Přejít na obsah

Chiptuning


Návštěvník

Doporučené příspěvky

Jasne ze 1,6 nie je je to VW zastaraly ale 1,4 si myslim ze je ako aj HTP ci sa mylim?

Ne, ne 1.6 a 1.4 jsou úplně stejné motory, liší se jen zdvihem.HTP je zcela jiné.S tím čipem to může být i tak, že v Cimbu nechtějí riskovat poškození těchto motorů-je u nich problém, že blok a celé klikové ústrojí je považováno za jeden konstrukční díl a např. při prasknutí ojnice se mení celé klikové ústrojí včetně bloku motoru-bude to značně drahá oprava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokial viem trojhrncek vyvyjala skodfka.

podielala sa na vyvoji ako sucast koncernu volkswagen a pre koncern volkswagen ved tie motory su vo fabii roome, pole, foxe, ibize ....

ale tusim len v CZ sa vyrabali ... pre cely koncern ..

Rosta .. tiez predpokladam ze je to tak ako pises ....

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemýlíš,nejsou zcela totožné(moje první info nebyla zcela přesná), oba mají vrtání 76,5 mm a liší se zdvihem - pro čipování je spíše důležité, klikový mechanismus se v případě poškození mění včetně bloku motoru (platí pro oba mototry), což může být důvod proč se jimi Cimbu nezabývá.Riziko poškození nějakého dílu na klikovém mechanismu po čipu přeci jen je a u těchto motorů je oprava drahá.

Editováno: , autor: foromen
NECITUJ předešlý příspěvek, čti pravidla.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To JaKr:

Je to jak píšeš 1.4 řemen, 1.6 řetěz.

To Rosta 1.8:

Motory 1.4 a 1.6 opravdu nejsou úplně stejné. Je to jako F2 a Roomster neliší se jen vleikostí kufru :). Jasně, že spolu mají hodně společného (třeba odlitek bloku motoru), ale odlišností je na druhou stranu víc než dost. Mimo řetěz to bude tuším přestavovač vačkového hřídele, smozřejmě hlava a pod..

Vrtání mají oba prům. 76,5mm zdvih je 75,6mm/ resp. 86,9mm.

Motor 1.6 77kW je konstrukčně odvozen z motoru 1.6 85kW. Zní to divně, ale je to tak.

Editováno: , autor: Ben
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ked som bol na chipovani p.Janda alias CIMBU mi povedal ze motory 1,4 a 1,6 nerobia nakolko tam nie je co zlepsit motory su vyspickovane na velmi dobry vykon a konstrukcne su velmi zastarale nemaju natacacie klapky a este nieco co spomynal.Nic sa neda robit aj motory starnu.Skodovka by sa mala zbadat a zacat robit aj lepsie motory

Tak to jsi mě nepotěšil. Bohužel. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jen pro zajimavost usporadavm hromadni chiptuning na Fabie 1,2 6V a 12V, 1,4 MPI , 1,4TDI a 1,9TDI krome 1,4 16V. u firmy CIMBU kdybi nekomu vyhovoval termin 18.10.2008 Sukorady u Mlade Boleslavy a Valasske Klobouky na Morave se slevou 43% puvodni ceny at se prihlasi na linku : http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=51779. Tam se dozvite vic. Cauky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Tady se porad mluvi o cimbu.. ale cos mym motorem fabule 1.4. 16v 74 kw to v nabidce na upravu pan cimbo nema.. muzete mi nekdo poradit kde to nachipovat?A ma to do meho motoru smysl? Diky vsem za odpovedi AMBRI :skoda:

jsem na tom stejně.... taky se sháním po nějaké firmě která by mi dokázala mou 1.4 74 kw upravit. jde mi hlavně o zaručenou firmu u které zaplatím skutečně provedenou práci..... ne jako třeba ABC Tuning a dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...