Přejít na obsah

KOUPE LCD NEBO PLAZMA TV


BENY

Doporučené příspěvky

jeste maly dodatek aby sis to dokazal predstavit jednoduseji :D

predstav si dejme tomu u LCD milion bodu , z toho aby jsi dosahl kvality potrebujes pro kazdy bod jasny prikaz co ma svitit, (zelenou,cervenou,modrou atd....) no a od daneho signalu cz TV dostane dejme tomu tretinu prikazu co kde rozsvitit a zbytek dopocitava , proto rozmazany obraz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste maly dodatek aby sis to dokazal predstavit jednoduseji :D

predstav si dejme tomu u LCD milion bodu , z toho aby jsi dosahl kvality potrebujes pro kazdy bod jasny prikaz co ma svitit, (zelenou,cervenou,modrou atd....) no a od daneho signalu cz TV dostane dejme tomu tretinu prikazu co kde rozsvitit a zbytek dopocitava , proto rozmazany obraz

ty máš doma 42 " LCD ??? nebo větší ? a spokojenost ?

LCD je dobrý na monitory atd . ale pokud chceš mít doma velkou TV tak s LCD to nepůjde

já mám satelitní příjem na LCD 37" se nadalo dívat

42" plazma bez problémů

ještě by mě zajímalo čím plazma kazí oči ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem mu ještě řekl ať trošku poladí cenovku z těch 28 tis. směrem dolů a rovnou ji doveze. Má teď ale dovču, tak musím 2 týdny vydržet. Ještě jsem zvědav jakej a za kolik mi navrhne držák na zeď.

Jdu do tohoto: http://www.esubashop.eu/?Mode=Sti&StiId=36473

Mám to samé v menší uhlopříčce, dívám se na to ze vzdálenosti 2.5 - 3m, tak proto. Budeš spokojen, mám analog signál z kabelovky, obraz lepší jak na klasické TV. Já jsem spokojen. Uvažoval jsem, že ji dám taky na zeď, ale když ten stojan v klavírové černi té telce tak sluší :palec2: .

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše a jasně Plazma dnes dosahuje stejné spotřeby jako LCD, u Plazmy i Lcd vždy uvedena max.spotřeba, Plazma nezobrazuje černé body takže většinu času nejede na max. spotřebě narozdíl od LCD.Dnešní životnost Plazmy 100 000 Hod. je určitě dostačující. Plazma dosahuje lepších kontrastů než Lcd a má věrnější barvy, nepotýká se s žádnými úhly, nepotýká se s odezvou.

Bohužel jak tu někdo napsal na co koukáme u Pc na Lcd není dáno kvalitou , ale tím , že plazma se v tomto formátu nevyrábí, protože to není moc reálné technologii plazmy dát do 19 palců.

Nejmenší kvalitní Plazma se dělá v úhlopříčce 37 palců.

Technologie Lcd je stále ve vývoji a do 37 palců nemá de fakto konkurenci, bohužel tato technologie je stále tak nedokonalá, že ani za velké peníze si nekoupíte LCD, které by bylo jak na hry, sledování filmů tak na kvalitní grafické podání.

Je to dáno i tím, že se stále nejlépe k PC prodávají nejhorší panely TN + Film a S-IPS panely jsou zatím drahé a neinvestuje se tolik do jejich vývoje , tedy u monitorů PC.

U televizí patří panel S-IPS k tomu nejlepšímu co můžete koupit , bohužel odezva u televizí stále není dokonalá, takže ve větších rozměrech je stále pozorovatelný efekt mazání.

Takže technologie Plazmy stále slaví úspěch a zaručuje vám lepší podání obrazu než LCD.

Na posledním školení Sharpu jsem měl možnost vidět nejnovější televize od Jedničky na trhu v Lcd, jsou pěkné i obraz už vypadá skvěle , ale přesto moje osobní volba je stále plazma!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty máš doma 42 " LCD ??? nebo větší ? a spokojenost ?

