Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

tiez mi to nejde ale vlastne nie uplne rozumiem v akej situacii to chces vyuzivat.

u mna je mozno problem aj to ze mam nastavene to odklopenie az po nastartovani  + pri zamykani auta automaticky dotah okien cize ja ked napriklad dlho podrzim tlacidlo na DO pri zamykani tak sa vlastne nic nestane-proste tak ci tak zamkne auto, tak ci tak samo dotiahne okna, tak ci tak samo sklopi spatne zrkadla. u mna dlhe podrzanie tlacidla na DO je akurat dobre tak na otvorenie okien hm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj je to tak. 

Okna pomocí DO jdou v poho. I dojezd oken po zamknutí. 

 

Sklopení zrcatek s DO - nějak nemám rád když serva jezdí po každém zamknutí sem a tam.

Možná zbytečný předsudek. Možná serva a plastové převody přežijí auto. 

 

Sklápění doma zbytečnost úplně. 

A vlastně i v práci. 

Takže tu a tam někde ve městě na parkovišti a tak.

Občas sklopit když je potřeba a člověk tu potřebu zjistí až když je z auta venku. 

Ale je tam čudl na sklopení ve dveřích, to mi musí stačit. 

 

Já si tu funkci tedy pletu s SII. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdu s trochou do mlýna: DO dlouhý stisk odemknutí: dveře, vyklopení zpětných zrcátek a stažení oken; zamknutí opačně. Otevření 5. dveře: dlouhý stisk otevření (na velkou vzdálenost, dveře a okna zavřená), dlouhý stisk při otevřených (blízko auta) zavření 5. dveří (dveře a okna zavřená). Vše doprovázené probliknutím blinkrů. Myslím si, že je to takto nastavené u prodejce v servisu v předprodejní přípravě.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarv - sklopí pokud tu možnost máš zaškrtlou v infotainmentu. 

Celou dobu řeším aby se sklopily dlouhým stiskem DO kdykoliv, bez ohledu na to jestli je možnost zaškrtlá nebo ne😉🤕

 

fsociety19x - nemám to teď u sebe. 

Některé jednotky když si dáš long coding tak u jednotlivých bitu není vůbec text co ten bit znamená. Snad rozumíš... 

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednotka 03 brzdy

IDE04456-Vysychání brzdových kotoučů

 

Bezpečnostní kody:

20103 a 40168 bere, ale na vysychání nefungujou - píše vyžadován bezp. přístup. 

 

Tyto nebere vůbec:

40304

44595

25004

61378

11908

20795

15082

40975

19249

28183

31347

 

Nějaké další možnosti bezp. kódu, prosím? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V OBD je na to aplikace, Ale kód bohužel nevím.

Přibylo, ale i ubylo tam toho víc. Jde ztlumit svit tlačítka výstražných světel, možnosti různě nastavovat osvětlení značky, změnila se možnost u Line asistentu. Už nelze dát do paměti, ale jen zap/vyp, Dlouhým kódováním to jistě půjde pořád. Taky jde nastavit blikání dálkovými světly bez nastartování. Asi nic důležitého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně autom. světel jsem ještě našel v 09 toto:

 

ENG122928-ENG121637-RLS_lights_for_autobahn-p_t_autobahn_delay_off;120 s
ENG122928-ENG121636-RLS_lights_for_autobahn-p_t_autobahn_delay_on;10 s
ENG122928-ENG121635-RLS_lights_for_autobahn-p_v_autobahn_off;65 km/h
ENG122928-ENG121634-RLS_lights_for_autobahn-p_v_autobahn_on;140 km/h
ENG122931-ENG123004-RLS_Lights_on_at_Rain-p_lx_regenlichtschwelle;6000 lx

 

To spoždění nemůže to být těch 120s?

A rychlost kdy se aktivují autom. světla od 65km/h?

 

Nevím přesně co je RLS_lights a zda souvisí s light assistent?

Nejsou to stěrače?  Může někdo vysvětlit? 

 

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krosto, prosím, nebo někdo jiný. 

Jak pracovat s kódem S12345 - vývojářský režim? 

Zadám ho do jednotky 03, kod vezme,  obrazovka hned zmizí, nic to neřekne, nehlásí. 

Je po zadání tohoto kodu ještě potřeba zadávat další příslušný security kod pro danou operaci? Třeba zadat S12345 a poté hned 44595 který by měl být pro suš. brzd? 

Samotný kod 44595 (bez toho vývoj. režimu) to tedy vůbec nebere...

