Přejít na obsah

Autobatéria


Badura

Doporučené příspěvky

 Nebo spis nekdo setril a rek si ze to tak tak staci. V passatech jsou dve baterky a pritom stejna vybava jako superb. (Nejvyssi vybavy) Uz jen na zaklade tohoto se priklanim k te verzi ze se u skody setrilo nez ze to je super vymysleny system s jednou baterii. Ale kazdemu podle chuti. Ty jsi spokojen tak pohoda. Ja bych treba ocenil vetsi kapacitu. Pouzivame hodne casto nez.topeni a sem tam auto dlouho stoji pred barakem a s novou 70Ah baterkou to mame tak tak s kapacitou a rad bych nad tim porad nepremyslel kdy a jak dlouho si muzu dovolit pustit nezavisle topeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja webasto poustim kazdej den a jedu 4 km do prace a nemam problem s baterkou 

passat mel vzdy vic ten mel baterky 2 uz od b7 ale snad b8 nema 2 ale pokud ma webasto ma zvetsenou v kufru ale to nevim presne   skodovka snad nikdy pokud to auto funguje tak jak ma tak stejne pri problemu vypne webasto aby to auto nastartovalo tak pak poznas kdy uz si na hrane s baterkou ale pikudnse do suoerba vejde vetsi pri zachovani uchyceni proc tam nedat vetsi ale taky aby ji altik stacil dobijet 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálne sa zmestí do kastlíka 278 mm baterka, takže 68-70 Ah AGM-ka, cca. 70 Ah EFB a zhruba 74-77 Ah klasická olovená.
Ak by som musel kupovať novú baterku tak by som dnes bral toto. Ale určite stojí za zváženie aj tá "originálna" z eshopu Škody, aktuálne má dobrú cenu, aj keď parametre sú o niečo horšie.

 

Čo sa týka samotnej kapacity, aj podľa mňa to je šetrenie ŠA a ku všetkému na nesprávnom mieste. Zoberte si, že BMW alebo Mercedesy už 15-20 rokov dozadu mali bežne 100 Ah štartovacie baterky, prípadne rovno dve baterky, jednu zvlášť mna spotrebiče a to často nemali toľko výbavy čo dnes plne vybavný Superb. Keby auto nemalo nezávislé kúrenie, možno by som nad tým aj mávol rukou, ale keď ho auto má vo výbave, tak baterka s väčšou kapacitou by sa určite uživila. Toto považujem za veľké mínus.

Každipádne, ak sa niekomu podarilo dostať do Superb III akumulátor s väčšou kapacitou, napíšte viac informácií, zaujíma to asi viacej ľudí.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, JSvoboda napsal:

Kdyz je ve sleve tak to jde. Jen ma polovicni startovaci vykon..380A vs 760A  cca.   A 68Ah vs 70Ah. Sice 2Ah jsou nic ale i tak na Superbu se pocita kazda amperhodina :) Nejlepe tam napachat 100Ah baterku nebo jeste dalsi jak to maj Passaty. 

ten startovaci proud není poloviční, škodovka má totiž svoji hodnotu proudu DIN, zatímco všechny ostatní baterky mají normu proudu EN. Pro EN má ta origo 680A 😉

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/000915105cc-autobaterie-12v-68ah-agm-skoda-30669.html

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ok 680 vs 760A. Noustress. Ale tahle skodovacka baterka stala vzdy 10 tiskc tak ja osobne jsem o ni nikdy neuvazoval a jestli skodvka znaci jinak baterky tak to uskodi pouze ji. Ja vidim jako bezny zakaznik 380A vs 760A. A neresim kdo co jak znaci. 

 

Bez upravy podlozky se vetsi baterka proste nevejde, nejde pak dotahnout v tom drzaku. Jedine zadek nejak uriznout aby i trcela ven ta velka. To je asi jedine co by slo. Jelikoz jsem nedavno ( brezen 2022) koupil Exide EK700 70Ah tak ted neresim uvidim jak dlouho vydrzi. Pak poresim a nacpu tam proste 100Ah :)

Editováno: , autor: JSvoboda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JSvoboda ber to tak ze ja jako uzivstel vozu kterej se nerad uspini :D tak ja proste dam auto do servisu vymenit baterku tak je mi uplne jedno jestli skodovka ma jinak znaceni pro me je hoavni ze tam je nova a muzu vesele jezdit 

pokud ty si to menis sam tak chapu ze to znaceni muze bejt problem ale to znaceni je pouze v original dilech asi tak pokud objednas na vin prijde tahle das a jezdit taky a neresis  zda ma en nebo din znaceni polud beru ze mi vydrzi 5 let jako original coz za me uz nikdy nevydrzi tak ta baterka vyjde na 2 tis rocne za plnou cenu 

co se tyce exide kamos ji koupil a stezi vydrzela 2 roky ale soudit tu znacku nechci ale to je moje zkusenost 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, JSvoboda said:

Preco?  To mi teda prejes hezke veci...  To ja ti preji aby ti tvoje baterka vydrzela do smrti... Takovej jsem ja...