LCD je dobrý na monitory atd . ale pokud chceš mít doma velkou TV tak s LCD to nepůjde

já mám satelitní příjem na LCD 37" se nadalo dívat

42" plazma bez problémů

ještě by mě zajímalo čím plazma kazí oči ?

ja predevsim nekritizuju plazmy, jen se snazim vysvetlit cim je dane rozmazani u LCD , jednoduse receno: ,,doba LCD jeste neprisla,, az nam budou v zasuvkach proudit rozliseni 1366 x 768 a vyssi ,potom to bude jak fotka , cokoliv co je pod totiz degraduje LCD pod uroven obycejnych crt televizi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja predevsim nekritizuju plazmy, jen se snazim vysvetlit cim je dane rozmazani u LCD , jednoduse receno: ,,doba LCD jeste neprisla,, az nam budou v zasuvkach proudit rozliseni 1366 x 768 a vyssi ,potom to bude jak fotka , cokoliv co je pod totiz degraduje LCD pod uroven obycejnych crt televizi

Já mám zato, že právě z LCD bolí oči. Než jsem LCD vrátil (viz. výše) vadilo mi při pohybu se to mázlo, při zastavení zaostřilo. Nejlíp to bylo vidět u reklam. Tento jev je pro oči docela nepříjemný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše a jasně Plazma dnes dosahuje stejné spotřeby jako LCD, u Plazmy i Lcd vždy uvedena max.spotřeba, Plazma nezobrazuje černé body takže většinu času nejede na max. spotřebě narozdíl od LCD.Dnešní životnost Plazmy 100 000 Hod. je určitě dostačující. Plazma dosahuje lepších kontrastů než Lcd a má věrnější barvy, nepotýká se s žádnými úhly, nepotýká se s odezvou.

Bohužel jak tu někdo napsal na co koukáme u Pc na Lcd není dáno kvalitou , ale tím , že plazma se v tomto formátu nevyrábí, protože to není moc reálné technologii plazmy dát do 19 palců.

Nejmenší kvalitní Plazma se dělá v úhlopříčce 37 palců.

Technologie Lcd je stále ve vývoji a do 37 palců nemá de fakto konkurenci, bohužel tato technologie je stále tak nedokonalá, že ani za velké peníze si nekoupíte LCD, které by bylo jak na hry, sledování filmů tak na kvalitní grafické podání.

Je to dáno i tím, že se stále nejlépe k PC prodávají nejhorší panely TN + Film a S-IPS panely jsou zatím drahé a neinvestuje se tolik do jejich vývoje , tedy u monitorů PC.

U televizí patří panel S-IPS k tomu nejlepšímu co můžete koupit , bohužel odezva u televizí stále není dokonalá, takže ve větších rozměrech je stále pozorovatelný efekt mazání.

Takže technologie Plazmy stále slaví úspěch a zaručuje vám lepší podání obrazu než LCD.

Na posledním školení Sharpu jsem měl možnost vidět nejnovější televize od Jedničky na trhu v Lcd, jsou pěkné i obraz už vypadá skvěle , ale přesto moje osobní volba je stále plazma!!!!!!!!

jak S-IPS drahe ? ja mam tady tuhle , draha nijak zvlast nebyla, mam ji uz tri roky a S-IPS ma, obraz na slusne urovni

http://www.czechcomputer.cz/product_doc-26...1&longprn=1

(mam vyssi model 55, tohle je trosku starsi ,mam odezvu 8ms, kontrast 1000:1 atd...)

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zmeril tu svoji plasmu. Podle vyrobce ma 380W, ale tento udaj jsem na meraku ani jednou nezahlidnul, pravdepodobne se jedna o uplne maximum (zariva bila po cele plose). Vetsinou mam nastavenej ecomod na 50% a AVmod film, pokud jsem pri tomto nastaveni koukal na film, tak u tmavych scen se spotreba pohybovala okolo 100W, behem filmu to kolisalo 100-150W, pri normalnim TV vysilani (pomerne svetle sceny) byla spotreba 150-200W, kdyz jsem nastavil ecomod na 0% (nejvic to sviti) a AVmod na zive (max kontrast) tak u velmi svetlych scen se spotreba pohybovala kolem 280W.

