Přejít na obsah

Chiptuning


Návštěvník

Doporučené příspěvky

Tak tedy obráceně... ;) dnes jsem tam zajel já...a "jsem čipnutej". :D

Tak, zatím jsem s tím dojel jen domu (cca20 km, po Praze). Nejvýraznější změna nastala v oblasti 4,5 - 5,5tis, tý jsem si všiml hned...prostě táhne dáál.

od těch 3 do 4,5tis. mi to přijde stejné, a ještě se i zmenšila prodleva plynu.

Nejhorší je snažit se to porovnávat objektivně a nic si nevsugerovávat...sám zatím nevím jestli je to od 2 do 3tis. o tolik lepší, protože tam je ta změna méně patrná, a nebyl prostor to někde pořádně rozjet... <_<

Dřív jsem jezdil s tátovou Oktávkou 1.8T 110kW, takže teď mi to přijde oproti tomu slabý, ať už 55kW nebo 63kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hoši ,je to tady jsem taktéž čipnutej od CIMBU ,přímo od pana Jandy -_-:DB) .A můžu sklidem říct ,že je to ted prostě paráda.Rozjezdy mín plynu ,pěkně táhne od spodu.Reakce na plyn je okamžitá žádný hluchý místa,motor byl pokropen živou vodou,což se projevuje na spotřebě,stačí při rojezdu jen tak lehce plynu a pětka táhne .Takže já jsem spokojen i přesto jaký jsem pesimista.Děte do toho. :rolleyes:kol4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hoši ,je to tady jsem taktéž čipnutej od CIMBU ,přímo od pana Jandy -_-:DB) .A můžu sklidem říct ,že je to ted prostě paráda.Rozjezdy mín plynu ,pěkně táhne od spodu.Reakce na plyn je okamžitá žádný hluchý místa,motor byl pokropen živou vodou,což se projevuje na spotřebě,stačí při rojezdu jen tak lehce plynu a pětka táhne .Takže já jsem spokojen i přesto jaký jsem pesimista.Děte do toho. :rolleyes:kol4

takže 1,4 mpi 50 kw už není co bejvalo?? kurna..čím dál tím víc mě to k tomu taky láká:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus to ,já sem zpokojenej.Už to bere od začátku.Jako s plynovym lankem.Motor má lepší dynamiku.Ted si to užívám.Po městě na trojku i čtyřku a de.Zdase že jde rychleji do otáček.Včera jsem jel na chalupu ,do serpentin a tam jsem měl na pp o litr mín a na zpátek cestou dolu ,tam bylo o 2,5 litrů mín.Moc se mi to nezdá ,že by byl až takový rozdíl. Budu to dál sledovat.Ještě co napíše NNNTomas,jestli jsem si to nevsugeroval ;) ,určitě ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blizsie info: odozva na stlacenie a pustenie plynu je takmer okamzita, motor taha lepsie uz od 2000ot/min a hlavne do kopca je citit rozdiel. celkovo ide lepsie do otacok, spotreba je rovnaka ale pri vyssej dynamike jazdy, na rovnakej trase a pri rovnakom style jazdy mi vychadza spotreba nizsia o 0,1 - 0,2 l/100km.

inak skus sa opytat colins-a ten ma 1.4 MPI 50kW + chip Cimbu, cize ti bude vediet povedat nieco blizsie o tom motore, ja mam HTP

EDIT: este som zabudol napisat, ze sa zvysili volnobezne otacky na cca 900 ot/min, tym sa sice zvysila spotreba z 0,4 l/hod na 0,5 l/hod, ale aspon neklepe prevodovka a lahsie sa rozbieha :t

dominno 666. Vies napisat nejake blizsie info co si spozoroval po chipe?. Ja osobne mam o chip tiez zaujem , 1,4MPi-50kW , vidim tiez dost pozityv ,ale par kamaratov automechanikov mi skor vravia nech to nedavam. Zbadal si nieco na spotrebe a tak?

co ta stal chip?

kde si ho dal robit?

ako dlho to trvalo?

a blizsie info ohladne tahu a spotreby by nebolo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co ta stal chip?

kde si ho dal robit?

ako dlho to trvalo?

a blizsie info ohladne tahu a spotreby by nebolo?

1. chip ma stal 4.400 Sk bez danoveho dokladu (ale doklad o uprave mam)

2. p.Svarc (partner cimbu) prisiel za mnou (dohodli sme sa na benzinke - to uz je na tebe)

3. trvalo to cca 20min (precitanie RJ motora, nahratie novej mapy + vymaz chyb)

4. ohladne tahu - taha lepsie odspodu, ale hlavne sa zlepsil tah pri jazde do kopca, pri predbiehani a po dialnici.

