Přejít na obsah

Kontrolka vyhrivani zrcatek


majkl.s

Doporučené příspěvky

Ja bych radsi tu kontrolku. Ten obvod se mi moc prakticky nezda, vyhrivalo by to i kdyz by nebylo treba, ja osobne to zapinam az kdyz je zamlzeny ale zase ho zapominam vypinat:-)

ja to mam tiež stale zapnute už len preto že rano ked idem cez horsky priechod a može byť aj leto je tam zahmleno -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majkl.s> Bohužel jsem zapomětlivý a mrzí mě, že po vyhřátí zrcátko dál hřeje, dokud ho řídící elektronika nevypne. Proto jsem před časem umístil červenou trojku LEDku přímo do krytu ovladače. Jelikož se její světlo odráží v bočním skle je nepřehlédnutelná. Pokud máš zájem, nafotím ti to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majkl.s> Bohužel jsem zapomětlivý a mrzí mě, že po vyhřátí zrcátko dál hřeje, dokud ho řídící elektronika nevypne. Proto jsem před časem umístil červenou trojku LEDku přímo do krytu ovladače. Jelikož se její světlo odráží v bočním skle je nepřehlédnutelná. Pokud máš zájem, nafotím ti to.

jj, jestli muzes tak nafot, ja sem mel ten prepinac rozebrany ale nejak me nenapadlo kam tu ledku dat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíte niečo takéto? (viď obrázok)

Vyhrievanie zrkadiel sa samo po istom čase vypne, ale čo z toho. Keď som to nechal zapnuté, tak obyčajne aj niekoľko dní a po každom štarte sa to zase na stanovenú dobu zaplo. A ja som chcel mať informáciu o tom, že to ešte hreje, tak som doplnil LED. Modrú preto, lebo ju najlepšie vidno. Ostatné farby boli slabunké (hoci som použil vysokosvietivú LED).

post-10-1164571155.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíte niečo takéto? (viď obrázok)

Vyhrievanie zrkadiel sa samo po istom čase vypne, ale čo z toho. Keď som to nechal zapnuté, tak obyčajne aj niekoľko dní a po každom štarte sa to zase na stanovenú dobu zaplo. A ja som chcel mať informáciu o tom, že to ešte hreje, tak som doplnil LED. Modrú preto, lebo ju najlepšie vidno. Ostatné farby boli slabunké (hoci som použil vysokosvietivú LED).

jj, to je presne ono co jsem hledal, ale koukam ze ty mas ten symbol na vyhrivani uplne nahore, ja ho mam uz uprostred a tam je toho mista fakt malo:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíte niečo takéto? (viď obrázok)

Vyhrievanie zrkadiel sa samo po istom čase vypne, ale čo z toho. Keď som to nechal zapnuté, tak obyčajne aj niekoľko dní a po každom štarte sa to zase na stanovenú dobu zaplo. A ja som chcel mať informáciu o tom, že to ešte hreje, tak som doplnil LED. Modrú preto, lebo ju najlepšie vidno. Ostatné farby boli slabunké (hoci som použil vysokosvietivú LED).

jj, to je presne ono co jsem hledal, ale koukam ze ty mas ten symbol na vyhrivani uplne nahore, ja ho mam uz uprostred a tam je toho mista fakt malo:-(

ale neboj upravť to pojde, da sa ten plast vystrihnuť aby si nepoškodil ten vodiaci ovál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj vespolek,

mohl by mi prosím někdo poradit, odkud nejlépe vzít zdroj ("vytáhnout drátky") pro signalizaci vyhřívání zrcátek? Chci ale mít LEDku na středovém panelu. (u tlačítka vyhřívání zadního okna)

Mám verzi s nýty ve dveřích, takže nevím jestli bych něco protáhl už ze dvěří. Ale myslím si, že přece musí něco vést ke spolujezdcovým dvěřím...

Děkuji za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

jednoduchý jako facka, sundej tapecírung pod volantem a napíchni se paralelně do pinu 2 nebo 4 na konektoru XP3 (velký červený 6pinový)v BSG. Zde je napětí +12V jen při aktivním vyhřívání.

A pokud chci tu kontrolku ve dveřích, přepokládám, že se mám napíchnout na ten bílo-žlutý kabel z modré svorkovnice v A sloupku. Var. 1

Nebo až na černý kabel, který vede rovnou k zrcátku? Var. 2

Anebo lze použít i informaci přímo na ovladači zrcátek svorka 9 jako zdroj pro kontlolku? Var. 3 Možná tu však jde informace do řídící jednotky, že je ovladač v poloze vyhřívání zrcátek, ale ne vlastní vyhřívání.(podle síly kabelu)

post-12297-041312900 1284399887_thumb.pn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je návod po face liftu, já to potřebuju do auta před face liftem.

Ale podle toho, jak píšeš, je to samé na mém schématu na svorkovnici 12e mezi piny 8 a 10.

Je hodně pravděpodobné, že dveřní jednotka to na pozici 10 taky uzemňuje (ukostřuje), ale nevím, zda to vyhřívaní nějakým způsobem nevyhodnocuje a další "spotřebič" by mohl způsobovat chyby. Po faceliftu už ovládání zrcátek nejde přes dveřní jednotky.

Proto jsem myslel to kostřit rovnou, varianta 2.

A nebo to předřadit té jednotce a zapojit to, jak ukazuje varianta 1.

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jelikož jsem to měl dnes rozebrané, tak vím, že ten kryt s repráčkem jde vyndat až po vyndání výplně dveří. Drží na třech kolíkách, takže pokud chceš ten kryt vytáhnout musíš sundat výplň, protože ta nedovoluje s tím krytem hnout tak, aby se vyndal.

Ty kabely v tom místě jsou stejně schované v takové bužírce, takže se k nim nedostaneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...