Přejít na obsah

Pískání v motoru


Eflik

Doporučené příspěvky

Poslední dobou pozoruju, že když nastartuju studený motor (parkuju venku), tak v něm jakoby něco periodicky píská. Bude to nějaká mechanická část, ale která? Je to podobné jako kdyby prokluzoval řemen, ale po zahřátí vše zmizí, tak nevím. Má smysl jet do servisu?

BTW pro adminy podáno v 0:05 ne 1:05

Editováno: , autor: Eflik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eflik: Mel jsem neco podobnyho cirka pred rokem. Nejdriv to popiskovalo jen za studena par sekund, pak par minut a pak uz porad, nezavisle na teplote a otackach.

Vidim ze mas HTP, co mas za MR a datum vyroby? (Koukam na avatar, naraznik MR2005 -->, ale pises Creation... :) )

Mne to delal drazkovej remen, mel jsem jeste puvodni provedeni, mel takovej hladkej az lesklej povrch (udajne polskej vyrobek). Ten byl pak Skodovkou ve vyrobe nahrazenej jinym (VW, Audi), o fous uzsim a se strukturovanym povrchem. Od ty doby je klid.

EDIT: Tady je moje lonske vlakno...

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eflik: Kdyz to nechas piskat, tak ti to neudela nic, proste budes piskat.

Pokud je to remen jako byl ten muj, da se ocekavat, ze se to bude zhorsovat a budes piskat porad.

A jak to spravit? Vymenit remen.

Pokud mas klima, je to 03E 260 849 B , cena cca 1100,- Kc

EDIT: Podle videa vidim, ze klimu nemas, tam by ale mel byt uz jen ten modifikovanej remen. Tak nevim. Zkus ho maznout treba mydlem, nech to bezet, vem mydlo a zkus ho lehce prilozit na bok remenu, pripadne drazky. Jestli to prestane. Ale opatrne.

EDIT2: Ale zvuk je to stejnej jako jsem mel ja.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divne zvuky a piskani pouze u studeneho motoru v zime je zcela zbytecne resit. Je jen malo motoru, ktere v zime za studena neco divneho nevydavaji. Az to bude delat porad nebo i jindy nez za studena, tak bych to teprve resil.

Já bych to řešil, už jsem to psal.... :p Já mám nezávislé topení a záruku mobility, takže se to dalo přežít, ale jinak nic moc zůstat v zimě někde trčet :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dobou pozoruju, že když nastartuju studený motor (parkuju venku), tak v něm jakoby něco periodicky píská. Bude to nějaká mechanická část, ale která? Je to podobné jako kdyby prokluzoval řemen, ale po zahřátí vše zmizí, tak nevím. Má smysl jet do servisu?

BTW pro adminy podáno v 0:05 ne 1:05

Ještě jednou se vracím k pískání. Nevyjádřil jsem se, že mi taky pískal řemen. Když jsem ho potřel suchým mýdlem, tak chvíli nepískal, potom jsem koupil nový, zpočátku bylo ticho, ale pak zase. Teď, když jsem byl nucen koupit novou baterku, pískání se neozývá. Mohlo to možná být slabou baterkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě teda mikrořemen (rozumněj klíňák) píská normálně, hned po startu, tak 2 km.. je to tím, že mě někde na nej kape volej nebo jiná kapalina.(než se odpaří).. nijak to neřeším (jinak je to o ložiska altíku a stejně to dá časem pokoj), stejně už to má za sebou .. až se naštvu, tak ho vyměním, jako to prosakující těsnění u termostatu :) ... jen, kdyby nebyla taková zima :(

... máte dvě možnosti - buď to jsou kladky (= průšvih) nebo jenom klíňák - s tím druhým se dá jezdit - klíňák (mikrořemen) poznávám tak, že když zapnu teď v zimě vyhřívání zadního skla (nebo větrák naplno) tak se to ozve ...

... ale zase mi tam při tom rambajzu a zamrzlým čelním skle neskáčou chodci ! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rikate, ze Vam to piska po startu motoru. Vcera na D1 se mi stalo, ze zacalo v motoru neco nepravidelne popiskovat, jako by remen. Motor byl urcite teply, mal za sebou asi 300km pri 120km/h. Zajel jsem hned na odpocivadlo. I pri volnobehu slo slyset piskani. Po vypnuti motoru a opetovnem nastartovani po 5 minutach uz nic neslo slyset. Problemy jsem s piskanim motoru nikdy nemel. Nevite nekdo, co to mohlo byt???

Fabia Combi 2001, 1.4 MPI 50kW, LPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...