5. ohladne spotreby to je relativne, ak budes jazdit na spotrebu tak bude mensia, bo lepsie taha odspodu, ak budes vyuzivat zvyseny potencial tak mierne vyssia, ale priemer je zhruba rovnaky ale pri lepsej dynamike jazdy

dufam, ze som ti pomohol pri rozhodovani a keby som sa mal rozhodnut znova, ci ho tam dat, tak jednoznacne ano, za tie peniaze urcite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to znie zaujimavo ... mozno by bolo vhodne porovnat nase motorizacie ... z hladiska tahu

Trnava predsalen nieje az tak daleko co Ty na to?

jasne da sa, mozeme sa stretnut a vyskusat, kedy by ti to vyhovovalo? dnes a zajtra mam uz program, takze v piatok alebo niekedy cez vikend.

PS nie som priamo z tt, byvam v brestovanoch ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to znie zaujimavo ... mozno by bolo vhodne porovnat nase motorizacie ... z hladiska tahu

Trnava predsalen nieje az tak daleko co Ty na to?

jasne da sa, mozeme sa stretnut a vyskusat, kedy by ti to vyhovovalo? dnes a zajtra mam uz program, takze v piatok alebo niekedy cez vikend.

PS nie som priamo z tt, byvam v brestovanoch ;)

Pani ak by Vam to neprekazalo, rad by som sa toho zucastnil aj ja. Mam 1.2 HTP 12V (47 kW), som z NR a taktiez stale vaham ci ist do cipu, alebo nie.

Mozno by bolo zaujimave porovnat aj nase nenacipovane motorizacie s fabka2004 a potom s cipnutou od domina666.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani ak by Vam to neprekazalo, rad by som sa toho zucastnil aj ja. Mam 1.2 HTP 12V (47 kW), som z NR a taktiez stale vaham ci ist do cipu, alebo nie.

Mozno by bolo zaujimave porovnat aj nase nenacipovane motorizacie s fabka2004 a potom s cipnutou od domina666.

mas PM ;)

eeeejha, tu sa chystaju nejake zavody dragstrov na 1/4 mile. :palec2:

nuz teda, hor sa do chipovania, priatelia ! (kua, skoro som napisal pichovania, hihihi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jak jste na tom po chipu se spolehlivostí vozu??

Nemáte z toho trcohu strach??

YV9m, že je všeobecně známo, že pokud je chip proveden profesionálně, tedy jedině "CIMBU!!) tak by mělo být vše v pohodě..

Ale je to opravdu tak?? neodchází pak nějaké součástky, díly dřčív než by měly?? Jako představa chiplé FRS je moc zajímavá.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jste na tom po chipu se spolehlivostí vozu??

Nemáte z toho trcohu strach??

YV9m, že je všeobecně známo, že pokud je chip proveden profesionálně, tedy jedině "CIMBU!!) tak by mělo být vše v pohodě..

Ale je to opravdu tak?? neodchází pak nějaké součástky, díly dřčív než by měly?? Jako představa chiplé FRS je moc zajímavá.. ;)

tak HTP má najeto zatím 160K km z toho 145K km s chipem Cimbu a zatím nic,

T4 2,5TDI má po čipu (powerbox) 80K km a zatím šlape jako hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... YV9m, že je všeobecně známo, že pokud je chip proveden profesionálně, tedy jedině "CIMBU!!) tak by mělo být vše v pohodě.......

Tvrzení, že jedině chip od "CIMBU" je proveden profesionálně je dosti odvážné, v podstatě rovnajíci se bludu. Minimálně Sportmotor má také dlouhodobé a úspěšné úřinkování na poli chiptuningu. Dokonce u některých motorů, pokud se porovná křivka výkonu a hlavně kroutícího momentu, má tento lepší řešení než Cimbu. A navíc dokonce jsou motory (celkem běžné), které Cimbu neumí a Sportmotor ano.

Jinak mám od Sportmotoru chipnuty auta hled dvě, jedno najeto po chipu cca 70 tis, druhé 50 tis. a nevidím žádný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo je hlučnější, docela mě to štve, ale je to daň za ten výkon... lol Jde lépe odspodu.

Je to takový "šustění - bručení" i když to není asi ten pravý výraz. To bude tím, že do nej jde více paliva při menších otáčkách, hlavně když se chce zrychlit z nížších otáčkek.

Bral jsem (občas, i před čipem) benzín od Shellu - V Power - a je znát (oproti naturalu 95 u Tesca, OMV a i třeba Benziny) že je kvalitnější, motor se ztiší...výkonnověnic nepozoruji.

1.4 16V

Zkoušel maximálku? - třeba i do kopce jestli má více síly....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...