Kdyz to shrnu tak jsou to maximalne uspokojive vysledky. Nemam moznost zmerit LCD televizi o stejne velikosti (42"), ale troufam si tvrdit, ze bude mit stejnou nebo spise vetsi spotrebu.

Podle meho nazoru technologie LCD nijak dobu nepredbehla, vyssi rozliseni nezpusobuje horsi obraz, jen je jaksi zbytecne, kdyz ani TV ani DVD nam vyssi rozliseni nez 800x600 neda. FullHD televize mi pripada jako uplne o nicem, alespon pro me protoze neplanuju v blizke budoucnosti kupovat bluray a kdyz vidim HD TV vysilani tak se smeju, protoze oni daji vyssi rozliseni, ale zase to ojebou na datovym toku, takze to stejne kostickuje... ale to uz jsem se dostal nekam jinam. Chtel jsem rict, ze mi prijde vyspelejsi technologie rozvecovat primo konkretni pixely, nez prosvecovat nejaky display, a nejen z toho duvodu se tesim na OLED.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Právě ted vybírám LCD a jsem z toho docela zoufalej a nevím do čeho jit.Sony prý používá komponenty od Samsungu a jsou v LCD na prvním místě.Má někdo doma LCD od Samsungu se kterým je spokojený?Napište prosím nějaké označení at se mužu podívat na konkrétní typ.Díky moc předem.R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ted vybírám LCD a jsem z toho docela zoufalej a nevím do čeho jit.Sony prý používá komponenty od Samsungu a jsou v LCD na prvním místě.Má někdo doma LCD od Samsungu se kterým je spokojený?Napište prosím nějaké označení at se mužu podívat na konkrétní typ.Díky moc předem.R.

ve čtvrtek jedu tady pro tuhle,už je objednaná.Viděl jsem obraz a celkem to jde,z těch LCD myslím že nejlepší

http://www.samsung.com/cz/products/lcdtvs/...8/le40r86bd.asp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve čtvrtek jedu tady pro tuhle,už je objednaná.Viděl jsem obraz a celkem to jde,z těch LCD myslím že nejlepší

http://www.samsung.com/cz/products/lcdtvs/...8/le40r86bd.asp

Děkuju.Vypadá to zajimavě.Zkusim ji porovnat s jinýma a asi ji taky objednám.Cena je taky docela rozumná.Kde ji objednáváš a za kolik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čauves, chtěl bych si koupit LCD TV ve velikosti 66 - 82cm, potřebuji aby byla zároveň použitelná i jako monitor od PC - mám malý byt a 2 obrazovky bych tam nenarval :feve: Co musí mít za výstupy, jaký parametry - tuším odezva menší než 8ms?, jsou tam nějaká čísla kontrastu, ale nic mi to neříká - čím vyšší tím lepší (nebo obráceně???)....

Díky za rady, tipy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čauves, chtěl bych si koupit LCD TV ve velikosti 66 - 82cm, potřebuji aby byla zároveň použitelná i jako monitor od PC - mám malý byt a 2 obrazovky bych tam nenarval :feve: Co musí mít za výstupy, jaký parametry - tuším odezva menší než 8ms?, jsou tam nějaká čísla kontrastu, ale nic mi to neříká - čím vyšší tím lepší (nebo obráceně???)....

Díky za rady, tipy..

no vystupy, o ty asi ani tak nejde kdyz chces do nej neco dostat :D (PC) musis mit DVI vstup (pres ten se da napojit i HDMI, digi satelit atd...)

a jinak u odezvy pod 16ms uz lidske oko neni schopno zaznamenat nic (nad 16 uz dneska nema asi nic) , jeste by mohl mit tu funkci pro automaticke urceni rozliseni ,ale uz jsem zapomel jak se to jmenuje (neni az tak treba nastavis sam)

hlavne az pripojis pc si zjisti jake ma tvoje LCD nativni rozliseni a to nezapomen nastavit , jinak budes brecet jako lidi tady v tom topicu ;)

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...