Přejít na obsah

Kovové klepání od přední nápravy při přejezdu nerovností


Michal T.

Doporučené příspěvky

vcera som si prehral videa co dal Miso, tak ja mam uplne iny zvuk. Vyslovene ako mys. Uz neviem fakt ani to psudit, ci to ide z vonka, ci niekde kufor, ci zadne sedadla, no ide to zozadu. Cez vikend to hodim na dvihak, lebo mi to uz lezie na nervy. Pocujem to aj pri radiu pri normalnej hlasitosti pre mna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 11. 2021 na 18:35, Michal T. napsal:

@Jura24 U vas to “jenom” vrze, nebo  to obcas jde az do kovoveho klepnuti/cvaknuti?

Řekl bych že to vrže - mám tedy silné podezření o tom gumovém puku a uchycení stabilizační tyče. Zkoušel jsem to prostříkat silikonovým sprejem - na týden byl asi klid. Teď už je vše při starém. Se zapnutou hudbou to skoro ani nevnímám, ale slyšet to jde.

Když jsem to dal tátovi poslechnout při přejezdu, aby se auto zhouplo, tak zrovna (jako naschvál) nic nešlo slyšet :D Ale zjistil jsem, že to výrazně zavrže při zhoupnutí, když to kolo mám natočené (je jedno na jakou stranu) - dokonce to jde slyšet, když se auto lehce zhoupne při zatáčení.

 

Zkusím do autorizovaného servisu na tu lithiovou maz, ale asi jsem pro výměnu všech těch gumových silentbloků "vrzačů"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k vrzání - na tomto videu Martin Vaculík popisuje vrzání od předku na Octě a mluví tam o silentblocích ramene. Ukazuje opotřebené puky, které se se posunou a dochází tam zřejmě k tření a oleštění ploch silentbloku. Oleštěno v místech, kde moje silentbloky vypadají takto:

puky.thumb.jpg.38979f1bc154a5fd7feab239948c962c.jpg

 

Tedy oleštění ve stejném místě s tím, že ty zvuky už to začalo dělat v cca 10 000 km. Že by stejný důvod? U Octy tam mluví o větším nájezdu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som komplet vylozil auto, lebo som si myslel uz, ze zvuky idu z vnutra. No pri ceste na ryby a stiahnutom okne sa jednoznacne potvrdila naprava. Zsujimave je ale, ze po rybach som komplet vywapkoval auto a specislne podvozku som dal viacej vody. Dostala aj horucu s mikropraskom aj demi na zaver. Vysledok, auto prestalo vrzgat. Otazne, co bude ked to zajtra skusim znova. Ci ta tepla voda len na chvilku pomohla, ci na trvalo. Mne sa predtym neozyvsla, zacalo to 3t dozadu cca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Tak jsem se rozhodl, že ten vrzací zvuk nahraju. V práci ho slyším 2krát denně při přejezdu přes velký retardér. Krásně to tam jde slyšet, když se auto zhoupne. Ten zvuk neumím moc dobře popsat, ale řekl bych, že to jsou určitě ti silentbloky.  

Video ukážu v servisu, aby viděli, že si nevymýšlím :D 

Editováno: , autor: Jura24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, přesně ve 3 sekundě videa to je ten zvuk. Dokonce zvenčí jde to slyšet daleko víc, až se za to stydím :D

 

Jo a zapomněl jsem dodat, že mám TDI, ojetou ještě v záruce, dokonce i přímo z Mladé Boleslavi jako předváděcí vůz, se kterým se moc nemazlili. Byla to asi jediná Scala (rok výroby 2019), která už měla tolik najeto - přes 40k km. A to nepočítám spoustu odřených míst na laku od kamínků, ale to jsem zalakoval, takže to ani nejde poznat. Takže se ani nedivím toho vrzání. Včera dokonce to vrzalo, ikdyž jsem zatáčel doleva nebo přejížděl přes malé nerovnosti.

 

Zkusím teda autorizovaný servis přemluvit o namazání vazelínou, ikdyž bych byl rád zá kompletní výměnu - mohli by mi to vyměnit zdarma, když je to ještě v záruce?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...