Přejít na obsah

Cukání po studeném startu


ko-b

Doporučené příspěvky

Má někdo z Vás tuhle potíž? Mám auto z 2020/6 a nedávno jsem ho reklamoval s touhle závadou a bylo mi sděleno, že toto je VLASTNOST automobilu a přijímací technik po konzultaci s ŠA blekotal něco o prohřevu katalyzátoru apod. Čili to svedl na emise a že s tím nic dělat nemůžou a nebudou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na toto téma je toho tady k této motorizaci (napříč všech modelů) napsáno spoustu. Jak 1.5 TSI, tak třeba i 1.0 TSI mají po studeném startu zvýšené otázky pro rychlejší ohřev katalizátoru - emise. Stačí počkat 30-45 vteřin až spadnou a pak už necuká.

 

Edit: @slapnahrabebyl rychlejší :-)

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem nastartoval, oškrábal sklo (tak že tak minimálně minuta, spíš dvě) a po vyjetí přískoky vpřed. V servise říkají, že je to vlastnost - auto je nastavené na "elkologii" - málo benzínu, málo emisí, ale cuká to. Ve spojení s vypínání válců je to fakt hroznej motor.

 

Já to řeším tím, že na to prostě víc šlápnu a dvojku pak řadím kolem 4 000 otáček.

 

Odstranit se to dá, ale bohužel jen úpravou řídící jednotky. Už se těším až si po záruce nechám deaktivovat vypínání válců, odstranit škubání a přidat nějakého koně třeba tady https://www.cimbu.cz/chiptuning-skoda-scala-2.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem 1,8tsi a v zimě naprostá pohoda. Ale starej motor. Žádný ekoteroristi do toho ještě nekecali. 

To mi řekněte když se to musí víc točit jak je to přínosné? 👹👹👹

 

To vypínání válců by šlo vypnout přes diag. Myslím, že by se ani nemuselo čekat na konec záruky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...