Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

Však je to přímo na tom Screenu co jsi poslal
image.thumb.png.61167bb13dce3f055693ac50e7453081.png https://forum.skodahome.cz/uploads/monthly_2023_04/image.png.b00fed4243e537bd9af03fe25699410b.png

Ty dvě čáry na MaxiDotu jsou tlusté -> probíhá adaptivní vedení v pruhu. Pokud je auto vybaveno TravelAssistentem (oficiální způsob kdy do Scaly/Kamiqu šlo adaptivní LA), potom je na to jiná ikona:
image.thumb.png.2dadf9761a745bd9a8a7982357e82efa.png

 

Tou dodatečnou aktivací se to nejspíš chová jako na starších vozech (viz. třeba manuál z Karoqu z 2017):
image.thumb.png.eabdbf63bd5ff0b330ae784b6f5722d4.pngimage.thumb.png.dc58adba192b0168b90eb78b9fe5966c.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě celou elektriku shodí RJ když se otevřou dveře. Chtělo by to mrknout do geteway zda tam není povolení a časy. Bude to ale zase na úkor dalšího vybíjení baterky. 

 

Bude to "Povolit provoz elektricky ovládaných oken při vypnutém zapalování" 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, odpoviem si sam-cela vec ohladom LA a adaptive LA je vyriesena a snad toto dole pomoze aj dalsim ludom:

 

1. to co mal typek na videu-ze mu to stale ukazovalo ciary-na maxidote ako je menu-vacsina ludi tam ma asi udaje jazdy pripadne hudbu, no su tam aj "asistenti". Cize pokial chce clovek vidiet detailne stav lane assistu, cruise controlu a front radaru, musi si prepnut menu na maxidote. Za mna je toto velka skoda že to nie je v udaje jazdy, kde by sa to dalo prerolovat len kolieckom na volante aj ked chapem ze tam to asi nepatri.. urcite sa nikomu nechce nonstop cumiet na asistentov-na VC je toto lepsie poriesene, kde napriklad clovek vidi digitalne rychlost ale vidi aj tych asistentov atd-viac veci naraz.

 

2. Standard LA ukazuje v menu asistenti na maxidote po bokoch tenke zvysle ciary, pokial zasahuje tak tu danu ciaru zvyrazni na hrubo.

 

3. adaptive LAzvyraznuje v menu asistenti obe bocne zvysle ciary ako hrube, kedze vas udrziava v strede pruhu, pokial menite pruh, ciary su tenke

 

4. cruise control sa v menu asistenti zobrazuje tak ze auto, ktore ukazuje na displeji je vyfarbene na bielo a svetla ma prazdne-pokial je cruise control vypnuty, ukazuje cele auto nevyfarbene a svetla biele

 

5. Front assist v menu asistenti teda bud ukazuje len vodorovne ciary. pokial je pred vami auto, zobrazi to auto na displeji a posuva sa po ciarach podla vzdialenosti.

 

Jedina teda nedoriesena vec je, preco sa sudruhovia v skodovke rozhodli ze normal LA ukazuje dole malu zelenu/zltu ikonku podla ktorej clovek hned vie ze ma LA zapnute ale adaptive LA neukazuje vobec nic. Suma sumarum, kto chce sledovat asistentov, musi si to v menu prepnut, co je otrava. Ako som pisal, stacilo pridat bud malu ikonku aj pre adaptive LA alebo hodit asistentov do udaje jazdy kde by sa to len prerorovalo.

 

EDIT

@Martabneukazalo mi tvoju odpoved kazdopadne par hodin po tom, co som sem hodil tie fotky som uz na to prisiel reps som sedel v aute a detailne sa na to zameral-vsetko teda dopodrobna vysvetlujem hore :-)
 

Editováno: , autor: fsociety19x
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@keras1s tyma oknami to este asi budem musiet preverit a nejak namodelovat.

 

1. to co sme riesili 600s limit tak to mi google prelozil do aj ako window regulator release time-co presne to znamena-netusim.

2. potom si teda pisal ze sa da zapnut aby sli okna otvorit pri vypnutom motore+otvorene dvere-toto by bolo fajn ale ako pises kvoli baterke radsej nie

 

dobre by bolo keby sa dalo zapnut cislo 2 a to cislo 1 by casovym limitom ovplyvnovalo cislo 2 :D ale asi to budu 2 rozdielne kategorie. ked bude cas poskusam, uvidim

 

realne mi uz snad zostava dokodovat len alarm ale nan mam snad 2/3 verzie kodovania a musim si nato najst cas...

Editováno: , autor: fsociety19x
chybka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mám s LA fakt zmatek🤔

 

 

 

Hele chlapi, s odstupem času: 

 

1. Zavření kufru DO s větší dálky. Povedlo se někomu? S vcds jsem neuspěl. Prolezl jsem asi všechno. 

Může někdo potvrdit že jen s klasickým vcds to fakt nejde? 

 

2. Light ass. jde s vcds upravit aby fungoval třeba od 30km/h?

 

3. Air care

Píšou, že jde aktivovat na jednotce Climatronic 08 s označením 5Q0819669. 

Climatronic mám, ale HW:654-907-044-C. 

