Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

Aha to jsem nějak překoukl. 

Ta druhá adaptace co jsem uvedl je podle mě něco jako dodatečné setření. Řešili to kluci jinde. Až bude chvilka zkusím dát na neaktivní jestli se něco změní. 

Dokonce na SIII je to volitelné v infotainmentu. To by mohla být ta první adaptace😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak sláva, asi lepší datum😀

----------------

 

Tak jsem byl zkusit stěrače. 
Trochu osvětlím funkci páčky - ťuknutím směrem k sobě -  na ostřik. 

Krátké ťuknití - nedojde k ostřiku, setře 1x nebo 2x. Toto jde změnit právě adaptací v 09 ENG148493-ENG126844-Stěrače čelního skla-Washer Tipwiping Variant; aktivní = 1x, neaktivní = 2x.

Delší ťuknutí - dojde k ostřiku který trvá navolený čas v adaptacích (mám nakodováno ostřik na 1,5s), pak stěrače setřou 3x sklo.

Dlouhé stisknutí - stříká dokud nedojde k uvolnění páčky, poté setřou 3x sklo.

Setření po ostřiku 3x změnit pomocí vcds bohužel nejde.

--------------

ENG148493-ENG149239-Stěrače čelního skla-Menu přední stěrač; neaktivní.
Po změně na aktivní nedělá nic, v infotainmentu se nic nezmění.
Asi souvisí s dalším kódováním.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

do wordu jsem doplnil emergency assist a přehrávání videa-filmů/youtube/prohlížeč internetu na rádiu..., zjistil jsem, že green score lze aktivovat jako další menu, ale nezobrazuje=zelené ,,čárky/sloupce,, jsou stále dole, takže zřejmě na nic, alarm auta (troubení a blikání) je funkční, zamknutí automobilu při nastartovaném motoru taktéž super funguje (jen se nesklopí zpětná zrcátka, což si ale myslím, že není špatně)

Komplet scala kódování VCDS Zipro-Keras.docx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uprimne nepamatam sa ci sa to tu rozoberalo kazdopadne dnes dokodovane upozornenie na nizku hladinu kvapaliny ostrekovacov. mam vybavu style bez ostreku svetiel cize zrejme 3L nadrzku a uz som sa nad tym dlhsie zamyslal lebo tu boli diskusie na fore ze ktora scala to ma, nema, ci chyba senzor alebo staci dokodovat...

najlahsia moznost bola vycitat to z option listu auta ktory ale v kufri nemam cize potom ostavalo bud demontovat plasty okolo laveho kolesa aby bolo vidiet ci ma nadrzka senzor alebo to proste nakodovat a bud to pojde alebo nie.

 

uspesne teda hlasim ze po dokodovani sa mi po par sekundach rozsvietila kontrolka lebo prave dnes som si vsimol ze uz mi dochadza kvapalina.

MR 22 cize nie longcoding ale adaptacie.

ked bude moznost skusim aj odmerat od akeho mnozstva sa kontrolka rozsvecuje...

 

image.thumb.png.d5977e393c58cc26eae1a9aa31e24630.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohuzial zla sprava...s najvacsou pravdepodobnostou cidlo nemam.

 

kodovanie som totiz dorabal ked uz so mal nizku hladinu. dnes som chcel zmerat odkedy to cidlo spina. ma lsom aj fotku nadrzky tak som cakal ze to bude liter aj viac lebo je dost vysoko umiestnene kazdopadne ked svietila kontrolka aj po litri a pol tak mi uz zamrzal usmev. po doliati do plna cize 3 litre kontrolka svieti. kodovanie teda povoli ale ked cidlo chyba tak proste non stop ukazuje ze chyba aj kvapalina aj ked je nadrzka plna.

 

chujom v skodovke bolo asi zatazko dat na MR22 cidlo vo vybave style.

 

EDIT: co sa tyka dorabky wirer ma navod na F3 som najprv sa zle kukol a som myslel ze to bude tazke ale on na nej daval dole koleso podbeh kryt motora atd cize teoreticky na scale by to bolo mozne-hlavne keby sa to doraba na cigana ze sa len dovrta otvor a hodi sa tam cidlo ale ktovie co vsetko by sa muselo davat dole na scale...

Editováno: , autor: fsociety19x
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

po dlouhé době jsem něco zkusil dokódovat a zadařilo se:

 

1) SAFE EXIT - rozsvícení levého či pravého zadního brzdového světla (část na blatníku) při otevřených dveří

