Přejít na obsah

Velikost disků


mirda328

Doporučené příspěvky

skoda-roomster- tak policajtovi by se mělo věřit, měl by stělesňovat důvěryhodnou váženou osobu. Teda většinou. Když nad tim tak přemejšlim, tak on to ten můj kámík asi opravdu dohání do extrému.

 

Mikl- To jako myslíš tak, jako že když jsem u svého auta pro zimní kola zvolil tu nejrozumější nejlevnější variantu kol 165/70 R14 (koupil jsem je v originál autorizáku s tim, že to chci na moje auto) a v techničáku mam ale pro M+S uvedenej rozměr 185/55 R15 tak to vlastně nesmí bejt?

 

A nebo to M+S znamená, že na tomhle jediným rozměru můžou bejt sněhový řetězy?

post-85140-0-69597600-1420376790_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako zimní můžeš použít jakýkoliv rozměr uvedený v TP, ale jako letní můžeš použít jen rozměr v TP, který není označen M+S... 

 

Jinak co píšeš s řetězy je správně, tedy když je uvedeno m+s, můžeš na tomto rozměru použít sněhové řetězy, pokud u něho m+s není, nesmíš na něm ani použít řetězy..

 

Takže podle tvojí fotky můžeš použít jako zimní pneumatiky úplně všechny vypsané rozměry, jako letní všechny kromě 185/55 a řetězy můžeš použít pouze spolu se zimními koly v rozměru 185/55.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jakto, že ostatní HTP 51 kW ale s trochu lepší výbavou jezdí normálně na letních 185/55 R15?

 

Já měl sice na autě od nova 185/60 R14 ale jinak se k tejhle motorizaci často dávaj práve¨letní 185/55 R15.

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prošel jsem tady asi 6 témat o velikosti disků a jejich zápisu do TP, ale nikde jsem se vlastně nedočetl, jestli se někomu a jak podařilo zapsat origo škodovácké 17" kola. Taky mám v TP jen 15 a 16 a chtěl bych 17 legálně. Když koupím Gigaro nebo Trinity tak se na ně můžu jen koukat teď :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako zimní můžeš použít jakýkoliv rozměr uvedený v TP, ale jako letní můžeš použít jen rozměr v TP, který není označen M+S... 

 

Jinak co píšeš s řetězy je správně, tedy když je uvedeno m+s, můžeš na tomto rozměru použít sněhové řetězy, pokud u něho m+s není, nesmíš na něm ani použít řetězy..

 

Takže podle tvojí fotky můžeš použít jako zimní pneumatiky úplně všechny vypsané rozměry, jako letní všechny kromě 185/55 a řetězy můžeš použít pouze spolu se zimními koly v rozměru 185/55.

s těmi mi řetězi to podle mě není pravda. Mohou být na jakémkoliv povoleném rozměru pneumatiky, pokud není uvedeno jinak. V opačném případě bych řetězy na své O2 mohl mít jen na 17palcích a na jedničkovou Fabii bych je nedal vůbec :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skoda-roomster- tak policajtovi by se mělo věřit, měl by stělesňovat důvěryhodnou váženou osobu. Teda většinou. Když nad tim tak přemejšlim, tak on to ten můj kámík asi opravdu dohání do extrému.

 

Mikl- To jako myslíš tak, jako že když jsem u svého auta pro zimní kola zvolil tu nejrozumější nejlevnější variantu kol 165/70 R14 (koupil jsem je v originál autorizáku s tim, že to chci na moje auto) a v techničáku mam ale pro M+S uvedenej rozměr 185/55 R15 tak to vlastně nesmí bejt?

 

A nebo to M+S znamená, že na tomhle jediným rozměru můžou bejt sněhový řetězy?

Je to tak ,jak už Ti napsal Galvi.(Jenom s těmi řetězy si myslím,že je to jinak.)Jako zimní můžeš použít všechny uvedené rozměry,jako letní nelze ten rozměr s poznámkou M+S.

