Přejít na obsah

Demontáž zadního výdechu


albicz073

Doporučené příspěvky

Nevěděl by prosím někdo jak demontovat zadní výdech ventilace (viz. foto)? Mám dovnitř zaražené ovládací patky,

takže se roletky nedají jednoduše ovládat.

 

Zkoušel jsem vsunout plastovou špachtli mezi chromovaný rámeček a černý korpus, ale nepodařilo se mi odjistit

žádné "packy", tak aby to šlo vytáhnout. Možná bude postup demontáže popsán někde v servisním manuálu, ale

ten bohužel nemám. 

 

Předem děkuji za pomoc.

DSC_0254.JPG

Editováno: , autor: albicz073
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 7 měsíců později...

Ahoj, řeším velmi podobný problém. Ovládací táhla se vycvakla z ovládacích paciček.

 

2021-07-28 20.08.33.jpg

 

Dostal jsem to zevnitř vše, Včetně dvou miniaturních pružinek, u kterých tedy vůbec nechápu smysl.

 

2021-07-28 20.08.46.jpg

 

Chápu i jak se to patří do sebe.

 

2021-07-28 20.22.51.jpg

 

Ovšem vůbec netuším, jak má zacvaknout táhlo a zadní díl pacičky do samotné pacičky a to vše okolo střední lamely. Tam není jak si to přidržet. Jde nějak vyndat samotná 1 (prostřední) lamela? Čtu zde, že rozebrat vymontovaný celý ofuk bude asi pěkný voser.

 

EDIT: tak je nutné to rozdělat celé, ale jde to celkem: 

 

Editováno: , autor: DavesMan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, dělal jsem včera jednu stranu. Pomocí zdrahovacek to slo dobre ven, na jednu jsem pridelal magnetek, spadnul dolu plisek diky kterému to ma lehce jezdit do stran. Radeji jsem zakapnul vterinakem , neni nic vidět.  Nejtěžší je to dat do kupy, zacnes stredni lamelkou kde opatrne nasadis vodici plisek pro ostatni lamelky, jen dat pozor na to, ze horni jsou kratsi a dolni jsou delsi, pak postupne jsem pridaval od středu ke kraji.  Par foto.

20210807_164950.jpg

20210807_164919.jpg

20210807_164926.jpg

20210807_171303.jpg

20210807_171828.jpg

20210807_175755.jpg

IMG-20210807-WA0007.jpeg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bravo! Hezká dokumentace!

Nejtěžší bylo nepoškrábat ten klavírní lak okolo. Jednotlivé lamely jsem vůbec nevyndaval, nebylo třeba.

Přemýšlím o tom, že bych preventivně zalepil i přední ovladače. Ale nechce se mi kvůli tomu všechny 3 výdechy vyndavat a rozdělavát. Byť disponuji tím hnusně drahým kluzným prostředkem proti třecím šelestem v interiéru, nebudu pokoušet, že by to i přesto pak mohlo vrzat.

Spíš hledám sekundové lepidlo s dlooouhým kapátkem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak silikonovou hadičku tedy obstarám.

Ten sprej proti vrzání je zde: https://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/univerzalni-dily/nahradni-dily-skoda/maziva-a-uvolnovace/14814-specialni-kluzny-prostredek-100ml-pro-odstranovani-trecich-selesti-v-interieru-vozidla.html

Mívají to i občas někde v TUkasu, atp. Je to takový napůl olejový jakoby silikon... prostě taková zvlástní emulze. A hodí se ji při takovýchto opravách pak při zpětné montáži na ta kontaktní místa dát.

Editováno: , autor: DavesMan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...