Přejít na obsah

Nekvalitní pneu?


nezmar

Doporučené příspěvky

Mám trochu podobný problém, jen nechci zakládat nové téma, ale s těmi gumami to souvisí:

-posledních asi 15t km (celkově mám najeto 32t km) slyším jakoby hučení od PP kola, které se za tu dobu už zesílilo ze sotva slyšitelného na už docela hlasité hučení

-po přečtení x-podobných příspěvků zde na fóru jsem dospěl k závěru, že se musí jednat o ložisko a protože mám ještě auto v záruce, tak hajdy reklamovat

-jenže ve Škoda servisu mi vlítli do úsměvu :disgust: rekognoskovali závadu a naznali, že se údajně nejedná o ložisko, ale pneumatiky, protože na všech pneumatikách, na jejich vnitřních okrajích, našli jakoby pravidelně se opakující plošky, prostě ty pneumatiky nejsou na vnitřních obvodech zcela kulaté, no a jejich závěr je ten, že se jedná o vadu pneumatik, prý se s tím setkali již několikrát a protože pneumatiky, které už mají najeto cca 20t km, jsou údajně nereklamovatelné, tak mám prostě smůlu a musím se s oním hučením prostě smířit... :angry

-"test", jakým dospěli k závěrečnému verdiktu (kromě zkušební jízdy, při které slyšeli ono hučení, které opravdu jakoby vycházelo od PP kola) spočíval v tom, že zvedli auto na dílně na hever a "rozjeli" ho ve vzduchu, pak vypli motor, aby lépe slyšely ono hučení, no a při tomhle způsobu zjišťování už nebylo zcela jasné, že by zvuk šel jen od PP kola, nyní už se zdálo, jakoby šel od obou předních kol, což byl triumf reklamačních techniků Škoda servisu, kterým si dokázali, že se nejedná o ložisko, ale vadu pneumatik :unsure:

Jen pro upřesnění:

-pneumatiky mám 185/60R14 Matador Elite, standardně dodané z výroby

-Fabča má ABS

-přestože jezdím slušně, párkrát se mi už stalo, že jsem ABS "provětral" až do oblasti regulace, ale většinou jen v zimě na sněhu nebo ledě a to ještě se zimními gumami a ne těmito výše popsanými (narážím tím na to, že by ony plošky mohly být "vybrzděné" od ABS - což by asi teoreticky mohly, nevím...)

-se zimními pneumatikami Dunlop WS M3 165/70R14 jsem tento hluk po nějaké době jejich provozu pozoroval taky, jen už nevím, kolik měly v té době najeto

-když jsem se v servisu ptal, jaké pneu by mi doporučily, s kterými by tyto problémy nebyly, tak mi nedokázali doporučit jednu jedinou značku, natož konkrétní typ, údajně ony Matadory, co mám na autě z výroby, jsou šmejdy, které to dělají často, když jsem oponoval, že i na zimních Dunlopech byl onen problém rozpoznatelný, bylo mi řečeno, že ani tyto Dunlopy nejsou nic moc..

No tak nevím, mám z jednání servisu rozporuplné pocity. Mají, dle Vašeho názoru, pravdu nebo ne? Domnívate se, že by pneumatiky opravdu mohly vytvářet hučivý hluk a servis má pravdu nebo ze mě dělají blbce? Setkal jste se s tím někdo?

Nějak se pořád nehodlám smířit s myšlenkou, že mám ten hluk poslouchat pořád a že se s tím nedá nic dělat a dokonce, dle názoru servisu, že to časem budou dělat jakékoliv gumy.... No nevím, něco už jsem na různých autech objezdil, ale nikde takový problém nebyl :disgust:

P.S. Omlouvám se za to slohové cvičení...

Editováno: , autor: Wassermann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už v poho :t A fakt to jsou gumy... :huh:

K tomu testu . dodatečně jsem si to s nima vysvětlil, díky za podmět kluci, to mě nenapadlo -_- Věc se má tak, že tím točením ve vzduchu pouze zkoušeli hlučnost ložiska, které se dle jejich soudu neozvalo ;) Že je to gumama, údajně zjistili vizuálně, avšak mě to odprezentovali trochu jinak <_<

No v každém případě jsem to konzultoval i v jiných servisech a věc se má asi takhle: Matador Elite MP35 185/60R 14 (ale zřejmě i jiné Matadory) jsou údajně nejhorší pneu hned po Debicách a problémy s nimi jsou prý často (nachápu tedy, proč je výrobce na Fabie furt dává, holt asi snížení nákladů na minimum a za každou cenu v MB vítězí nad kvalitou a zdravým rozumem :ble ). Problém hlučnosti měl vyvstat proto, že jsem na jaře zcela automaticky prohodil přední kola za zadní a to prý je nežádoucí manévr, neboť každé kolo, v případě tak nekvalitních pneu, má vyježděné nějaké ty plošky na vnitřní části a při přehození to může hučet. No nechtěl jsem věřit, ale přehodil jsem to zpět (předek/zadek) a hluk se podstatně snížil :) Takže s těma gumama asi mají páni servismani fakt pravdu :disgust:

BTW: teď jsem hodil nové zimní Dunlopy a je po hluku úplně :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...