Jump to content
Gringo

Eco

Recommended Posts

Ahojte ,aky je rozdiel medzi modom eco a normalom, okrem toho ze eco vyraduje do neutralu ?

Osobně jsem pozoroval pomalejší zrychlení a odezvu plynu. Klima rovněž chladí dle mého pocitu méně. Párkrát jsem ze začátku eco použil, spíš ze zvědavosti. Ani spotřeba mi nepřišla o moc nižší než v normálu, tudíž už ho nepoužívám :-)

Ja to mám naopak. Môj plynový pedál na eco je rovnaký ako na normále, akurát že vyraduje do neutrálu a pedál bol tiež gumový teraz už nie, divné. Čítal som že DSG sa prispôsobuje vodičovi, že by to bolo tým? 

Edited by Gringo

No takhle to určitě nefunguje. Pokud není v tažném zařízení něco zapojeného, auto má v režimu ECO jet bez sešlápnutého plynového pedálu na volnoběh (plachtit). Ale pouze v režimu ECO. Asi je možné i nějaké individuální nastavení, to zjištěné nemám. Ale že by auto samo od sebe začalo v normálním režimu jezdit na volnoběh, to považuji za vyloučené. Jinak já používám režim ECO téměř výhradně ve spojení s adaptivním tempomatem když nikam nepospíchám, dá s dosáhnout výrazně nižší spotřeba než při jízdě v normálním režimu (pod 7,5l/100 km)

Divné ale keď mne na eco funguje plynový pedál normálne tak je možné všetko. 🤔

Jestli na "Normal" plachtí (nebrzdí motorem), tak bych řekl, že na 99% bude něco špatně. V G7 také plachtí pouze v režimu "Eco". 

Špatně nic určitě není, plachtí to i v režimu "Normal" ale jen za určitých podmínek, nevyřazujete vždy, jako u režimu "Eco".

Mě se tedy ještě nestalo že na režim Normál by plachtil. Eco nepoužívám, stejně bych po startu musel režim znovu aktivovat, aby se dsg přepnula na Eco řazení. Rozdíl ve spotřebě jsem nepozoroval a to neustálé řazení neutralu asi životnosti mechatroniky neprospěje. Nejčastěji jezdím Comfort. 

Dnes jsem se na to zaměřil.

Eco - Plachtí hodně

Normal - Plachtí stejně jak eco - hodně

Comfort - Plachtí, ale méně než Eco a Normal.

U normalu stačí, abych sundal nohu z plynu a hned to plachtí. Na dálnici klidně ve 130km/h sundám nohu z plynu a už to plachtí. V obci taky. Tak nevím, zda nemám skočit do servisu

Edited by klakson23

Mě taky plachtí jen eco. U normál a komfort mi to nikdy neplachtilo.

Nemôže byť rozdiel aj v použitej prevodovke, DQ500 vs DQ381? Ja mám práve DQ381 a plachtí aj v režime Normal avšak nie vždy pri uvolnení plynu.

Odsledoval som, že vyradí len vtedy, keď idem napr. po meste a dlhšiu dobu držím plynový pedál v nezmenenej pozícii no a následne, po jeho uvolnení, prevodovka vyradí do N. Ale tiež viem N aj "vyvolať" aj keď prevodovka vyradiť nechce a to tak, že plynový pedál uvolním a následne po ňom len tak jemne "brnknem" nohou.

Edited by lubos23

Ja mam 140KW benzin a plachti. Nemoze sa spravat inac nafta a benzin? Aj ked je pravda, ze v navode sa pise, ze plachtit by mal len eco.

Jedno je isté prevodovky su rovnaké ale či sú nastavené ináč boh vie. Sa mi zdá že mi to tiež kedysi robilio a viem že mi preprogramovali prevodovku v škodovke a uz mi to nerobí 

Edited by Jaro92

Funkce plachtění v režimu ,,NORMAL,, je od MR2019 automaticky. Asi kvůli emisní normě.

Taky jsem si toho všiml náhodou.