  • Jde vlastně o jakousi náhradu za varovná dveřní světla, která má například Octavia rovnou ve dveřích a aktivují se otevřením příslušných dveří, na Scale ale žádná taková světla nejsou, tak zde jsou použitá brzdová světla. Stejně tak se dá nastavit například rozsvícení světel při otevření kufru.
  • Kódování je otestované na Full Led světlech, na obyčejných se budou brzdová světla jmenovat asi jinak.
  • Jinak písmenka A-F (Light Function D20, C20, atd.) jsou sloty do kterých můžete světlům přiřadit konkrétní funkci (například já jsem si do slotu D nastavil, že se mi světla rozsvítí při otevření kufru). Takže pokud už máte například ve slotu D něco nastavené, použijte místo toho například slot E (tedy místo Light Function D20 použijte Light Function E20, atd) (stejně tak místo Dimming CD20 nastavte Dimming EF20, atd.) Důležité  !!!Slot A a B neměnit, jedná se o rezervované sloty pro brzdy a parkovací světla!!!!
  • Leuchte20BR LA70 = Zadní pravé brzdové světlo (pravý blatník)
  • Leuchte21BR RC8 = Zadní levé brzdové světlo (levý blatník)

 

09 Central electrics->Adaptations->

Vyhledejte si ve filtru: Leuchte20BR LA70

 

Poté nastavte:

Light Function D20 na:

a) Tuer ausstiegslicht vorne links (pokud chcete světlo vlevo rozsvítit pouze při otevření předních dveří u řidiče)

b) Tuer ausstiegslicht hinter links (pokud chcete světlo vlevo rozsvítit pouze při otevření zadních dveří na levé straně)

c) Tuer ausstiegslicht links (pokud chcete světlo vlevo rozsvítit při otevření jakýchkoliv dveří na levé straně)
Dimming CD20 nastavte na: 127
Dimming direction CD20 nastavte na: Maximize

 

Vyhledejte si ve filtru: Leuchte21BR RC8

 

Poté nastavte:

Light Function D21 na:

a) Tuer ausstiegslicht vorne rechts (pokud chcete světlo vpravo rozsvítit pouze při otevření předních dveří u spolujezdce)

b) Tuer ausstiegslicht hinter rechts (pokud chcete světlo vpravo rozsvítit pouze při otevření zadních dveří na pravé straně)

c) Tuer ausstiegslicht rechts (pokud chcete světlo vpravo rozsvítit při otevření jakýchkoliv dveří na pravé straně)
Dimming CD21 nastavte na: 127
Dimming direction CD21 nastavte na: Maximize

 

 

2) Změna loga při zapínání Infotainmentu (VRS, MonteCarlo, Scout, atd.)

5F Information Elect -> Adaptations

Vyyhledejte si ve filtru: Function configuration HMI

Změňte Screenings na: 1 - 4 (dle toho jaké logo chcete, 1 je obyčejné logo Škoda, 2 je VRS, 3 je MonteCarlo, 4 je Scout, možná jdou i další, ale nejsem si jistý, to si musíte vyzkoušet)

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 hours ago, csabac said:

@fsociety19x možno chyba v kódovaní. ved zober vin a vylustruj si výbavu a budeš vedieť na čom si

no jedine ich asi poprosit v skoda servise? viem ze su na to stranky ale to je za prachy tak snad v skodovke nebudu chuji a nevypytaju za to cash idem tam tak ci tak o tyzden menit zatecenu odrazku na reklamaciu

 

EDIT: inak som este na fore nasiel tip na apku carolina od cebie a tvle zadarmo to vycitalo vybavu samozrejme to asi nie je na 100% ale ukazalo 100 poloziek vybavy a co som si tak vsimol jedinu chybku tak mi tam napisalo ze mam sadu na oprvu pritom mam rezervu

 

@Hejoskus apku co spominam hore. ja tak ci tak pojdem do skodovky...

Editováno: , autor: fsociety19x
doplnok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 5. 2023 na 21:30, fsociety19x napsal:

uprimne nepamatam sa ci sa to tu rozoberalo kazdopadne dnes dokodovane upozornenie na nizku hladinu kvapaliny ostrekovacov. mam vybavu style bez ostreku svetiel cize zrejme 3L nadrzku a uz som sa nad tym dlhsie zamyslal lebo tu boli diskusie na fore ze ktora scala to ma, nema, ci chyba senzor alebo staci dokodovat...

najlahsia moznost bola vycitat to z option listu auta ktory ale v kufri nemam cize potom ostavalo bud demontovat plasty okolo laveho kolesa aby bolo vidiet ci ma nadrzka senzor alebo to proste nakodovat a bud to pojde alebo nie.

 

uspesne teda hlasim ze po dokodovani sa mi po par sekundach rozsvietila kontrolka lebo prave dnes som si vsimol ze uz mi dochadza kvapalina.

MR 22 cize nie longcoding ale adaptacie.

ked bude moznost skusim aj odmerat od akeho mnozstva sa kontrolka rozsvecuje...

 

image.thumb.png.d5977e393c58cc26eae1a9aa31e24630.png

a po dolití vody uz kontrolka zhasla?? Aktivovat to clovek muze defakto na kazdem aute, ale aby to bylo funkcni, tak musi byt prave to cidlo jak zminujes.  Vetsinou to byva tak, ze pokud to cidlo auto ma, tak je to i z vyroby aktivovane.. pokud cidlo nema, tak to ani neni aktivovane a je potreba dodelat cidlo. 

 

Edit : uz jsem cetl dale 🙂 tak uz vidim, ze cidlo nemas :-))) 

Editováno: , autor: kvetosm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...