Přejít na obsah

Příliš časté regenerace DPF?


MartinSatek

Doporučené příspěvky

Zdravím tak si čtu a mám stejný motor jako Sergij Octavia 1.6 tdi DGTE rok 2019 s adblue, najeto 160 000km vypočtené celkové zaplnění DPF cca z 50 % 40g. Sleduji regenerace přes stejnou aplikaci. Mě to regeneruje pravidelně mezi 200-250km na dálnici i po 350km. Je tady ještě někdo se stejným motorem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

S porizenim 3D tiskarny me napadlo zmensit puvodni verzi DPF monitoru, protoze bych si mohl jednoduse vytisknou krabicku na pouzity modul. Duvodu pro zmenu bylo ale vice. Svetlo vydavane LCD displejem je v noci opravdu otravne a navic monitor zabral skoro celou odkladaci schranku, kterou chci zase vyuzivat. Umisteni bylo celkove docela nestastne, clovek musel sjizdet pohledem az k radici pace a nesledoval cestu.

 

Pro novy monitor jsem si vybral Arduino modul LilyGO TTGO T-Displej ESP32 1.14 TFT a to proto, ze uz obsahuje vse v jednom - ridici desku, BT modul a barevny displej.

Pro program jsem vyuzil jako zaklad puvodni kod pro Arduino UNO z predchoziho modelu. Diky velikosti modulu bude monitor umisteny v urovni oci vedle budiku. Pripojeni monitoru je pouze pres USB-C konektor na spinane napajeni 5V. Momentalne monitor testuju, ale uz ted je zmena super. Pismo je dostatecne velke takze se da pohodlne precist, navic jsem kod upravil tak, ze pokud se bude blizit regenerace, zmeni se i barva merenych hodnot ze zelene na cervenou. Prubeh regenerace pak zlutou.

 

Porovnani velikosti s predchozim monitorem.

porovnani.thumb.jpg.7789dc9d07501184be6635a83de29031.jpg


Video zapnuti monitoru

 

 

 

1.thumb.jpg.13cf16858dfa5f9ee9dfdd931d1427a4.jpg2.thumb.jpg.b434568fd29c4c5dfb3239416d86287e.jpg3.thumb.jpg.5e0f7b42fc416d4c812c7988d65bf290.jpg4.thumb.jpg.33e02f8f1e017f0943a7164b2416cd76.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterka je jeste celkem OK, tady je trosku problem pri startu. V porovnani s multimetrem na baterce, kde je cca 12,4 V pri zhaveni dojde mirnemu poklesu napeti na 11 V a toto napeti prave monitor zobrazi, protoze se tak rychle nepripoji na komunikaci s ridicim modulem baterky, aby zobrazil tech 12 V. Pokud by ukazal treba 9 V a min tak uz je asi problem. Je to spis takovy informativni udaj, uvidim, jestli se osvedci. V kazdem pripade jeste upravim kod, aby ten udaj zobrazil cervene pokud klesne pod 10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...