Přejít na obsah

Koupě ojetého SIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

zaver:

 

jediny spravny superb (na dlhe trasy) je 2.0 TDI 110 kW DFGA = predlift, LIFTBACK, BEZ tazneho (lamely vpredu), BEZ 4x4 (kardan - hluk, vibracie), BEZ kamery (lane assist - problem pri vymene skla), s acc len do 160 (=bez kamery), so sportovym podvozkom a tlacitkom MODE (plachtenie v Eko rezime), s progresivnym riadenim, s rezervou.

 

DSG moc nechvali (ked to zacne vibrovat, opravy sa nedoplatis - mechatronika, vola v polosach = loziska v prevodovke)

AdBlue je zazracna, silno doporucena vec.

 

s ambition vybavou sa prepocital a pokojne to mohol byt style, kde mohli byt tiez 215/55 R17 zazracne kolesa

 

zadna plechova napravnica spolovice odhnita (sol), ramena tiez na vymenu - cele

 

ked sa nebude dat nastavit  odklon, mozes menit tehlicu a/alebo tlmic

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den, zaujimal by ma vas nazor na kupu jazdeneho superbu :1.majitel,rv. 2017, L&K 2.0 tsi 206 kw, 6 dsg, 170tkm, stresne okno, plna servisna historia v skode. Superb som este nemal tak by ma zaujimali vase rady, na co si dat pozor popripade vobec neriesit superb s touto motorizaciou. Budem vdacny za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu som sa chcel trosku vyhnut, lebo je tam velmi vela rozdielnych nazorov, skor som hladal asi rady od majitelov, kr. maju s konkretnym modelom skusenosti, ale nevadi, auto som kupil, tak uvidime ci to je šerbel, alebo bude dobre jazdit 😀😀😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 8/27/2024 at 2:21 PM, hamoun said:

pozor, doplnil bych, ze na dlouhe trasy pro toho, kdo chce jezdit vylozene klidne a ekonomicky :) 

(kdyz uz resi i ty lamely vepředu kvůli aerodynamice)

Z videií Vaculíka je jasné, že on je veľkým fanušíkom povedzme to tak, že "efektívnej jazdy" v rámci povolených rýchlostných limitov + rozumných prevádzkových nákladov na vozidlo. Ak niekto jazdí podobne, jeho rady nie sú úplne od veci, lebo správna konfigurácia auta v takomto prípade naozaj dokáže dlhodobo spraviť už nezanedbateľné rozdiely v tom, koľko za tie roky necháš na čerpacej stanici, resp. za roky bude neznedbatelný rozdiel aj v prevádzkových a servisných nákladoch. Ak ti kupuje a platí všetko okolo auta tvoj zamestnávateľ, neriešiš. Keď si ho niekto kupuje pre seba/rodinu ako jazdenku, nie je mu jedno koľko ho bude stáť prevádzka auta a tu sú rady Vaculíka väčšinou naozaj dobré. Ale môžeme sa na to pozerať aj z pohľadu firmy. Keby som bol majiteľ firmy, resp. prevádzkovateľ flotily, tiež by som sa snažil o kúpu rozumnej konfigurácie, lebo keď napr. viem, že 147 kW popri vyššej obstarávacej cene, vyššej spotrebe má ešte aj problém so spotrebou oleja, tak by som bol blázon kupovať takúto motorizáciu. Rovnako 18-19" kolesá alebo iné prvky výbavy, ktorých prípadné servisovanie je zbytočne nákladné (vyhrievané čelné sklo s kamerou, panoramatická strecha, DCC, atď.). Takže ak sa pozeráš na kúpu (bežného) auta z racionálnej stránky, Vaculíka sa oplatí počúvať.
Ak si autá tvoje hobby a vášeň, Vaculíkové videá nie si primárne pre teba. :)

 

12 hours ago, Martez said:

Dobry den, zaujimal by ma vas nazor na kupu jazdeneho superbu :1.majitel,rv. 2017, L&K 2.0 tsi 206 kw, 6 dsg, 170tkm, stresne okno, plna servisna historia v skode. Superb som este nemal tak by ma zaujimali vase rady, na co si dat pozor popripade vobec neriesit superb s touto motorizaciou. Budem vdacny za kazdu radu.