Označení M+S nemá se řetězy nic společného prostě na ně řetězy dát můžeš ,ale nemusíš.Pokud použiješ jako zimní jiný rozměr než ten s poznámkou M+S a řetězy na ně dostaneš,tak aby nikde nebránily pohybu kola,můžeš je tam mít také,protože  v techničáku nemáš stanovený konkrétní rozměr pneu pro provoz se řetězy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prošel jsem tady asi 6 témat o velikosti disků a jejich zápisu do TP, ale nikde jsem se vlastně nedočetl, jestli se někomu a jak podařilo zapsat origo škodovácké 17" kola. Taky mám v TP jen 15 a 16 a chtěl bych 17 legálně. Když koupím Gigaro nebo Trinity tak se na ně můžu jen koukat teď :D

 

V podstatě neexistuje žádný legální postup,jak takové ráfky zapsat.Jedině nějakým podvodem,falsem typ.listu a zneužít nevědomosti zapisujícího úředníka,pokud zrovna na OÚ kam patříš nesedí schopný profík. :-)

 

EDIT: Existuje jedna malá vyjímka, jak zapsat originální fabrické ráfky neuvedené v tech.průkazu.Je to závazný věstník(TZH),který vydává Škoda a kde jsou mimo jiného uvedeny i rozměry povolených ráfků neuvedené v tech,průkazu.Týká se to ale velmi omezeného okruhu rozměrů.Nicméně,na základě tohoto TZH velmi mnoho lidí kdysi dopsalo 16" ráfky.

Jestli je tam uvedeno Tvoje auto a případné povolené rozměry se mrkni do odkazu.

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/1273CBD6-AD51-464E-8F81-9B8DC8CD84AE/0/23920146095.pdf

Pokud ano,stačí to k zápisu do TP.

To budeš muset sehnat typový list od jiných kol stejných parametrů a přes ně je nechat zapsat, na origo škodovácké ti nikdo typový list nedá.

Toto platí pouze v případě,že zapisující je trotl a neví,jak se řádně ráfky zapisují.Pokud to ví,zapíše všechny údaje co do rozměru a CO DO OZNAČENÍ ráfku,tedy ABE,výrobce a TYP ráfku.Proto se to také jmenuje typový list.

 

A ještě ty kola mít na autě na oko, s nima na technickou a pak na ůřad zapsat do TP.

To není zase až tak nutné,pokud si půjčíš typový list už na STK potvrzený někým jiným na jiném autě.

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom PDF najdeš,jestli je pro FII povolena další kombinace ráfku a pneu ,než uvedené v technickém průkazu.Možná je,možná není,já FII nemám,tak to nevím.

Nikde jsem nepsal,že si máš kupovat další ráfky jenom pro zapsání,pokud to tedy platilo na mně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene to psal Galvi výše, ale dává to smysl. V tom dokumentu o tom bohužel nic není :/

Pokud bych už sehnal typový list od jiných kol stejného rozměru, stejně potřebuju razítko a podpis dovozce, těžko mi to na STK podepíše technik když bude podpis vytištěný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene to psal Galvi výše, ale dává to smysl. V tom dokumentu o tom bohužel nic není :/

Pokud bych už sehnal typový list od jiných kol stejného rozměru, stejně potřebuju razítko a podpis dovozce, těžko mi to na STK podepíše technik když bude podpis vytištěný.

Jistě,prázdné formuláře se dají stáhnou na netu,stačí "nějak " zařídit správné vyplnění,vědět co tam napsat a jaký TL vybrat,aby to nebyla do nebe volající blbost,v každém případě ,je to padělek :-) Jo,správně by jsi měl mít ještě TUV,kde jsou stanoveny technické podmínky ráfku,někde ho chtějí,někde ne.Dopředu to ale nevíš.

