Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Vloženo (editace)

V poslednej dobe som si všimol, že mi motor po naštartovaní,  aj po dlhšej dobe drží 100ot/min. V značkovom servisemi nenašli nič. Žiadne závady. Po konzultácii z viacerími kutilmi mi povedal jeden, že to robí elektrické dokurovanie, nakoľko bolo v tej dobe okolo -20, auto dokuruje aj elektricky a  aby to zvládla nabíjaca sústava, riadiaca jednotka dvihne otáčky . Ja som doteraz bol v domnienke, že toto kúrenie je montované len do oktávií z naftovým motorom. Môže byť toto kúrenie aj vo fábii 1,2 TSI z r 2013 ?

Editováno: , autor: ctibor
Vloženo

Je to tam. Zkus po startu dát teplotu a ventilátor na max., za chvilku sepne relé, vyskočí spotřeba. Jinak se to pozná podle pojistky v motoru a podle svazku a konektoru nad plynovým pedálem.

Vloženo

Vliv na zvýšené volnoběžné otáčky má i nízká venkovní teplota - já PTC článek nemám a při takových mrazech je prostě volnoběh vyšší i u zahřátého motoru. Jinak jsem téma přesunul do motorové sekce FII. ;)

  • o 1 rok později...
Vloženo
V 10. 2. 2017 na 14:33, vormen napsal:

Je to tam. Zkus po startu dát teplotu a ventilátor na max., za chvilku sepne relé, vyskočí spotřeba. Jinak se to pozná podle pojistky v motoru a podle svazku a konektoru nad plynovým pedálem.

 

No já mám teda za to, že v FII/Room 1,2 TSI to není. V Rapidu už ano.

Vloženo

V FII 1,2 TSi žádné přídavné elektrické topení není.Otáčky se zvednou pokud je venkovní teplota 4 stupně a nižší,po zahřátí motoru na provozní teplotu zase spadnou do normálu.

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...