Neber to osobne, a hlavne to neber vážne, bol to iba (pokus o) vtip, nakoľko si písal, že nabudúce už skúsiš dat baterku s väčšou kapacitou. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 hours ago, Deliberator said:

To ma sup fakt 68ah? 
ja uz leta nic pod 100ah nekupoval.

Jako taky mě to překvapilo, když jsem do A6 z 1996 kupoval něco okolo 90ah a do BMW z 2008 myslím 110ah.

 

 

Každopádně tam narvu silverline od Varty, mám s nimi dlouholeté zkušenosti ve velkých i malých autech a plus je, že originál je taky Varta.

 

 

Ještě mám ale takovej blbej dotaz. Mnohdy tady zmiňujete baterii od Webasta, nebo to akorát špatně chápu? Nanašel jsem u motoru nic jiného jak hlavní autobaterii.

Editováno: , autor: Goauld
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentalne se rozhoduju mezi Vartou a Vartou od Skody pro S3 2017 110kW:

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/autobaterie-68ah--380a/p/000915105CC (tuto momentalne mam, bude mit 6. rok)

vs

https://www.alza.cz/auto/varta-silver-dynamic-agm-70ah-12v-e39-agm-d5561258.htm

 

Silnejsi baterie samozrejme zni lakaveji, ale neco mi rika radeji jit do te original, resil nekdo podobne dilema, ma vubec smysl to resit? Vice sem se docetl ze ty orig. baterie prezivaji ty neoriginalni, nevim zda je na tom neco pravdy.

Editováno: , autor: kemo
odkazy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takovej poznatek z dnešní adaptace baterie přes OBDeleven. Sériové číslo baterie musí mít stejný počet číslic jako to defaultní s jedničkama. Když tam dáte počet menší, tak to neprojde skrz s chybovou hláškou o nedostatečné délce příkazu. Zároveň mě také zmátla technologie baterie, protože tam místo čistého AGM je varianta Binary AMG a Vlies (Fleece).

 

Skrze procházení různá fóra jsem zjistil, že Vlies (Fleece) je koncernové označení pro standardní AGM baterie (označuje se tak i AGM baterie dodávaná od výroby do 2.0 tsi 206kw), kdežto Binary AGM je označení nějakých dvou (více) cívkových performance baterií.

 

Dost jsem byl překvapen když jsem to sám rozklikl, ale třeba tato informace někomu pomůže.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12/14/2022 at 4:16 PM, kemo said:

Momentalne se rozhoduju mezi Vartou a Vartou od Skody pro S3 2017 110kW:

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/autobaterie-68ah--380a/p/000915105CC (tuto momentalne mam, bude mit 6. rok)

vs

https://www.alza.cz/auto/varta-silver-dynamic-agm-70ah-12v-e39-agm-d5561258.htm

 

Silnejsi baterie samozrejme zni lakaveji, ale neco mi rika radeji jit do te original, resil nekdo podobne dilema, ma vubec smysl to resit? Vice sem se docetl ze ty orig. baterie prezivaji ty neoriginalni, nevim zda je na tom neco pravdy.

Ty baterie jsou uplne totozne vsadim se ze sjedou ze stejne linky = budou i stejne kvalitni

rozdil v kapacite bude dan jen jinym merenim u skodovky a u varty (napr pri jine teplote nebo pri jinem odberu)

takze bych koupil proste tu ktera je levnejsi :-)

 

to ze originalni baterie prezivaji ty neoriginalni je dano hlavne tim ze originalni baterie casto bejvaji lepsi vyrobci a drazsi rady baterii skodovka si spocitala ze se jim nevyplati menit baterii v zaruce (odtah auta, cena prace a cena dilu) takze montujou takovou baterii aby vydrzela idealne tech 100 000km / 5 let co se poskytuje normalni zaruka na auto

 

PS: na svem aute (Golf VII 1.4tsi s deaktivovanym start-stopem) provadim experiment kdy jsem si misto AGM/EFB mensi baterie koupil (a nakodoval) "beznou" klasickou Exide Premium 12V 77Ah 760A EA770 a jsem zvedav jak dlouho vydrzi :-)

Editováno: , autor: oneb1t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...