 

Někdo mi říkal, ať to zkusím ještě v inženýrském režimu. 

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 4. 2023 na 13:45, keras1 napsal:

Ještě jsem se ptal na vcds 23 ohledně těch popisků v long coding. Už to tam doplnily? 

popisky v long coding VCDS 23 mám (nejsou česky), co se týká sklopení zrcátek tak potvrzuji dlouhé stisknutí na DO zamykací tlačítko je funkční jako krátké stisknutí, tzn. zamkne se automobil a zrcátka se sklopí, funkce sklopení zpětných zrcátek bez zamknutí by byla dobrá, pokud vůbec lze nakódovat (např. v garáži nechci zamknout automobil, ale kvůli úspoře místa je chci sklopit automaticky po vypnutí motoru, nechci používat manuální přepnutí na sklopení na dveřích)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zipro děkuji. 

Ale musíš mít v infotainmentu zaškrtlou volbu sklopení zrcátek po zamčení, že? Bez tohoto zaškrtnutí se dlouhým stiskem DO (zamykacím tl.) nesklopí, že? 

 

Takže se po zamčení buď sklapí vždy nebo nikdy. Bez ohledu na to zda zamykací tl. na DO držím krátce nebo dlouze. 

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Krostasorry omyl. Už to vím...😀

 

@fsociety19x prosím tě, jakou verzi máš kabelu co ti přišel. Nemyslím SW, ale samotný kabel.

A jakou jazykovou mutaci? 

Děkuji za info... 😉

 

Já totiž zkoušel na ten můj 21.3 narvat SW 23 a dopadl jsem jako ty s tím zasekavaním při zadávání sec. code. 

 

On ten loader slouží hlavně na přehrání FW. Ta verze 23 samozřejmě přehrála nový FW, ale rozhasilo to komunikaci s autem. 

Dával jsem to na druhý čistý notes kde nikdy vcds nebylo. 

(Tvůj postup jsem samozřejmě četl)

Ale bohužel jsem kabel nerozchdil na verzi 23. Tvářil se jako ready, ale vcds na chvíli zamrzalo jako Tobě. Nešlo to odstranit. Mám podezření, že klony musí vždy fungovat s dodaným SW na které je uspůsoben i FW kabelu. A také musí být loader shodný s jazykovou verzí pro kterou byl "vyroben". Při pokusu na upgrade to pak blbne. 

V PC se hodně význam, neboj. 

 

Takže jsem zpátky flešnul původní FW a původní verze loaderu + vcds a kabel jede opět normálně. 

 

Na té mojí verzi se loader používá jen na CZ verzi. Na origo anglickou verzi vcds se spouští vcds bez loaderu! Aspoň na mém káblu. 

 

Chtěl jsem jen vyzkoušet zda latest vcds 23 nebude brát i jiné security access do 03ky. Bohužel nebere žádné 😀

 

Nevadí, zůstanu u 21.3 

Ty brzdy někdy udělám na bošácké diag. u synovce v dílně. Dal za ní skoro 100 litrů, ale je origo a umí vše. 

Tož tak

 

 

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamiq 9/22 STYLE chtěl jsem dokodovat light asist, alarm, počet bliknutí. Vše v 09 bez problémů funguje, ale light asist v A5 bez SA nešlo změnit... jednou jsem zadal kod zřejmě špatný potom  20103 ten přijat přesto nejde provést změnu.. bude to tím omezením 1x chybný kod 10min zablokované nebo jsou pro novější modely nové kódy? Byl jsem u známého jen na pár minut, tak jsem neměl možnost ověřit těch 10min...tak než za ním znovu pojedu, bych rád věděl možné příčiny. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešil někdo počet setření po ostřiku s vcds? 

Podle mě je nastaveno zbytečně moc cyklů. 

Po 1-2 setřeních už by to mohlo vypnout, ty další už někdy sklo zase rozmazávají. 

 

V 09 a 5F jsou nějaké časy a blbosti ohledně stěračů, ale počet cyklů po ostřiku jsem nikde nenašel😒

Nebo long coding? 

 

Akorát:

ENG148493-ENG149239-Stěrače čelního skla-Menu přední stěrač; neaktivní

 

ENG148493-ENG126844-Stěrače čelního skla-Washer Tipwiping Variant; aktivní

 

Edit: podle všeho tipuju, že tato druhá adaptace znamená přídavné setření. Teoreticky by mohlo stírat o jedno setření méně. 

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...