Tam se mi air care nedaří aktivovat. 

Tato jednotka air care nepodporuje? 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POZOR !

 

Na strane 27 je link na stiahnutie VCDS od používateľa "fsociety19x".

 

Tento súbor som si stiahol aby som videl či aj tu je vírus a je tam TROJAN.

 

Ani som to nerozbaľoval a už som mal 5 TROJANOV v systéme. 4 sa mi podarilo vymazať ale posledný mi stále vyskakuje že je aktívny a nedá sa odstrániť. Musím vymazať celý PC.

 

Dajte si na tento link pozor !

 

Viď priložená príloha. 

Trojan.jpg

VCDS Download.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Halo halo, rychlá rada. 

Zdá se mi, že skala uměla přiklopit zrcátka při dlouhém podržení zamknutí DO???

Nebo si to pletu s SII? 

V menu mám jen přiklopení po zamčení. 

To funguje. 

Víc nic. 

Nemám někde chybu v kodovaní? 

Chci zrcátka přiklopit jen občas. 

Po zamčení se prvně zavřou okna a pak by se měly zaklopit zrcátka ne? 

Kde to v coding najdu? 

Díkes 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to mám taky. 

Ale nemohu pomocí DO zaklopit zrcátka dlouhým stiske tl. zamčení... 

Zkoušel jsem měnit i vnitřní ovladač na zrcátka L-0-R-zaklopení. 

Ale nic. Dlouhým stiskem se zrcátka prostě nezaklopí😒

Co si vzpomínám tak to kdysi fungovalo. Asi😀

 

Když projíždím 09 a 5F tak tam ale nic takového se zrcátkama nevidím. 

Umí to skala? 

Safra🫣

 

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jan D tak ty si iny srandista. je vidiet ze ani nevies o com pises. staci keby si si precital napriklad vlakno o kabloch na kodovanie cez vcds a tam tieto subory boli propagovane milion krat a milion rokov dozadu tak to tu nepis ako keby tu ja odporucam ludom pouzivat daky zavireny subor :P dostuduj si tematiku, ze ked kupujes KABEL KLON tak nan potrebujes ten soft od sikmaca. nikto ta nenuti si kupovat klon za 70-80 EUR. nech sa paci, kludne si kup origo od rosstechu alebo ofiko predajcov CZ/SK za 300-500 EUR :-) ked si kupis klon napriklad na aliexprese tak ako GIFT uzrovno dostanes aj ten subor co si sa tu ohanal ze ma neviem kolko trojanov ale sikmackovia su natolko dobraci ze ten kto nema mechaniku, tak ti poslu link, kde si mozes ten soft stiahnut...

 

...ale tak apson si ma rozosmial.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lenže ja som ten súbor vymazal a nebol som schopný TROJAN dostať z PC von. Pomohla iba kompletná preinštalácia systému. 

 

A to som ten súbor nerozbaľoval ani neinštaloval. Po stiahnutí sa objavila hláška o 5 nájdených hrozbách. 4 sa podarilo vymazať ale ten posledný proste ostal a stále mi tu antivirus vykazoval aktívny trojan. 

 

Ohľadom Firewallu, mám origo systém s plne aktualizovanou ochranou a Firewall ani neškrtol. 

 

Ja nechcem  rožširovať zbytočnú paniku ani nikoho obviňovať ale nieje predsa možné aby som po stiahnutí súboru mal infikovaný PC. Chápem že pri inštalácii to môže vybehnúť ako výrus ale nie že to stiahnem a už je infikovaný komp.

 

Veď každý vie čo ako, ja iba sa snažím varovať nič netušiacich ľudí o nebezpečnom súbore.

Editováno: , autor: Jan D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ENG141635-ENG149220-Spiegelverstellung-Funk_Spiegelanklappen;aktivní ;5
ENG141635-ENG149221-Spiegelverstellung-Funk_Spiegelanklappung_Modus;by_look_command_via_remote_control_key ;5
ENG141635-ENG149219-Spiegelverstellung-Menue__Spiegel_absenkung;aktivní ;5
ENG141635-ENG149222-Spiegelverstellung-Menuesteuerung_Funk_Spiegel_anklappen;aktivní ;5
ENG141635-ENG149043-Spiegelverstellung-only_ECU_FHSG_Driver_side;neosazen ;5
ENG141635-ENG149223-Spiegelverstellung-Profilfunktion_fuer_Anklappung_der_Aussenspiegel;aktivní ;5
ENG141635-ENG155908-Spiegelverstellung-Spiegel_ausklappen_ueber_FFB_auf;neaktivní ;5
ENG141635-ENG149218-Spiegelverstellung-Spiegelabsenkung_bei_Rueckwaertsfahrt;aktivní ;5
ENG141635-ENG133411-Spiegelverstellung-Spiegelanklappen_bei_Wiederverriegelung;aktivní ;5
ENG141635-ENG149224-Spiegelverstellung-Spiegelanklappung_geschwindigkeitsabhaengig;aktivní ;5
ENG141635-ENG149041-Spiegelverstellung-window_regulator_node_adress;getauscht ;5

 

Budou ty ty první dvě. Mám aktivní, ale stejně DO nejdou sklopit😒

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...