 

Nebo si půjčit typ.list od někoho,kdo už má kola stejného rozměru zapsané.V tom případě je kompletně vyplněný,a potvrzený,dovozcem,prodejcem a samozřejmě i STK.Nemáš už další důvod jít na STK znovu.S takovým listem jenom zajdeš na OÚ s rozšířenou působností,vyplníš žádost,zaplatíš správní poplatek a jenom se budeš modlit,aby Ti zapsali pouze rozměr.Pokud se tak stane,budeš moct použít jakýkoliv ráfek stejného rozměru.Pokud Ti to zapíšou dle pravidel i s typem ráfku,můžeš použít pouze daný typ.

 

V tom Pdfku je bohuzel velke kulove na tema kol pro fll :(

Smůla no,ale FII je ještě mladá,třeba se v dalším TZH něco objeví,neuškodí na to občas kouknout.Nejnověší verze je na stránkách MDČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to složité a padělat se mi něco zrovna dvakrát nechce, pojišťovny se ve všem dost šťourají, takže bych si ani moc nepomohl. Tak budu muset zustat u 16" :/

 

Na GIV jsem si nechal zapsat 18" a to běhání mezi STK a úřadem děs, chtěli právě tu TUV dokumentaci jak na STK tak na úřadě, vyřizovat to s dovozcem, stálo mě to 1200,- protože to byly už použité kola, každopádně to nebyly origo kola VW, ale OZ, takže jsem typový list dokoupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

tak tohle přesně jsem absolvoval loni na konci roku.

Zápis kol do TP.

 

Je to tady popsaný dobře.

 

Jen to shrnu jak to bylo u mne:

- sehnat 17" kola

- sehnat správný rozměr pneu

- sehnat typový list od výrobce kol (bud ho máš při koupi nových kol a nebo u výrobce za nějaký peníz). Jinak i u škody se dá typový list sehnat, mají ho, ale nechce se jim ho dávat... asi jen pro známé .....

- sehnat certifikát TUV a překlad

- nahodit kola a zajet na STK

- nechat prohlédnout technikem "K" a dostat razítko na typový list

- odnest typový list a zápis z STK na úřad

- vypnit žádost a zaplatit zápis do TP

 

A to je vše...

A jezdit a jezdit ...

:kol-28:

Tak držím palce.

Já byl na STK asi tak třikrát, pořád jim něco nesedělo ...

Ale nakonec jsem je uchodil...

:kol-47: :kol-47: :kol-47:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

tak co se týče typového listu.

 

Jednak co to je, asi ani psát nemusím....

Tady na odkaze jsou jednotlivé vzory, uplně dole.

Jsou tam všichni česští zastupci, kteří mají oprávnění (schválení)

 

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Schvalovani_vozidel/Zapis_rafku_a_pneumatik/Postup_zapisu_rafku_a_pneumatik_do_technickeho_prukazu_vozidla.htm

 

Je tedy pravda, že to není na 100%, neboť já měl TL od Ronalu a ten se trochu změnil oproti vzoru a hned byl problém na světě ....

:kol-28:

 

Získat jej můžeš několika způsoby:

- koupit nová kola a prodejce dodá typový list - měl by vždy ...

- pokud koupíš jetá a bez TL, zkusit oslovit výrobce kol (nebo zastoupení prodejce v ČR) o vydání typového listu. Bohužel většinou za nějaký peníz...

- sehnat prodejce volného nevyužitého typového listu pro svá kola... to je spíš náhoda

- a nebo sehnat jen typový list již schválený na konkretní kola na kontrétní typ auta

 

Jen upozorňuju, že pokud je technik hodně šťouravý, je třeba aby vše sedělo do puntíku .... Název výrobce, ET, rozteč, velikost disku, velikost pneu, prostě všechno...

:kol-32:

A nezapomenout sebou certifikát TUV nebo podobné potvrzení o provedené homologizaci, včetně českého překladu ...

:kol-44:

No a samozřejmně, že nestačí typový list stáhnout a vyplnit v PC, ještě jsou potřeba razítka dovozce a razítko prodejce ... !!

:kol-47:

 

post-28432-0-82839000-1421252083_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...