Přejít na obsah

trvalé vypnutí automatického brždění při parkování


iphonik4

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Nevíte prosím, zdali je na Octavii IV MR2023 možnost trvale vypnout automatické brždění park asistentu? Vím, že to dle návodu jde jednorázově přímo v zobrazení kamery/symbolu auta. Ovšem jak to udělat trvale? Opakovaně mi to zabrzdilo při couvání z ničeho nic a vždy pořádně vyděsilo.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplnění: tak jsem bezmezně věřil návodu a bohužel ve skutečnosti netuším ani jak jednorázově tuhle blbost vypnout. Tu položku tam prostě nemám. Viz fotky - porovnání návod vs skutečnost. Jedná se o RS 120 let MS v plné výbavě (kromě tažného). Ten debilní asistent tam fyzicky určitě je, jelikož mi to prostě zadupává brzdu před obrubníky a když vjíždím rychle do úzké garáže. Velice sporadicky i bezdůvodně (ale to velmi málo). Nicméně ho prostě nemám jak vypnout ani jednorázově, jak ukazuje manuál. Jedná se o auto staré 2 měsíce a tudíž poslední vylepšený HW. Je to chyba a nebo Škoda pro MR2023 skutečně možnost byť jednorázového vypnutí odstranila a jaksi to zapomněla smazat z manuálu? Podotýkám, že se jedná o revizi manuálu platnou pro moje VIN.

97C2A949-6ED4-436B-9E46-9DB4BA6916A2.jpeg

E7555737-4E50-446D-9EC8-7ADC23F3A299.jpeg

3E927858-55CF-450F-8BA5-599BCA9E58A6.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tvojom prípade by som riešil skôr dôvod prečo to brzdilo keď nemalo. Mne to v Passate neurobilo len tak ani raz, viem asi o 3 prípadoch kedy mi to zachránilo nárazník, raz to bol kvetináč, raz značka a raz druhé auto, kedy som pridal viac ako treba. Výborná vec, len zrejme v Octavii je nejaký problém, určite reklamovať. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dfga No brzdí to, když si myslí, že jedeš do překážky... Podle mě tam nic špatně nemá. Mě to zaduplo při couvání k vysoké trávě třeba, případně párkrát při vjíždění do úzkého vjezdu - to zaduplo kvůli bočním senzorům, které jsou pro automatické parkování, je možné, že ho nemáš a proto ti to funguje jen na couvání k překážce nárazníkem?

 

@iphonik4 Kouknu se odpoledne ve svém autě, jestli tam to tlačítko mám, ale nezdá se mi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JirikHL díky moc, budu rád za Tvůj poznatek

 

@shooter.jk jojo, to jsem zjistil. Jenže já jsem prostě do své garáže zvyklý najíždět nějakou rychlostí. Nejsem neomylný řidič, ovšem do vlastní garáže se dokáži trefit i bez tohoto asistentu. Má otázka tedy směřuje jen k možnosti vypnutí - aspoň jednorázového. Ty ji tam máš? Díky

 

jinak pro ostatní. Všem děkuji za odpověď, nicméně využívaní a oblíbenost asistentů je velmi individuální a každý má rád něco jiného. Tento prostě nechci využívat a chci jej umět vypnout aspoň jednorázově (jak značí návod). Jestli to je a nebo není skvělá věc je fakt individuální.

 

@dfga bezdůvodné zabrždění se mi stalo asi 2x všeho všudy a vždy byly senzory špinavé. V ostatních případech to příčiny má, jenže auto prostě nemůže tušit, že jsem do té úzké garáže zajížděl již 1000x a proto si to troufnu ve vyšší rychlosti. Stejně tak poslední zadupnutí před obrubníkem bylo, když po chodníku zrovna šel chodec (auto bylo pořád ale cca 2-3 metry daleko a asi mi nevěřilo, že chodce a obrubník vidím). Se systémem žádný problém tedy nebude. Nevím ani co bych jim v servisu řekl. Každý jeden asistent občas špatně vyhodnotí situaci, nejsou holt vševědoucí a je to úskalí AI. Stejně tak bych mohl reklamovat “rozbitý” lane assist, který občas nechápe značení pruhů v začátku zúžení a tahá volant do kuželů. Skrz to brždění - možná to bude oproti tvému další evoluce, která si dává pozor i na chodce a například šířku garáže a nebo prostě máš širokou garáž, případně najíždíš rychlostí, která se autu více líbí. Nemá smysl srovnávat 2 jiná auta a zřejmě i vyrobená v jiných obdobích.

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Golf VIII a toto mne teda taky hodně štve. Jakmile parkuji do naší úzké garáže rychleji než 3 km/h, tak plné brzdy.

 

Možná to má Octavia jinak, ale u Golfu stačí kliknout na ikonu nastavení, přímo v zobrazení parkovací kamery a následně mám možnost to vypnout - ve VW se to jmenuje "funkce manévrovacího brzdění ".

Upřímně to i tak nechávám zapnuté, protože v minulém autě mi to parkrát zachránilo nárazník. Tam jsem, ale neměl boční senzory, které jsou podle mě tady hlavním viníkem.

 

 

 

 

parkovani 1.jpg

parkovani 2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 12. 2022 na 15:30, TommasCZ napsal:

Já mám Golf VIII a toto mne teda taky hodně štve. Jakmile parkuji do naší úzké garáže rychleji než 3 km/h, tak plné brzdy.

 

Možná to má Octavia jinak, ale u Golfu stačí kliknout na ikonu nastavení, přímo v zobrazení parkovací kamery a následně mám možnost to vypnout - ve VW se to jmenuje "funkce manévrovacího brzdění ".

Upřímně to i tak nechávám zapnuté, protože v minulém autě mi to parkrát zachránilo nárazník. Tam jsem, ale neměl boční senzory, které jsou podle mě tady hlavním viníkem.

 

 

 

 

parkovani 1.jpg

parkovani 2.jpg

Wow! To je ono :) nemůžu uvěřit, že jsem to přehlédl a manuál o tom mlčí. Díky moc, tohle přesně jsem hledal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TommasCZ Přesně tak. BRISKODA a toto fórum jsou mé hlavní zdroje. Ještě jednou díky za pomoc. Je to jak říkáš manuál je nepoužitelný. Bude to stejný případ jelikož Octavia a Golf mají až na vzhled UI naprosto stejný infotainment. Dokonce i ty položky se jmenují úplně stejně. Jen tam mám ještě navíc možnost vypnout upozornění při vystupování. To ale nechám zapnuté, bude to hádám dobré na naše dvoukolé kamarády :))

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...