Motorizácie by som sa nebál, nemá žiadne závažné problémy, jediná vec, ktorej by som sa ja osobne preventívne vyhol je panoramatická strecha. Ak prasknú plasty okolo nej, oprava mimo záruky bude pomerne nákladná.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 hours ago, Martez said:

Tomu som sa chcel trosku vyhnut, lebo je tam velmi vela rozdielnych nazorov, skor som hladal asi rady od majitelov, kr. maju s konkretnym modelom skusenosti, ale nevadi, auto som kupil, tak uvidime ci to je šerbel

 

za kolko si to kupil, aku mas spotrebu

 

skontroluj si uniky oleja (zhore, zdola, zboku), vibracie, ci ide motor uplne pravidelne bez vynechavania, kolisania otacok, hlavne volnobeh, ake su chyby v obd, ci mas na expanzke napisane G13 MIT SILIKAT a ci v nej mas vrecusko. ked natankujes plnu nadrz a auto ti bude stat cely den na slnku 40+, otvor tankovacie viecko a sleduj, ci sa ti nezacne valit von benzin.

ako casto bol meneny olej - VSADE a dalsie kvapaliny, ci netecie vodna pumpa/termostat

kurenie - klapky/serva, ci ti z kazdej zony ide taka teplota, aku nastavis

stav jednej rozvodovej retaze (z troch) vies skontrolovat cez "diagnosticky otvor" na boku motora, kde je vidno napinak.

Odloz si 2500 eur na vymenu spojok a zotrvacnika, ktora casom pride (u mna menene pri 178000 km).

 

Editováno: , autor: denial
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 8. 2024 na 11:17, Martez napsal:

Dobry den, zaujimal by ma vas nazor na kupu jazdeneho superbu :1.majitel,rv. 2017, L&K 2.0 tsi 206 kw, 6 dsg, 170tkm, stresne okno, plna servisna historia v skode. Superb som este nemal tak by ma zaujimali vase rady, na co si dat pozor popripade vobec neriesit superb s touto motorizaciou. Budem vdacny za kazdu radu.

Shrhnu to takhle.
5 let zpátky jsem koupil jetý (10/2016 - před FL) S3 L&K 206 kW s nájezdem 127k km. Stál mě včetně nových gum +- 600k vč DPH (bral jsem na firmu s odpočtem). Před prodejem mi v HAVEXu vyměnili brzdy atd za +- 20k na jejich náklady.
Do dneška (172k+ km) jsem měnil pouze čepy řízení + geometrie, olej v Haldexu, 2x magnet na vačky (kolísaly otáčky za studena), opravil si prohnilou řídící jednotku (výměna za bazarovou za 250 kč) od virtuálního pedálu. Olej v motoru měním každý rok v prosinci (10k km max). Příští rok tam bude určitě olej v převodovce, kontrola řetězu a možná ještě 1 věc, ale nevybavuji si jaká (možná ty rozvody podle toho napnutí řetězu). Palivo tankuju 95 + přidávám VIF.

S autem jsem maximálně spokojený. Krásné z venku, prostorné uvnitř, tažné z výroby. Nějaké neduhy to má - vrzání ofuků ve středovém panelu (většinou po startu když se štělují) + drahý DVB-T2 tuner, když už DVB-T nefunguje, tak nefunguje TV v autě (není signál). Výfuk má permanentě otevře klapky pomocí VCDSky. Takže to zní moc hezky.

Kola mám letní R19 234/40 s Pireli P7 Cinturato (5 sezon ježdění pak výměna) a zimní R17, ale už nevím jaké gumy tam mám. 

Co se spotřeby týče, tak se svižnější jízdou +- 9-10l (není problém i víc, ale ono zase u nás není moc kde to honit) a když chci plachtit s ECO převodovkou, tak jsem schopný jezdit za 7 litrů (i méně). Moja teďka jela za 7,2l na 200 km okrsek + kousek dálnice. Todle je opravdu o řidiči.
Denně jezdím hodně krátnkých tras a ten benzín mi na to připadá prostě lepší. V zimě rychle zahřátý + nezávislé topení taky pomůže. Vyhřívané čelní sklo taky paráda. Všeobecně mám teďka průmer kolem 8,2 za posledních 5k km.

Hlavně díky dílenské přiručce si človek (pokud není uplné kopyto) opraví spoustu věcí sám. 

Tak to je můj pohled na S3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto bolo super, len ta spotreba na dialnici pri mojom style jazdy bola daleko cez moje ocakavania a mesto ani nehovorim. Ale komfort jazdy a tichy motor bolo velke plus, pisem v minulom case lebo auto som vymenil za L&K 2.0 tdi 140 kw 4x4, 2020, musim uznat, ze co sa tyka komfortu a pruznosti motora je diesel krok spat, hlavne citelne vibracie na volnobehu, proste je to diesel. Ale tak rozhodla nizsia cena na kilometer, pri mojom rocnom najazde bol benzin bohuzial ekonomicky nezmysel. 😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...