Přejít na obsah

Upgrade na Full LED světla.


cechlukas

Doporučené příspěvky

K světlům si připočti ještě senzor zatížení + uchycení, kabeláž, konektory, možná se bude muset měnit spínač světěl, řídící jednotka .....,  pak to bude třeba nakodovat. Takže cenu ti řekne konkrétně člověk co se tím živí a bude ti to ochotný předělat, ale za mě to nedává ekonomicky smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

S full led som dlho nebol spokojny. Super svietivost, no svietili nizko a prechod bol vyslovene ostry, ze bolo vidiet jasnu ciaru-hranu medzi svetlom a tmou. Najhorsie je to, ze su velmi aktivne na nerovnostiach s sklapaju sa vyrazne.

Minuly rok som si ich sam nastavil tu podla navodu. Zdvihol som ich a odvtedy svietivost super. Trvalo to ale tri noci, kym som to vyladil tak, ze mesto, medzimesto super a neoslnuju - neblikaju mi. Osobne si myslim ze niekedy menej je viac a klasicke staticke led s nizsej vybavy isto nebudu o nic horsie. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Raul777Ved prave, ze sa sklapaju a staci ked ides niekde ako su stiavnicke vrchy, serpentinky dole kopcom, tak sa naklopia tak dole, ze medzi 25-30m uskom zakruta-zakruta nevidis dalsiu zakrutu.

Pracuje to velmi aktivne, preto pisem, ze niekedy tie staticke mozu byt daleko vyhodnejsie pre vodica.

 

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@csabacsvětla u Scaly ti svítí stejně daleko ať jedeš sám nebo ve třech, nebo máš náklad v kufru? U FIII i OIII jsem zažil to, že po "naložení" světla sjela dolů více a svítilo to do země, když jedu sám, tak to svítí dobře. Pokud bych to přizvedl, tak zas budu oslňovat bez nákladu.

Jinak myslím, že základ u Scaly je opravdu víc než slušný, největší minus je, jak píšeš, že nemají ta přídavná světla do zatáček /křižovatek. Halogenové dálkové světlo mají sice slabší, ale při dnešním provozu se dálkové moc nevyužijí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@one-z 99% jazdím sám, ale tie svetlá svietia rovnako aj po naložení. To čo ja opisujem to sklápanie je pri nerovnostiach. Stačí nepatrný spoj asfaltov a svetlé sa sklopia dole a dorovnanie späť je pomalšie ako to sklopenie. takže vznikne 1s cca, kým je viditeľnosť taká istá ako pred nerovnosťou. Je to veľmi citlivo nastavené za mňa a zbytočne to pracuje a skracuje dosvit potom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakoniec budem mat iba zaklad, uz sa nedaju doplnit full Led, tak snad budem spokojny. Ale tiez som toho nazoru ze bude lepsie ked sa nebudu sklapat a podobne. Takto si ich nastavim manualne a tak to ostane.

Co sa tyka dialkovych tak tie vymenim za LED, to iste som urobil aj na rapide a svietilo to super.

 

Napriklad nieco taketo:

 

https://www.tuning-in.sk/led-ziarovky-hlavneho-svietenia-x3-series-h7.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

22 hours ago, one-z said:

Já jsem se základními velmi spokojený, po zkušenostech na několika OIII FL a FIII FL jsem je vyloženě nechtěl, nechtěl jsem riskovat, že i Scala bude svítit do země.

To je otázka pootočení dvěma imbusy, dohromady tak 1 minuta práce. Nastavíš jednou a máš vystaráno. Za ten obrovský rozdíl ve svítivosti a hlavně kontrastu ta chvilenka myslím stojí.

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, csabac said:

@one-z 99% jazdím sám, ale tie svetlá svietia rovnako aj po naložení. To čo ja opisujem to sklápanie je pri nerovnostiach. Stačí nepatrný spoj asfaltov a svetlé sa sklopia dole a dorovnanie späť je pomalšie ako to sklopenie. takže vznikne 1s cca, kým je viditeľnosť taká istá ako pred nerovnosťou. Je to veľmi citlivo nastavené za mňa a zbytočne to pracuje a skracuje dosvit potom.

To po nějakých 230 000 km s Full LED neznám. Tam musíš mít něco špatně.

Stejně tak sklápění při naložení funguje spolehlivě. Zazlobilo mi to jenom jednou a to u známého, kde jsem parkoval na poměrně prukém kopci a auto jsme naložili skoro na max (kufr). To světla svítily úplně blbě. Stačilo sjet na rovinku, znovu nastartovat a světla se srovnala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bubaq mne sa svetla zrovnávajú a sú ok. tak isto to bolo na ovci 3ej, co som jazdil. je to proste ok, no za mna to reaguje prilis citlivo na nerovnosti. ak jazdis dobre cesty, okresky, to nepostrehnes tak., ako som uviedol serpentinky dole z kopca so zlým povrchom. tam sa to hodne naklopilo dole a veru by som aj halogeny bral vtedy radsej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...