Přejít na obsah

Bederní opěrka do sedaček RAPID


miklisek

Doporučené příspěvky

Tak konečně jsem měl chvilku na úpravy. Zatím testuji pouze na služebním.

 

Aktuální "konfigurace" je:

- dva pruhy Mirelon tloušťka 3cm a šíře 2x 7cm zarovnané na střed. Střed beru tu bílou tyčku. Výška desky 28cm

- vnější strany jsou opět mirelon tloušťka 2cm a šíře opět cca 7cm. Výška desky 28cm

- nahoře jsem směrem k zádům seříznul všechny desky do dlouhé postupné spičky, aby na opěradle nebyl znát ostrý přechod hrany mirelonu.

- aby se drátěný rošt nebořil do mirelonu, tak jsem mezi desky a rošt dal slabý konerec - tvrdou stranou k roštu.

- do oček kde jsou pružiny jsem připevnil drát 1,4mm a tím jsem rošt stáhnul proti příliš hlubokému pohybu vzad.

 

Nakoupil jsem i podsedákový molitan, ale ten bude příliš měkký.

 

Opěradlo teď tvoří:  potah - vyhřívací dečka - originální molitan - mirelon - koberec - rošt - zpevňovací drát

 

Výhoda je rychlá instalace (do dalšího vozu to bude po vyladění pár minut), cena (mirelon mám zadarmo, 60cm drátu, koberec zadarmo).

 

Sedadlo je v bederní části více vystouplé (ne viditelně, ale při posedu), příjemně tužší (mirelon) a tolik se neprohybá (hlavně díky drátu).

 

Zatím jsem s tím jel dnes do práce 30km a vypadá to dobře. Včera jsem po vyndání všeho zkusil do sedadla sednout jen tak a je to zásadní rozdíl. Obyčejná sedadla MR2019 najeto na služebním 72tisíc km. Mám 190cm a cca 105kg.

20230906_194129.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak poslední úprava byla vyndání toho zpevňovacího drátu. Zpevnil bederní část až moc.

 

Výsledek je zatím velmi dobrý. Proto jsem se odhodlal dodělat tuto "finální" verzi do svého Rapida.

Stačí tedy desky Mirelonu.

- dvě desky o tloušťce 3cm, šířce 7cm a výšce 28cm jsem od 20cm "zkrojil", kdy na konci délky ve 28cm mají tloušťku 1cm. Tyto desky jsem nacpal pod rošt na střed

- dvě desky o tloušťce 2cm, šířce 7cm a výšce 28cm jsem od 20cm "zkrojil", kdy na konci délky ve 28cm mají tloušťku cca 0,75cm. Tyto desky jsem nacpal pod rošt na kraje vedle vnitřních desek.

- přez všechny desky jsem dal slabší koberec (skelnou stranou k roštu), aby se rošt časem nezařezával do Mirelonu.

- čtyři ocelové kroužky, kde jsem odřezal uchycení potahu jsem olepil páskou co jsem lepil plastové části interiéru, aby nevrzaly třením.

 

Cena materiálu nula. Pokud víte, co tam máte dát a jaké rozměry, tak instalace pár minut a na sedačce to na pohled nepoznáte. Nic nepoškodíte. Vyhřívacích deček se vůbec nedotknete a vyhřívání je beze změny, protože materiál přidáváte až mezi molitan a rošt. Nebýt vyhřívání i v opěradle, tak jsem uvažoval nechat si na míru u čalouníka udělat molitan simulující bederní opěrku, ale to padlo, když bych mohl poškodit vyhřívání.

 

Výsledek je zpevnění bederní části sedačky. Víc bych tam už nedával. Možná si tam někdo přidá víc, ale to už je na vkusu každého soudruha.

20230910_164610.jpg

20230910_170033.jpg

20230910_170645.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...