím uplně přesně jak ta signalizace tlaku funguje.  Ale i když se mi toto stalo že jedna guma byla prázdnější tak ESP, ABS a všechno fungovalo normálně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...