Přejít na obsah

Montáž xenonů do octavie I


myty

Doporučené příspěvky

Zdar. O Xenonech je tu threadů několik, ale nikde se neřeší to, co by zajímalo mne. Mám čirá světla L&K MR00 výroba 99.

1. kabeláž z původního ovládání motorku naklápění zůstane nevyužitá ? (1-hnědá, 2-šedobílá, 3-žlutá) ???

2. Na nových lampách je 12 pinů a není mi jasné odkud zapojit následující piny:

pin 1 - +12V - černobílá - zapojit na spínané napětí od klíčku ?

pin 2 - K-vedení - šedobílá - má se tahat z obou lamp? Kam? Na konektory za palubkou ?

pin 9 - ř.j. ABS - zeleno/bílá - natáhnout nový kablik k ABS a zapojit kam ?

pin 11 - Palubka - fialovo/modrá - natáhnout nový kablík k palubce, zapojit kam ?

pin 12 - Druhá lampa - propojit obě lampy kablikem ?

4pin. konektor - pro zapojení kabeláže od čidel na nápravách ?

Když jen přehážu stávající piny do nové svorkovnice bude to už svítit? Je nějaký způsob jak svítit s xenonama bez dynareg (zatím jsem nesehnal) nebo výměny motorku z obyč lampy a regulace kolečkem?

Tak toť asi vše, kdyby Vám moje dotazy přišly lehce dementní, tak se tu nezdržujte, každý nějak začínal... Díky

Objednací čísla potřebných věcí : (postupně doplním)

12-ti pin konektor - 1J0941165 potřebujete 2ks cena/ks - 272,- Kč

Plastová krytka konektoru - 1J0 971 921 E - 2 ks - 115,- Kč /ks

Šroub trhacího nýtu - přední čidlo náklonu - potřebujete 2ks - N 90814401 - 43 Kč

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1/ pojistka S2

2/ obě lampy (já zapojuji do ABS je tam taky)

9/ Mark 20 - T25a/12, Mark 60 - T43a/10

11/ pokud nemáš jednotku na kontrolu světel tak nefunguje

12/propojit

4 PIN je na čidla

svítit budou i bez +12V

a stromeček je READY

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě do ABS pin 2 - K vedení do ABS na který pin ?

pin 11 - palubka - myslíš jednotku na kontrolu prasklých žárovek ?

pin 7,8 zem - může být propojeno s pův. kablikem pin 6 (L&K) - hnědá - zem ?

No a nakonec, když bych byl prase a chtěl jezdit s xenony za každou cenu než seženu dynareg postačí zapojení na původní kabely přepinované do 12-pin. svorkovnice (bez zapojení pinů 1,2,9,11,12) ?

A když už otravuju nebudete mít někdo kódy těch pinů co bude třeba doplnit? V Etce jich je asi 50 ..... :unsure:

Jinak všem hezké svátky, mě se letos netýkají, já mám dnes a zítra noční 12 a v po a út ranní 8 - hnus a jako bonus 31.12 noční, ale zase bude škvára a vy budete mít na co jezdit... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zadek - sundat plastový podběh a původní kabel pouze pro ABS nahradit dvojitým ABS + dynareg. Protáhnout do vozu , zde ABS kabel naletovat na pův. kabeláž ABS + natáhnout 3 žilový svazek pro dynareg levým prahem do prostoru za plato s relátkama vlevo dole pod volantem a zde protáhnout do motorového prostoru a napojit na 3 žilový svazek od předního čidla a 4 žilový svazek od konektoru levé xenon.lampy. Důležitý poznatek - vše se dělá z levé strany vozu, přední čidla i zadní čidla, tedy nikoliv křížem, jak by se např. z Etky zdálo ;)

post-11-1169243183.jpg

Editováno: , autor: myty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim jak to tady tak pročitam tak se tu stale piše že při předělávce na xenony se má zapojit +12 na pojistku S2 ale nějak stale nevím kerá pojistky to je když všude ve schematech sou značené jin číslama mohl by mi prosim někdo poradit která pojistka to teda vlastně je? nejlip ju ozanačit na obrázku třeba červeným kroužkem aby to pochopil každý i já mam 1.8 20v Mr 99

post-15029-1213474176_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...