Přejít na obsah

Koupě ojetého Citiga iV


Ondra16V

Doporučené příspěvky

Před nedávnem jsem v Olomouckém AAA autobazaru civěl na ojeté Citigo iV a hlavně na jeho sebevědomou cenu. Přesnou částku si tedy nepamatuji, ale nebyla moc pod tehdy oficiální prodejní cenou nového vozu. Nemělo to sice moc najeto, ale vzhledem k tomu, že určitě to tak již 3 roky od výroby mělo, tak nevím, nevím. Ostatně po cca 14 dnech jsem jel kolem a to Citigo iV tam pořád stálo.

Na serveru TipCars je v současnosti cca 30 takových elektrických Citigo a všechny s dosti sebevědomou cenou, viz. jeden příklad  dodávám níže. Tak nevím, připadá mi to jako dlouhodobé ležáky........

 

image.thumb.png.cfe8d69d780d5ef45b003d7d9798b97e.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za ty prachy nesmysl, ten kdo má peníze na elektro auto a zázemí pro něj, si rovnou pořídí enyaqa a zásadně dráž ho nevyjde, často se jedná o podnikatele, hodí si to tedy na firmu. 400K dostane z dotací, 20% dolů DPH a jsi na ceně 800 tisíc a určitě domluvíš i nějakou slevu 5-10% a jsi skoro na 700 tisících... proč kupovat naprostý low end ojeté citigo za skoro půl mega když o trochu dráž můžeš mít luxusní eletrické SuV s mnohem vyšší dojezdem? To nedává smysl.

Editováno: , autor: informator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) ne každý podnikatel je (stejně jako FO) plátce DPH - tzn., že zde úplně nesedí prvních 20% (správně 21%) z tvého postu,

2) není mi známo, že by zatím byl vypsán dotační program pro malé a středně velké podnikatele na nákup EV, tzn., že tu nesedí dalších 400k Kč z Tvého výpočtu.

3) cílovka Citiga bude jiná, než u Enyaqa = typicky jsou to nákupní tašky pro manželky nebo různé rozvozy.. Enyaqa bych viděl jako rodinné auto nebo auto podnikatelů/manažerů

 

Navíc DPH musíš pak stejně odvést při prodeji vozidla, takže jsou to zpravidla jen "půjčené" peníze do doby prodeje vozidla, s tím, že pak na DPH samozřejmě vrátíš méně než jsi z finančáku dostal při nákupu vozidla. Neberu zde nějaké machinace s prodejní částkou - prostě prodáš toto EV "protiúčtem" při nákupu nového vozidla v bazaru/autosalonu. Tedy žádný benzinkový prodej za zůstatkovou cenu 100k Kč po 3 letech užívání EV vozidla 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...