Přejít na obsah

DPF? Vstreky?


Tiger20

Doporučené příspěvky

Dobrý deň,
Chcel by som sa podeliť o moju traumu s ktorou si nevie zatiaľ nik rady.
Mám Superb 3 110kw kód motora DSRA vyrobený 2020 najazdených 130 000km.
Auto som kúpil pri 115 000km pri kúpe som skontroloval výfuk či nieje od sadzí (nebol)
Najazdil som na nom cca 10 000km a skontroloval som opäť výfuk (čistý)
Olej meneni len za originál 0w30.
Do nafty som nalial Čistič palivového systému od značky PRO-TEC začalo mi DPF regenerovať cca každých 120 km (jazdím len dlhé trasy týždenne 1000km)
Po čase som skontroloval výfuk a na podiv vo výfuku sadze. Auto ide dobre ale zdá sa mi ze počujem pri pridávaní plynu jemne cvrlikanie (neviem ci to robilo alebo nie) na diag vyskočila chyba P226D 00 (chyba DPF)
Hodnota za plnenia DPF bola 29g z 80g takže plný nieje. Otázka znie keď nieje zaneseny prečo prepúšťa sadze? Vstreky vykazujú hodnoty
Prvý až tretí vstrekovač blízke hodnoty 0
4 vstrekovač 1,7
Niekto hovorí DPF prasknuté vnútro.. Iný chybný vstrekovač.. Je možné, že by chybný vstrekovač spôsoboval sadze vo výfuku a dpf by ich prepustil?
Veľmi pekne ďakujem za odpovede 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc zakladas nove tema, kdyz presne to same tema s dobrym popisnym nazvem (kdyz pominu tu hrubku) je o tri prispevky nize:

 

Pokud se objevily saze ve vyfuku, je s nejvetsi pravdepodobnosti DPF filtr praskly a propousti saze. Jinudy se do vyfuku dostat nemohou.

Nazor na to, zda je pricinou poskozeni DPF pouziti hotoho pripravku nebo 'jen' souhra okolnosti, necht si kazdy udela sam.

Ale vzhledem k tomu, ze se tu ve velmi kratke dobe objevil jiz druhy presne stejny pripad, tak za mne to vypada na nejake systemove selhani pri pouziti tohoto pripravku. Pripravek neznam, ale je otazka, zda je urcen pro pouziti v motorech s DPF.

 

 

 

  • Díky 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ondra16V uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...